Teisingumo ministras P. Baguška raštu kreipėsi į Lietuvos antstolių rūmų prezidiumą, prašydamas apsvarstyti Lietuvos antstolių rūmų valdytojos Astos Astrauskienės veiksmus ir įpareigoti valdytoją veikti neviršijant kompetencijos.
Teisingumo ministerija š. m. rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais gavo Lietuvos antstolių rūmų valdytojos A. Astrauskienės raštus dėl neeilinio darbo organizavimo tikrinimo. Šiuose raštuose Lietuvos antstolių rūmų valdytoja, būdama viena iš Lietuvos antstolių rūmų prezidiumą aptarnaujančių darbuotojų, išdėstė savo samprotavimus apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymus dėl antstolių darbo organizavimo neeilinio patikrinimo bei antstolių darbo organizavimo tikrinimo tvarkos.
Lietuvos antstolių rūmų valdytoja A. Astrauskienė, nebūdama Lietuvos antstolių rūmų nare ir eidama Lietuvos antstolių rūmų administracijos darbuotojos pareigas, (Lietuvos antstolių rūmų administracijos darbuotojas aptarnauja Lietuvos antstolių rūmų prezidiumą ir techniškai užtikrina Lietuvos antstolių rūmų einamąją veiklą) siuntė Teisingumo ministerijai jos kompetencijai nepriskirtais klausimais pačios pasirašytus raštus. Valdytoja A. Astrauskienė šiuose raštuose sprendė Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymų teisėtumo ir pagrįstumo klausimus, juose leido suprasti, kad konkrečios drausmės bylos, jei jos bus iškeltos, Antstolių garbės teismo nebus nagrinėjamos arba bus nutrauktos.
Esant minėtai situacijai, Teisingumo ministras nori atkreipti dėmesį, kad teisinėje valstybėje teisės akto teisėtumo ir pagrįstumo klausimus sprendžia tik teismas, o ne Lietuvos antstolių rūmų valdytoja. Vadovaujantis šiuo metu galiojančiais teisės aktais, kiekviena institucija turi veikti savo kompetencijos ribose, todėl minėtuose Astos Astrauskienės raštuose išdėstytas Antstolių garbės teismo būsimų sprendimų numatymas konkrečių, dar net neatliktų, patikrinimų kontekste, vertintinas kaip kišimasis į šio teismo veiklą, sakoma Teisingumo ministerijos pranešime spaudai.