Vilnietis Ruslanas uždirba daugiau nei minimumą, tačiau vyrui pinigų neužtenka. Laisvu nuo darbo laiku Ruslanas vairuoja automobilį. Tiesa, ne savo reikmėms. Ruslanas dirba pavėžėjimo įmonėje vairuotoju. Nors čia didelių turtų susikrauti vyras neplanuoja, Ruslanas aiškina, kad keli papildomi eurai kišenėje nesimėto.
„Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilkienė tikina, kad lietuviai yra versli tauta. "Baltijos šalių atliktas tyrimas antrus metus iš eilės rodo, kad lietuviai yra versli tauta. Nes 8 iš 10 lietuvių nurodė, kad turi savo papildomas generuojančių veiklų arba galvoja apie jas", - pasakoja ekspertė. Ekspertai sako – tokie tyrimo rezultatai nestebina žinant, kad penktadalis žmonių šalyje skursta. O ir atlyginimų skirtumai esą akivaizdūs. Net ir vieną darbą dirbantis estas dažnai uždirba daugiau nei pusantro ar du darbus dirbantis lietuvis.
„SEB“ prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigia, kad darbo ieškoma ne iš gero gyvenimo. "Papildomi darbai, jų yra ieškoma ne iš gero gyvenimo. Visi norėtų turbūt turėti vieną įdomų darbą, kuris suteiktų būtiną pragyvenimo minimumą arba minimumą oriam gyvenimui", - tikina G.Nausėda.
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad dėl papildomo darbo dažniausiai nukenčia šeima. "Mes turėtumėme skatinti ir siekti to, kad pagrindiniame darbe žmogus užsidirbtų tiek, kad galėtų oriai ir normaliai pragyventi. Nes papildomas darbas, tai yra papildomos pajamos, bet tai yra mažiau dėmesio šeimai, mažiau dėmesio vaikams, sveikatos problemos", - tikina premjeras. Tyrėjai priduria, kad lietuviams taip pat trūksta informacijos, kaip papildomai ir legaliai užsidirbti. Esą jei žinių būtų daugiau, uždarbiaujančių keliose vietose daugėtų.
Plačiau apie tai žiūrėkite TV3 žinių reportaže: