Namo gyventojai prašo gelbėti, esą smarvė, parazitai ir šiukšlės, sklindančios iš kaimynės, niokoja ne tik kitų privačią nuosavybę, bet ir pradeda sėti ligas.
Štai čia matote vienas Karoliniškių rajone esančio buto duris, kurios nepasistumia nei į priekį, nei atgal, o pro durų plyšius virsta įvairiausio plauko atliekos. Susitikti ir pasimatyti su bute šeimininkaujančia senole taip pat neišeina. Ji ir pati negali atidaryti savo buto dūrų, net kaimynams.
Už šių durų vykstančią kraupią realybę matote štai čia. Senolės butas nukrautas kalnais šiukšlių. O ir pati šeimininkė sėdi ant jų krūvos ir kažką, kaip ji pati sako, dirba. Akivaizdu, kad senolė turi psichinę negalia, tačiau jos prižiūrėti artimieji neskuba. Dėl to, šiukšlių kalnai bute tik didėja, o nepakeliamą smarvę kenčia visi namo gyventojai.
Kaimynai vos neverkdami prašo pagalbos ir teigia, kad taip gyventi nebegali. Ne vienerius metus labiausiai kenčia apačioje senolės buto, gyvenanti šeima. Čia ir virtuvės baldai nuo tekančių skysčių iš viršaus sugadinti, ir lubos, ir vonia.
Kaimynai esą nebežino ko griebtis, mat kiek tik bandė pagalbos prašyti seniūnijos, ar minti miesto savivaldybės slenksčius, niekas esą nepadėjo.
Susisiekus su daugiabutį administruojančiu Karoliniškių būstu, paaiškėjo, kad savaitgalį apleistame senolės bute, lankėsi gausus būrys pareigūnų. Ugniagesiai vos įėjo į apšnerkštą butą. Čia santechnikai, užsuko vandenį, kad senolė bent jau juo nelietų kaimynų.
Pasak Vilniaus savivaldybės atstovų, tokia netvarka, kuri pagal higienos normas kenkia ir pačiam gyvenančiam, ir kaimynystėje esantiems, užtraukia butų savininkams administracines baudas.
Iškuopti tokį butą, jei savininkas sutinka, įpareigotas socialinės paramos centras. Na, o jei savininkas nusiteikęs piktybiškai, kaimynai išsikovoti teisę prievartos būdu, padaryti bute tvarką, gali tik teismo keliu.