• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nekreipdami dėmesio į A. Brazausko teiginius, kad Vilniuje koalicijos su R. Paksu nebus, liberaldemokratai nesibaimina, jog derybose gali likti už borto.

REKLAMA
REKLAMA

Nors socialdemokratų lyderis Algirdas Brazauskas, pasišovęs pats formuoti valdančiąją koaliciją Vilniuje, perimdamas vadovavimą iš partijos Vilniaus skyriaus pirmininko Algirdo Paleckio rankų, užsiminė, jog liberaldemokratai koalicijoje sunkiai įsivaizduojami, šie tokių kalbų nesureikšmina.

REKLAMA

Pasak liberaldemokratų frakcijos seniūno Valentino Mazuronio, derybos su socialdemokratais vyksta toliau.

"Jie turi savo statutus, kaip gyventi, ir tikiuosi, kad jie galutinai išsiaiškins. Kol kas, kiek aš žinau pagal visus jų nuostatus, yra žmonės, su kuriais mes šnekamės, turintys įgaliojimus arba teisę tai daryti, ir mes kalbamės", - šeštadienį žurnalistams sakė V.Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas liberaldemokratų lyderių V.Mazuronis šeštadienį buvo susitikęs su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, su kuriais yra pasirašę bendradarbiavimo susitarimą, lyderiu Valdemaru Tomaševskiu.

Pasak V.Mazuronio, derybos sėkmingai vyksta toliau, "ruošiamasi rengti bendrą programą, koalicijos sutartį".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu socialdemokratų lyderis A.Brazauskas yra užsiminęs, jog derybos dėl koalicijos sostinėje turėtų pereiti į partijų vadovų lygmenį.

"Aš siūlysiu partijų pirmininkams susitikti ir rimtai aptarti Vilniaus reikalus, aptarti iš valstybinių pozicijų. Partinėse derybose galbūt dominuoja kokie nors interesai, personalijų interesai, mero vieta ir panašiai. O aš matau Vilniaus valdžios uždavinį šiek tiek kitaip. 2009 metai - ypatingai svarbūs. Jei tęsis derybos ir bus netvirta valdžia, galų gale, nekvalifikuota, kentės miestas ir Lietuvos reprezentacija Europoje", - yra sakęs A.Brazauskas.

REKLAMA

A. Brazauskas į susitikimą dėl koalicijos žada kviesti beveik visų Vilniuje mandatų gavusių partijų lyderius - Tėvynės sąjungos, Liberalų ir centro sąjungos, Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų sąjungos, tačiau nušalinto prezidento R.Pakso liberaldemokratų galimybę įsilieti į tokią galimybę vertina skeptiškai.

REKLAMA

"Manau, kad labai sunku įsivaizduot partijos dalyvavimą miesto valdyme. Nors dalis vilniečių pasitikėjo "Tvarka ir teisingumu", bet reakcija, kuri yra, politinė situacija - tokia, kad, manau, tai nerealus dalykas", - sakė A.Brazauskas.

A.Brazauskas į derybas dėl Vilniaus valdžios įsikišo po to, kai sostinės socialdemokratų lyderis A.Paleckis, iš pradžių derėjęsis su vadinamąją "švaros koalicija" - konservatoriais ir liberalais, vėliau netikėtai ne tik partneriams, bet ir į tarybą išrinktiems partijos nariams, pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su R.Pakso vadovaujamais liberaldemokratais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suabejota ir A.Paleckio tinkamumu užimti sostinės mero postą - ketvirtadienį užsiminęs, jog socialdemokratų kandidatu į merus gali būti ir ne A.Paleckis, vėliau A.Brazauskas susitiko su socialdemokratų Vilniaus skyriaus pirmininko pavaduotoju verslininku Romu Adomavičiumi.

51-nos vietos Vilniaus miesto taryboje daugiausiai mandatų - 14 - laimėjo liberaldemokratai, konservatoriai - 10, liberalcentristai - 9, socialdemokratai ir Lenkų sąjunga - po 6, Liberalų sąjūdis - 4, Rusų sąjunga - 2.

Iškart po rinkimų konservatoriai ir Liberalų sąjūdis, konservatoriai ir socialdemokratai ėmėsi formuoti Vilniaus "švaros koaliciją". A.Paleckiui pradėjus derybas su liberaldemokratais, konservatoriai ir liberalai šį žingsnį įvertino kaip išdavystę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų