REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karšta saulė, palmės ir šiltos jūros bangos šią vasarą tautiečiams kainuoja gerokai daugiau. Kelionės šiemet, palyginti su pernai, brangesnės net iki 40-ies procentų. O tai reiškia, kad vienam asmeniui savaitė poilsio užsienio kurorte atsieina bent dviem–trimis šimtais eurų daugiau. Dėl turistų antplūdžio viešbučiai nebemato reikalo taikyti nuolaidų, o ir patys lietuviai kelionėms negaili ir tūkstančių eurų – į paprastus viešbučius nebesidairo.

Karšta saulė, palmės ir šiltos jūros bangos šią vasarą tautiečiams kainuoja gerokai daugiau. Kelionės šiemet, palyginti su pernai, brangesnės net iki 40-ies procentų. O tai reiškia, kad vienam asmeniui savaitė poilsio užsienio kurorte atsieina bent dviem–trimis šimtais eurų daugiau. Dėl turistų antplūdžio viešbučiai nebemato reikalo taikyti nuolaidų, o ir patys lietuviai kelionėms negaili ir tūkstančių eurų – į paprastus viešbučius nebesidairo.

REKLAMA

Tiesa, daliai keliautojų nuotaiką gadina dingę lagaminai – oro uostų darbuotojai nebesusitvarko su neregėtomis apkrovomis.

Du vilnietės Adrianos lagaminai po pasaulį pakeliavo ilgiau, nei trunka daugelio atostogos – pradingę buvo 16 dienų. Oro uosto darbuotojai juos praganė Singapūre, į kurį Adriana atvyko iš Balio ir ruošėsi skristi į Berlyną.

„Matėm dar Singapūro oro uoste, kad jis nejuda, yra atvykimo salėje. Manėme, tikriausiai paims, nes pažadėjo Balio oro uoste, bet kai lipom į lėktuvą, mums pasakė, kad lagamino nėra registruoto sistemoje“, – pasakoja vilnietė.

REKLAMA
REKLAMA

Vilnietė dabar džiaugiasi, kad į vieną iš lagaminų įsimetė su telefonu susietą ieškiklį.

Turėdama jį mergina galėjo visą laiką sekti, kur keliauja lagaminai. Nuostoliai – nepatogumai be daiktų ir 16-os dienų kelionės neištvėrę egzotiniai vaisiai.

REKLAMA

„Oro uostuose chaosas, labai ilgos eilės, viskas labai ilgai užtrunka“, – priduria ji.

Didieji oro uostai per pandemiją sumažino darbuotojų, o dabar nebesusitvarko su milžiniškais keliautojų srautais.

„Jei yra galimybė, ypač šiuo metu raginame keliauti su rankiniu bagažu siekiant, kad registruotas bagažas nepasimestų“, – sako Turizmo asociacijos vadovė Milda Plepytė-Rainienė.

Kelionės brangsta

Smarkiai per metus pasikeitė ir kelionių į užsienį kainos.

Vilnietis Vaidas su šeima kaip tik dabar mėgaujasi Venecijos grožybėmis. Kasmet keliaujanti šeima pastebi, kad šiemet atostogoms biudžetą teko pakratyti žymiai smarkiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Drastiškai pakilęs kelionių paketas. Palyginti su pernai, 20–30 proc. pakilusi kaina. (…) Nuo pačių skrydžių iki viešbučių, visame aptarnavimo sektoriuje brangiau“, – pasakoja Vaidas Klimas.

Tai patvirtina ir kelionių organizatoriai – dėl infliacijos, didžiulių degalų kainų šiemet atostogos brangesnės net iki 40-ies procentų. Pernai vidutinė kelionė asmeniui savaitei kainuodavo mažiausiai 500 eurų, o šią vasarą neturint bent 700 eurų apie Pietų Europą teks svajoti nebent kur nors Lietuvos kaime.

„Pora šimtų brangiau nei pernai. Tačiau būtina pabrėžti, kad ir patys lietuviai nori skirti daugiau pinigų, nes jie nori kokybiškesnių atostogų, dviejų žvaigždučių viešbučiai jų nebetenkina“, – sako Rimvydas Širvinskas – Makaliaus“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeimos su vaikais už savaitę atostogų pakloja ir 4 tūkst. eurų – keliones tiesiog išgraibsto.

„Žmonės keliauja iš viso pasaulio, kraunasi viešbučiai dideliu greičiu. Jeigu dabar turime vietų lėktuve, neturime vietų viešbučiuose. Kainos tikrai sušokusios, likę pigieji viešbučiai arba brangūs, kurių neadekvačiai aukštesnės kainos“, – nurodo „Amberturo“ vadovėJurgita Kaušinytė.

„Neteikiamos papildomos nuolaidos, kurios iki tol buvo teikiamos siekiant išauginti keliautojų srautą. Šiuo metu keliautojų srautas pats yra augantis ir didelis, tad viešbučiai nebeturi poreikio teikti papildomas nuolaidas“, – nurodo M. Plepytė-Rainienė.

REKLAMA

Brangus tampa ir poilsis lietuvių išliaupsintoje Turkijoje. Prieš metus atostogos asmeniui čia kainavo 500 eurų, o šiemet prireiks bent pusantro šimto daugiau.

„Nepasitvirtino tas lūkestis, kad, Turkijai praradus nemažą dalį Rusijos keliautojų, jie taikys specialias kainas, nes kaipmat rusų vietas užpildė Vakarų europiečiai, taip pat Baltijos šalių gyventojai“, — teigia R. Širvinskas.

Kainų šuolius pastebi ir tie, kurie keliauja automobiliu. Daug metų taip atostogaujantis klaipėdietis Edmundas per Lenkiją, Čekiją, Austriją neseniai vyko į Italiją. Pasak jo, nors Lenkijoje padoresnį kambarį su pusryčiais galima rasti už 40 eurų, Austrijoje tenka pakloti šimtą.

REKLAMA

 „Lenkijoje ir Čekijoje šiais metais brangimas ženklus, labai smarkus sektoriuje. Italijoje išlieka panašus, Austrijoje – stabiliai aukštas“, – pasakoja klaipėdietis Edmundas Kvederis.

Daug brangiau esą kainuoja ir papietauti: „Austrijoje kava 5 eurai ar štrudelis niekuo nuostabos nekeliantis reiškinys. (…) 3:43 Lenkijoje už 10 eurų galima papietauti sočiai ir skaniai. (…) 3:58 Nuo 15 iki 30 proc. maisto kainų vidutinis brangimas.“

Tiesa, karščio įkvėpę ir vaizdų sužavėti žmonės išlaidas primiršta.

 „Oras nustelbia negandas ir kainų skirtumus, tikrai verta važiuoti. Italiją, Ispaniją pasirenkam, tikrai smagu, 35, pats tas maudytis ir atostogauti“, – sako vilnietis V. Klimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak kelionių organizatorių, kainos kiek pakristi turėtų rudenį, tad norintiesiems sutaupyti reiktų kantrybės. O tiems, kuriems pinigai nėra didelė problema, vis aktyviau ieško naujų krypčių ir potyrių – populiarėja kelionės į Armėniją, Sakartvelą.

Vis daugiau tokių, kurie skrenda į Barseloną, o ten pabuvę kelia sparnus į Kanarų salas. Didesnės kompanijos vis dažniau nuomojasi ne viešbučių kambarius, o vilas.

Aga milijonieriai blyn,nereikia pizdelinti.
tinka eurofondu isisavintojams bei viesu pirkimu asams
rusijoj bent kartais pasodina realia bausme kokį valdininkėlį.kada paskutinį kartą tai buvo marijos žemėj?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų