Koronavirusu persirgę pacientai susiduria su netikėta problema: ją pastebi nemažai persirgusiųjų

Koronaviruso infekcija persirgę pacientai skundžiasi plikimu. Medikų teigimu, kai kuriais sunkesniais ligos atvejais ligonių organizmas optimizuoja visus gyvybinius išteklius, kad pavyktų pasveikti, todėl nusilpsta plaukų šaknys ir šie pradeda slinkti.

30-metė Grace Dudley, kuri Covid-19 užsikrėtė kovą, tvirtina netekusi daugiau nei pusės savo plaukų, rašoma „The Sun“. Dėl šios priežasties jai tikriausiai teks visą likusį gyvenimą dėvėti peruką.

„Kiekvieną sykį man šukuojant plaukus, jie iškrisdavo itin dideliais kiekiais. Dabar pas mane ant galvos nedidelės plikės, nors anksčiau mano plaukai buvo ilgi ir vešlūs“, – cituojama moteris.

Medikų teigimu, G. Dudley buvo netoli mirties, todėl jos organizmas pradėjo blokuoti plaukų folikulus, kad išsaugotų daugiau energijos gyvybiškai svarbioms organizmo funkcijoms.

„Šalutinis efektas, su kuriuo aš susidūriau persirgusi koronavirusu, – stiprus plaukų slinkimas. Tai vienas iš pačių siaubingiausių dalykų per visą mano gyvenimą“, – pasidalijo savo patirtimi „Twitter“ lankytoja @heyyrosie.

Covid-19 virusu persirgusių asmenų grupės atstovė Luisa Burns pažymėjo, kad daugiau nei trečdalis jos narių kenčia nuo dalinio nuplikimo, įskaitant ir ją pačią.

Medikai tai aiškina vieno iš pagrindinių koronaviruso simptomų – aukštos temperatūros – poveikiu.

„Bet kuris žmogus, kuris susiduria su karštine dėl daugiau nei 37,5 laipsnio siekiančios temperatūros, pradės netekti plaukų, nes pažeidžiamas natūralus jų augimo ciklas“, – „The Sun“ cituojamas gydytojas Aragonas Giuseppe.

Jis taip pat pridūrė, kad ši problema yra laikina.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-08-02 11:08:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug maciau pneumonija serganciu zmoniu,bet taip graziai atrodanciu,kaip foto,tik reklamoje
Atsakyti
-2

C
Cha
2020-08-02 20:36:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai štai kodėl verygis plikas!!
Atsakyti
-3

A
Aburgenas
2020-08-02 12:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nu antra gala nekrent
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų