Lietuvos miestai ruošiasi pavasariui

Beveik visi didieji miestai jau pradėjo valyti gatvėse ir kitose erdvėse po žiemos susikaupusį purvą bei šiukšles. Tačiau darbus stabdo šalti orai. Pavasarinis gatvių valymas, anot specialistų, svarbus, nes mažina aplinkos taršą kietosiomis dalelėmis.

Klaipėdos savivaldybėje gatvių ir aplinkos valymas prasidėjo antroje kovo pusėje, visus darbus tikimasi baigti iki balandžio pabaigos.

„Požieminį valymą visada siekiame pradėti kuo anksčiau, tačiau oro sąlygos Klaipėdoje yra kitokios nei kituose Lietuvos miestuose. Pas mus būna arba šalčiausia, arba šilčiausia, lyginant su likusia šalies dalimi. Tad ir šiais metais valymą, mano žiniomis, pradėjome šiek tiek vėliau nei kiti miestai“, – BNS sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Jo duomenimis, iš miesto gatvių jau surinkta iki 35 tonų, o iš kitos aplinkos – apie 20 tonų sąšlavų ir įvairių šiukšlių.

Tuo metu Šiaulių savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė BNS teigė, kad gatvių valymą sunkina šalti orai.

REKLAMA

„Pavasarinis valymas nuo susikaupusių purvo reikalingas ne tik tam, kad turėtume švaresnę aplinką, bet ir siekiant mažinti aplinkos oro taršą kietosiomis dalelėmis. Laukiame šiltesnių orų, kad darbus būtų galima vykdyti pilnu pajėgumu“, – kalbėjo E. Bružienė.

Anot jos, gatves išvalyti numatoma iki balandžio vidurio. Savivaldybė dar neturi duomenų, kiek buvo surinkta sąšlavų.

Panevėžyje gatvės dar nėra valomos dėl šaltų orų, BNS pranešė savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Gylienė.

„Pavasarį būtina kuo skubiau surinkti miesto gatvėse per žiemą susikaupusį smėlio, druskos, purvo mišinį, kuris didina kietųjų dalelių koncentraciją aplinkos ore“, – tvirtino V. Gylienė.

Vilniaus savivaldybė šią savaitę pranešė, kad kovo pabaigoje pradėjo valyti miesto gatves. Sostinėje jau surinkta 516 tonų po žiemos susikaupusio smėlio, druskos ir kitų nešvarumų. Platesnių komentarų savivaldybė BNS nesuteikė.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2018-04-01 07:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip senais laikais su šluota tokią didele aikštę...21 amžius ne Vilniuje :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų