Jis ketvirtadienį dalyvavo neformaliame ES teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime Liuksemburge, kuriame aptarti asmenų, kuriems reikalinga tarptautinė apsauga, perkėlimo, kovos su terorizmu ir kibernetinio saugumo klausimai.
Per jį ministrai sutarė dėl dalies pabėgėlių perkėlimo į ES šalis.
„Pasiektas dalinis susitarimas, dalinis rezultatas dėl (pabėgėlių) perkėlimo iš trečiųjų šalių. Dabar jau tikrai galiu pasakyti, kad pagal naują skaičiuotę mums buvo siūloma prisiimti 97 žmones, po konsultacijų sutarta, kad Lietuva perkels 85 žmones“, - BNS sakė viceministras.
„Tokį skaičių esame pasiruošę absorbuoti, suteikti žmonėms, bėgantiems nuo mirties, naują gyvenimą“, - pabrėžė jis.
E.Jankevičiaus teigimu, minėtas skaičius nustatytas atsižvelgiant į šalies bendrąjį vidaus produktą ir gyventojų skaičių.
Šie žmonės per dvejus metus galėtų būti į Lietuvą perkelti iš Turkijos, Jordanijos ar Libano, kur yra didžiulės pabėgėlių stovyklos.
„Dėl atskiro mechanizmo kaip ir kada tikrai dar tarsimės. Mes pasisakėme, kad reikia papildomo finansavimo Migracijos, integracijos ir prieglobsčio fonde. Ir pasakėme labai tvirtai, kad mes norime turėti galimybę atsirinkti tuos žmones“, - pabrėžė vidaus reikalų viceministras.
Ketvirtadienį taip pat sutarta, kad pagrindinės derybos dėl 40 tūkst. asmenų perkėlimo iš Italijos ir Graikijos vyks liepos 20 dieną Briuselyje.
„Susitarimą norima pasiekti iki liepos pabaigos“, - teigė E.Jankevičius.
Lietuvos Vyriausybė yra patvirtinusi, kad per dvejus metus galėtų priimti 250 žmonių, Europos Komisija anksčiau yra siūliusi priimti iki 710.
ES sprendžia dėl 60 tūkst. pabėgėlių ir nelegalių migrantų perkėlimo: 40 tūkst. iš Italijos ir Graikijos bei 20 tūkst. iš trečiųjų šalių.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.