REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors ūkininkai prognozuoja, kad šiųmetis daržovių derlius bus panašus kaip pernai, o kai kas užaugs ir geriau, kainos už bulves, morkas, kopūstus, burokėlius jau dabar pasiekė rekordines aukštumas.

Nors ūkininkai prognozuoja, kad šiųmetis daržovių derlius bus panašus kaip pernai, o kai kas užaugs ir geriau, kainos už bulves, morkas, kopūstus, burokėlius jau dabar pasiekė rekordines aukštumas.

REKLAMA

Nors parduodami daržoves ūkininkai deklaruoja, kad jos ekologiškos, dėl pakilusių kainų kaltina išbrangusias trąšas ir kurą.

Perka ir pernykštes daržoves

Tauragės turguje ir internetiniuose turgeliuose socialinėje erdvėje tauragiškiai kviečiami pirkti ne tik šiųmetes šviežias bulves, bet ir tas, kurios buvo nukastos dar pernai rudenį. Šviežių bulvių kilogramo kaina svyruoja nuo 70 centų iki 1,2 Eur. Pernykštes bulves ūkininkai nori kuo greičiau išparduoti ir už jų kilogramą prašo 45 centų, kai tos pačios žiemą kainavo po 20–30 centų už kilogramą. Tiek šviežių, tiek pernykščių daržovių pirkėjų netrūksta.

Socialiniame tinkle bulves parduodantis lauksargiškis Vytautas telefonu informavo, kad į namus užsakytą bulvių kiekį atveš nemokamai.

REKLAMA
REKLAMA

„Už kilogramą vidutinio dydžio bulvių prašau 1 euro. Mažutes, dar kiaulinėmis vadinamas, parduodu po 65 centus. Yra kas tik mažytes perka. Jas galima virti su lupena, tikrai skanios. Mano bulvės be jokių trąšų. Senų bulvių dar turiu, žmonės daugiausia jas kugeliui ir cepelinams perka. Kiek pigiau, maišo su šviežiomis“, – sakė pardavėjas.

REKLAMA

Paklaustas, kodėl taip pabrango daržovės, Vytautas skaičiuoja:

„Išaugo kuro kainos, reikia ir dirvą paruošti, ir augančias bulves prižiūrėti, galiausiai į miestą irgi reikia atvežti ir dar užsidirbti reikia. Sėklą bulvių šiemet reikės keisti, o ji kainuoja. Pernai pardavinėjau po 50 centų vasarą ir po 35 rudenį. Šiemet nieko už tą pačią kainą negausit. Kodėl visi galvoja, kad maistas tik parduotuvėje gali brangti? – stebėjosi pašnekovas ir tikino, kad į prekybos centrus vežamos bulvės ne tokios maistingos, augintos trąšų pagalba. – Aš netręšiu. Tik mėšlą iškratau ant dirvos. Jokios chemijos nepilu, todėl mano bulvės ne tokios didelės. Bet verdant jos bent jau nejuoduoja.“

REKLAMA
REKLAMA

 Kas bus rudenį – neaišku

Daržovėmis taip pat socialiniame tinkle prekiaujanti, bet prisistatyti nenorėjusi tauragiškė tikino, kad bulves, morkas ir kopūstus parduoda dvigubai brangiau nei pernai. Moteris neprognozavo, kokios daržovių kainos bus rudenį.

– Niekas nežino, kaip čia bus. Viskas brangsta. Jei kainos kils parduotuvėse, pakelsime ir mes. Girdėjau, kad yra kas į Lenkiją daržovių važiuoja. Aš pasakysiu taip – galit jas pirkti kur norite, bet paskui neverkite, kad alergija visokiems chemikalams prasideda. Aš bent jau sąžiningai pasakau – savo daržą tręšiu mėšlu. Man daugiau trąšų nereikia, – patikino moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji daržoves į Tauragę atveža du kartus per savaitę, surinkusi visų norinčiųjų pirkti klientų kontaktus. Morkas parduoda po 65 centus už kilogramą, o už kopūsto galvą prašo 1,5–4 eurų. Priklauso nuo dydžio.

Labiausiai pabrango dribsniai

Kainas kelia ne tik ūkininkai, jos kas mėnesį auga ir prekybos centruose. Statistikos departamentas skelbia dažniausiai įsigyjamų vartojimo prekių ir paslaugų pokyčius. Birželį Lietuvoje pigo tik šaldyta jūrų lydekos filė, bananai ir pomidorai. Visi kiti maisto produktai brango. Daugiausia – 5,6 procento pabrango fermentinis sūris.

REKLAMA

Bulvės pabrango 3,2 procento. Jei kainos būtų lyginamos su buvusiomis gruodį, didžiausias – 39,5 procento šuolis – avižinių dribsnių. Iš viso nuo gruodžio iki birželio vartojimo prekės ir paslaugos Lietuvoje brango 13,6 procento, o dažniausiai įsigyjamos vartojimo prekės ir paslaugos – net 21,9 procento. Pavyzdžiui, juoda duona per pusmetį pabrango 16,2, o batonas 20,7 procento.

Autorius: Violeta Karaliūnaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų