Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinės konferencijos 35-ojoje sesijoje Paryžiuje penktadienį vykusiuose rinkimuose Lietuva išrinkta į UNESCO Žmogaus ir biosferos programos tarptautinę koordinacinę tarybą.
Dalyvavimas šioje sėkmingoje UNESCO programoje bus naudingas Lietuvos mokslininkams, dirbantiems ekologijos, klimatologijos, biologinės įvairovės srityse. Lietuvoje jau daug metų aktyviai veikia Žmogaus ir biosferos programos nacionalinis komitetas, kurį sudaro įvairių Lietuvos mokslo institutų atstovai. Šiuo metu komitetui pirmininkauja akademikas prof. dr. Leonardas Kairiūkštis.
Pagrindinis dėmesys programoje yra skiriamas Pasaulio biosferos rezervatų tinklo plėtrai. Šiuo metu jį sudaro 553 rezervatai 105 šalyse. 1970 metais sukurtos UNESCO Žmogaus ir biosferos programos tikslas - tarptautiniu mastu gerinti žmonių ir juos supančios aplinkos santykį. Programa siekiama nustatyti efektyvaus biosferos konservavimo ir subalansuoto naudojimo principus. Ji siūlo sprendimus atsakant į klimato kaitos, biologinės įvairovės mažėjimo ir urbanizacijos iššūkius.
Programos vykdomasis organas yra Tarptautinė koordinacinė taryba, kurią sudaro 34 nariai, renkami ketveriems metams. Taryba susitinka kartą per metus.
Lietuva rengia ir netrukus pateiks nominacinę bylą dėl Žuvinto draustinio įtraukimo į Pasaulio biosferos rezervatų tinklą. Tai būtų pirmasis Lietuvos rezervatas šiame pasauliniame tinkle, kuriam priklauso po vieną rezervatą Latvijoje ir Estijoje.