Justinos namai – milijoną eurų kainuojanti jachta. Pasak moters, kiekvieną rytą kylančią saulę pro langą ar sėdėdama denyje su kavos puodeliu, ji gali stebėti vis iš kitos vietos.

Tokių jachtų, kaip Justinos, Klaipėdoje savaitgalį buvo labai daug. Penktąjį kartą vyko išskirtinių laivų, katerių, jų įrangos, naujovių bei vandens motociklų paroda „Boat Show“.
Prabangi gamykla liko tik Lietuvoje
Renginyje dalyvavo ir išskirtiniai, prabangūs „Marex“ kompanijos laivai. Tai Norvegijos įmonė, kuri uždariusi visas gamyklas paliko gyvuoti tik esančią Kauno rajone. Norvegams labai patiko lietuvių laivadirbių kruopštumas ir atsakingumas.
„Tarp Norvegijos tradicijos ir išminties bei atsidavusių lietuvių meistrų gimė šie kūriniai, kurie džiugina įvairiausius pasaulio laivininkus“, – gyrė „Marex“ ambasadorius Lietuvoje Darius Bublys.
Lietuvių pastatyti laivai plaukioja visame pasaulyje – nuo Kanados iki Naujosios Zelandijos, net Šveicarijoje – Ženevos ežere. Lietuvių pastatytą laivą nusipirko ir laidos „Aukščiausia pavara“ vedėjas Džeimsas Mėjus.
„Jo sąlygos buvo, kad būtų nedidelis, bet labai daug draugų, chebros tilptų. Kad kuro mažai rytų, visur priparkuoti galėtų ir būtų patikimas“, – sakė D. Bublys.
Tačiau ne tik užsieniečiai perka laivus. Jachtas bei kitus laivus kasmet vis dažniau įsigyja ir lietuviai. Įvairių vandens priemonių mūsų šalyje yra įregistruota daugiau nei 30 tūkstančių.
„Nėra, kad laivą tik turtingi gali turėti. Laivą gali turėti visi pagal savo galimybes. Jei žiūrint geros kokybės, padėvėtą, gerą greitaeigį katerį arba naują nedidelę jachtą, lenkišką su pakeliamu kyliu, tai gali kainos būti nuo 25 tūkstančių eurų, vandens motociklai nuo 8 tūkstančių eurų, o paskui į viršų, kiek leidžia galimybės“, – kalbėjo Lietuvos pramoginės laivybos industrijos asociacijos prezidentas Karolis Valenta.
Laivams trūksta vietų
Tiesa, egzistuoja problema – laivų daugėja, o vietų jiems laikyti vis dar trūksta. Pajūrio miestai bei kaimai, suprasdami šią bėdą, jau stato naujas prieplaukas ar net uostus.
„Kalbame ir apie Žiemos uostą, kuriame turime didžiulį tikslą ir norą susitarus su Uosto direkcija, Susisiekimo ministerija, šį uostą paversti marina, kurioje būtų galima švartuoti dar kokius 300-400 laivų“, – sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.
Šis renginys Klaipėdos kruizinių laivų terminale vyko visą savaitgalį. Euras nuo kiekvieno parduoto bilieto skiriamas keliautojo Aurimo Mockaus valties „Kuršis“ išsaugojimui.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:



















































































































































































































































