• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje ketvirtadienį ir penktadienį viešės Slovakijos kariuomenės vadas generolas Liubomiras Bulikas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė KAM, vizito metu L.Bulikas susitiks su Lietuvos krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, kariuomenės vadu generolu majoru Valdu Tutkumi, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovais, lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų Oro erdvės kontrolės centre Karmėlavoje ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje.

REKLAMA

Tai bus pirmasis Slovakijos kariuomenės vado vizitas Lietuvoje.

Anot pranešimo, Lietuva ir Slovakija santykius karinėje srityje nuolat plėtoja nuo 2002 metų. Nuo to laiko abiejų šalių gynybos ministerijos kasmet sudaro dvišalio bendradarbiavimo planus, pagal kuriuos reguliariai vyksta karinių ir civilių specialistų konsultacijos ir kiti renginiai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu aktualiausias Lietuvos ir Slovakijos bendradarbiavimo klausimas susijęs su planais dalyvauti Europos Sąjungos (ES) greitojo reagavimo pajėgose ir kartu su Lenkija, Vokietija bei Latvija kurti bendrą ES kovinę grupę.

Bendra Lenkijos, Vokietijos, Slovakijos, Lietuvos ir Latvijos ES kovinė grupė, pasiekusi aukštą parengtį, budės ES greitojo reagavimo pajėgose 2010 metų pirmą pusmetį. Lietuva skirs grupei pėstininkų kuopą, logistikos, medicinos ir karo policijos vienetus - iš viso apie 200 karių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuva, Latvija, Lenkija, Slovakija ir Vokietija pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl bendros kovinės grupės kūrimo praėjusių metų lapkričio mėnesį.

ES kovinės grupės - tai aukštos parengties apie pusantro tūkstančio žmonių daugianacionalinis junginys, galintis savarankiškai vykdyti operacijas arba veikti didesnės operacijos pradinėje fazėje. Kovinės grupės operacijas gali vykdyti bet kur už ES ribų, tačiau, siekiant pagerinti išankstinį operacijų planavimą, nustatytas maždaug 6 tūkst. kilometrų aplink Briuselį grupės veikimo atstumas.

REKLAMA

Budinti ES kovinė grupė turi būti pasiruošusios išvykti į operacijos rajoną ne ilgiau kaip per 5-10 dienų po to, kai ES priima sprendimą pradėti operaciją. Galutinis sprendimas dėl konkrečios kovinės grupės panaudojimo priklauso kovinę grupę suformavusioms valstybėms.

ES kovinių grupių koncepciją ES karinis komitetas patvirtino 2004 metais. Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 metų pradžioje. 2006 metų pirmąjį pusmetį budi bendra Prancūzijos, Belgijos kovinė grupė bei Vokietijos, Nyderlandų ir Suomijos kovinė grupė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų