• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per vakar patvirtinta 17 atvejų, iš jų 8 – Utenos apskrityje, 5 – Kauno apskrityje, 2 – Panevėžio, po vieną – Vilniaus ir Telšių apskrityse. 7 susirgusieji jaučia simptomus, kiti – simptomų neturi. Iš 8 atvejų Utenos apskrityje 4 – įvežtiniai: 3 iš Airijos, 1 iš Jungtinės Karalystės. 

117

Per vakar patvirtinta 17 atvejų, iš jų 8 – Utenos apskrityje, 5 – Kauno apskrityje, 2 – Panevėžio, po vieną – Vilniaus ir Telšių apskrityse. 7 susirgusieji jaučia simptomus, kiti – simptomų neturi. Iš 8 atvejų Utenos apskrityje 4 – įvežtiniai: 3 iš Airijos, 1 iš Jungtinės Karalystės. 

REKLAMA

Utenos apskrityje nustatytas įvežtinis atvejis iš Jungtinės Karalystės. Asmuo grįžo liepos 27 d. automobiliu. Jaučia simptomus. 

Septyni atvejai patvirtinti Utenos apskrityje yra susiję su židiniu Ignalinoje. Iš jų trys įvežtiniai iš Airijos, taip pat užsikrėtė 3 jų šeimos nariai bei su šiais įvežtiniais atvejais sąlytį turėjęs dar vienas asmuo. Išaiškinti 32 kontaktą turėję asmenys. Visi jie izoliuoti. Vienas iš užsikrėtusių asmenų jaučia simptomus. 

Kauno apskrityje nustatytas atvejis asmeniui, kuris liepos 25 d. dalyvavo ekskursijoje Išlaužas-Tauragė, kartu su kitais asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Asmuo jaučia simptomus. Nustatytas vienas artimą sąlytį turėjęs šeimos narys, bei 20 autobuso keleivių. 

REKLAMA
REKLAMA

Atvejis nustatytas Prienų rajono gyventojui. Paskutinį kartą darbe buvo liepos 29 d. Asmuo jaučia simptomus. Dirba parduotuvėje, kurioje liepos 25 d. lankėsi į ekskursiją Išlaužas-Tauragę važiavę asmenys, kuriems patvirtinti COVID-19 atvejai. Nustatyti 7 didelės rizikos artimą sąlytį turėję asmenys. 

REKLAMA

Du atvejai Kauno apskrityje yra susiję su šeiminiu protrūkiu. Iš viso protrūkyje jau nustatyti jau 3 atvejai. Iš šių atvejų vienas asmuo jaučia simptomus, kitas simptomų nejaučia. Paskutinį kartą darbe buvo liepos 29 d. Nustatyti 4 didelės rizikos artimą sąlytį turėję asmenys, iš jų 3 bendradarbiai. Kitas susirgusysis šiuo metu darbe nesilankė, nes nuo liepos 15 d. atostogauja. Nustatyti 4 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys – šeimos nariai. 

REKLAMA
REKLAMA

Kauno apskrityje nustatytas atvejis asmeniui, kuris liepos 28 d. lankėsi P. Mažylio gimdymo namuose, kur buvo ir asmuo, kuriam COVID-19 atvejis patvirtintas po ekskursijos Išlaužas-Tauragė. Nustatyti 9 didelės rizikos artimą sąlytį turėję asmenys, šeimos nariai ir giminaičiai. Asmuo simptomų nejaučia. 

Telšių apskrityje patvirtintas atvejis asmeniui, jaučiančiam simptomus. Šiuo metu užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. Asmuo gyvena kartu su kitu šeimos nariu. Asmenys niekur išvykę nebuvo ir neturėjo sąlyčio su kitais asmenimis pastarąsias 2 savaites. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apskrityje patvirtintas atvejis asmeniui, kuris gydėsi traumą. Užkrečiamosios ligos simptomų nejaučia. Paskutinį kartą darbe lankėsi liepos 24 d. Pirminiais duomenimis, nustatyti 26 kontaktiniai asmenys, galutinis kontaktinių asmenų sąrašas tikslinamas. 

Panevėžyje nustatytas atvejis, susijęs su įmone, kur jau registruoti 2 susirgimo atvejai. Izoliuoti 3 asmenys: 2 darbovietėje ir 1 šeimoje. Asmuo pajuto simptomus liepos 29 d. 

REKLAMA

Atvejis Panevėžyje patvirtintas asmeniui, nejaučiančiam simptomų. Asmuo tyrėsi profilaktiškai dėl artimo asmens. Šeimoje kontaktinių asmenų nėra, tačiau izoliuoti 9 asmenys darbovietėje. 

Per praėjusią parą Lietuvoje koronavirusas iš viso nustatytas 2110 žmonėms, tebeserga 373 asmenys, 1644 – pasveiko, 144 žmonės yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dar 13 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruota 103 įvežtiniai atvejai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos rugpjūčio 2 d. 10.00 val. duomenimis: per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1856. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 526339 (iš jų – 145279 iš mobilių punktų).

REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

REKLAMA

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Taip pat įtraukti papildomi simptomai, tai staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas. Mažiau specifiški simptomai – galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ar viduriavimas.

Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi asmenys, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

REKLAMA

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų