• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Tautų Vaikų teisių konvencijos preambulėje sakoma, kad vaikas gali visiškai ir deramai bręsti tik augdamas šeimoje, jausdamas meilę, laimę ir supratimą. Tai parodo ir statistika – pastaraisiais metais Lietuvoje padaugėjo įsivaikinančių šeimų.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis Valstybinės vaikų teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos, kasmet daugėja šeimų, įsivaikinančių be tėvų likusius vaikus. 1996 – 1999 m. jų skaičius svyruodavo nuo 204 iki 314 vaikų, vėlesniais metais šis skaičius gan smarkiai krito, tačiau laikui einant pastebimas kilimas. Pernai jų buvo 101, o 2007 m. – 81.

REKLAMA

2008 m. į pageidaujančių įsivaikinti aspkaitas įrašytos 243 šeimos, iš kurių net 115 sudarė užsieniečiai.

Nuo 2007 m. vidurio Lietuvoje įgyvendinama  PRIDE programa, kurios tikslas parengti darbuotojus, kurie mokys būsimus įtėvius ar globėjus. Šiuo metu šalyje yra 63 tokie darbuotojai,  2009 m. turėtų prisijungti dar 20 specialistų. Šiandien kiekviena šeima norinti priglausti beglobį vaiką, visų pirma turi išklausyti kursus, kurių trukmė trys mėnesiai. Jų metu suteikiamos žinios ir gebėjimai reikalingi tenkinant tėvų atstumto vaiko poreikius ir padedantys priimti atsakingą sprendimą. Tik toks sprendimas gali apsaugoti vaikus nuo naujo išsiskyrimo su šeima, o globėjui ar įtėviui – nuo nusivilimo.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbų vaidmenį įvaikinimo organizavime ir šios srities koordinavime atlieka Įvaikinimo tarnyba prie Socialinės ir darbo ministerijos. Pagrindinis dėmesys organizuojant Įvaikinimo tarnybos veiklą buvo skiriamas įvaikinimo skatinimui Lietuvoje, rajonų, miestų Vaikų teisės apsaugos tarnybų veiklos įvaikinimo srityje koordinavimui ir bendradarbiavimo skatinimui.

Ketinantys įsivaikinti ar globoti vaiką pirmiausią turi kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybę vaiko teisių apsaugos tarnybą.

SKI III kurso studentė Rūta Zakažauskaitė, [email protected]

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų