naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Alytaus kilęs menininkas Algirdas Gataveckas „Facebook“ paskyroje pasiūlė LGBT eitynes rengti Alytuje, kai Kauno savivaldybė praeitą ketvirtadienį nedavė leidimo tokiai akcijai.

Iš Alytaus kilęs menininkas Algirdas Gataveckas „Facebook“ paskyroje pasiūlė LGBT eitynes rengti Alytuje, kai Kauno savivaldybė praeitą ketvirtadienį nedavė leidimo tokiai akcijai.

REKLAMA

Tuo tarpu Alytaus meras Nerijus Cesiulis nurodo, kad miestas dar nėra pasiruošęs LGBT palaikymo akcijoms, nors gerbia ir priima visokias šeimas.

Eitynės gerintų miesto įvaizdį

Toks renginys, A. Gatavecko nuomone, būtų naudingas Alytaus miesto įvaizdžiui. „Miestas pasirodytų, kad yra pasaulietiškas, <...> palaikantis žmogaus teises. Ir palaikantis tą idėją, kad neturi būti mažumoms arba silpnesniems, arba kitokiems kurstoma neapykanta“, – nurodė jis.

„Šeima turi laimingai gyventi. Mes laimingai negyvensime, kol bus aplinkui tokia neapykanta tam tikrai grupei žmonių“, – komentavo menininkas.

REKLAMA

Menininkas siūlė organizuoti LGBT grupės palaikymo eiseną per Naująją ir Jotvingių gatves. Šis maršrutas, pasak jo, yra patikrintas per miesto šventes, žygius ar ėjimo varžybas.

REKLAMA

„Mes turime nuostabų kelią, kuris gali vesti ir nuo Jaunimo parko iki centro arba nuo centro iki pėsčiųjų tilto. Nuostabi gamta, labai gražūs vaizdai, man atrodo, labai būtų graži šventė“, – portalui tv3.lt sakė A. Gataveckas.

Dėl pateikto pasiūlymo rengti eitynes A. Gataveckas teigė iš savivaldybės dar negavęs jokio komentaro.

„Jeigu būtų tos eitynės, aš žygiuočiau kartu. Aš Vilniuje žygiavau, buvo graži šventė. Ir ten žygiuočiau, palaikydamas būtent tą bendruomenę“, – sakė menininkas.

REKLAMA

Miesto vartai simbolizuoja meilę šeimai

Miesto vartų su užrašu „Alytus-Myli“ bendraautoris A. Gataveckas nurodė: „Kai su komanda pradėjome galvoti apie miesto identitetą, tai visi taškai vedė, kad šis miestas yra šeimos miestas. <...> Šis ženklas „Alytus-Myli“  yra labai gera koncepcija: mylėti visas šeimas, nediskriminuoti pagal lytį, rasę ar net pagal religiją.“

Pasak menininko, Alytaus miestą tinkamai apibūdina pasakymas „dzūkai yra svetingi“. „Kurdami tą ženklą galvojome apie meilę tam kraštui, apie meilę šeimos“, – pabrėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Ženklas „Alytus-Myliu“, sukurtas brolių menininkų Algirdo ir Remigijaus Gataveckų bei komunikacijos specialisto Artūro Mažeikos, Alytų papuošė šių metų sausį.

Toks ženklas-vartai miestą puošia iš trijų pusių: Naujojoje g. (važiuojant nuo Kauno), Santaikos g. (važiuojat nuo Simno ir Seirijų kelių žiedo) ir Ulonų g. (važiuojant nuo Vilniaus pusės).

Palaikantys LGBT drabstomi purvais

Nors niekas neprieštarauja, kad Alytus – šeimos miestas, vis dėlto A. Gataveckas apgailestavo, kad visuomenė dažnai nesutaria dėl paties apibrėžimo „šeima“.

REKLAMA

„Šiandienos kontekste ne visi vienodai suprantame, kas yra šeima. Mes matome politines batalijas. Dėl to atsiranda labai daug purvo bangų“, – sakė jis.

„Visai visuomenei labai svarbu tomis temomis kalbėtis“, – teigė A. Gataveckas. Jis ragino viešojoje erdvėje diskutuoti LGBT teisių tema, kad šiai grupei priklausantys asmenys nebūtų laikomi priešais.

Pasak jo, didelė dalis žmonių vadovaujasi stereotipais, kalbėdami apie LGBT bendruomenę: „Jie viską suplaka kaip klišes. Apie romų tautybes žmones sakytų „narkomanai, vagys“. Bet tikrai taip nėra. Yra įvairių žmonių ir nereikia visko plakti į vieną krūvą.“

REKLAMA

Apie A. Gatavecką, viešai rodantį palaikymą LGBT bendruomenei, jau plaka pikti liežuviai. „Vamzdį įkišiu pro vieną galą“ – man taip rašo. Aš staiga tapau gėjumi, noriu su broliu tuoktis – suprantate, koks absurdas? Juokingi tokie pasisakymai. Jeigu žmogus gina juodaodžių teises, tai turbūt jau pats juodaodžiu patampa? Taip nebūna“, – dalinosi A. Gataveckas.

Meras: „Alytus nėra pasiruošęs tokioms eitynėms“

Kaip portalui tv3.lt teigė Alytaus meras Nerijus Cesiulis, kol kas savivaldybė negavo oficialaus prašymo organizuoti LGBT eitynes. „Todėl rimto pagrindo kalbėti apie tai nėra“, – nurodė meras.

REKLAMA
REKLAMA

N. Cesiulis aiškino, kad mieste yra nemažai kitų įvairių problemų ir iššūkių, su kuriais susiduriama, todėl apie LGBT eitynes kalbėti yra dar anksti.

„Šalyje ir mieste yra tikrai kur kas rimtesnių problemų, net gyvybės ir mirties klausimų, ir tikrai yra daugybė silpnų, pažeidžiamų žmonių grupių, kurioms irgi tiek pat reikia dėmesio, už kuriuos taip pat reikia kovoti“, – komentavo politikas.

Meras N. Cesiulis sakė apgailestaujantis dėl visuomenės susiskaldymo visoje šalyje. „Neturėtume draskytis ar tyčiotis, žeminti vieni kitų, o, atvirkščiai, suprasti ir spręsti tam tikras problemas be pykčio ar agresijos“, – sakė jis.

REKLAMA

Pasak mero, visuomenė nesutarimai tik didina atskirtį tarp skirtingus požiūrius turinčių asmenų. „Dar neišmokome kalbėti argumentų kalba, neišmokome diskutuoti nežemindami vieni kitų. Ir nesvarbu, ar tai yra LGBT eitynės, ar skiepai, ar galimybių pasai, šitie dalykai skaldo mūsų visuomenę“, – sakė N. Cesiulis.

Alytaus meras abejojo, ar LGBT palaikymo akcija galėtų vykti šiame mieste: „Mano nuomone, Alytus nėra pasiruošęs tokioms eitynėms. Čia tikrai geriausia vieta gyventi Lietuvoje šeimoms, čia gerbiamos ir visada laukiamos visos šeimos, tačiau ne paradai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų