REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagrindinis kandidatas užimti Krašto apsaugos ministro pareigas Laurynas Kasčiūnas sulaukė kritikos iš žmogaus teises ginančių nevyriausybinių organizacijų. Apie tai, ar priklausymas LGBT+ bendruomenei daro įtaką kariuomenėje ir koks moterų vaidmuo gynyboje, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ žurnalistas Edmundas Jakilaitis kalbina politiką Lauryną Kasčiūną.

Pagrindinis kandidatas užimti Krašto apsaugos ministro pareigas Laurynas Kasčiūnas sulaukė kritikos iš žmogaus teises ginančių nevyriausybinių organizacijų. Apie tai, ar priklausymas LGBT+ bendruomenei daro įtaką kariuomenėje ir koks moterų vaidmuo gynyboje, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ žurnalistas Edmundas Jakilaitis kalbina politiką Lauryną Kasčiūną.

REKLAMA

Kai kurios visuomeninės organizacijos reiškia jums priekaištus dėl partnerystės įteisinimo, Stambulo konvencijos ratifikavimo. Paklausiu susijusiai su gynyba: gėjai Lietuvos kariuomenėje – ar tai yra svarbi informacija, kuri galėtų daryti įtaką kario karjerai kariuomenėje?

Manau, kad bet kokios tapatybės, orientacijos, pažiūrų žmonės yra visiškai lygūs, nepaisant to, ką jie darys, tame tarpe ir tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA

Ar žmogaus lytinė orientacija gali turėti įtakos jo užimamoms pareigoms, karjerai, pozicijai mūšio lauke?

Absoliučiai ne. Įgūdis, kovinė galia, sumanumas, planavimas – tai yra esminiai dalykai. O ne tai, kaip tu save matai ir vertini, visa tai neturi jokios reikšmės, visi esame lygūs ir tą reikia aiškiai akcentuoti.

REKLAMA

Esate visuotinio vyrų šaukimo šalininkas. Ar Lietuvai judant link vyrų visuotinio šaukimo reikėtų pasinaudoti istorine galimybe ir spręsti šį klausimą iš esmės?

Dabar girdžiu, kas Danijoje vyksta – ten jau galvojama apie moterų šaukimą. Per diskusijas, kurias mes turėjome rengiantis šaukimo reformai, kuri dabar yra Seime, atsirado aktyvių mūsų šauniosios lyties atstovių, kurios sakė, kad galime pradėti diskusiją, jog norime diskusijos. Aš taip džiaugiausi, kad yra jaunoji karta, kuri nori apie tai kalbėtis.

Tai mes būtinai dalyvaukime tame, bet ir eikime pažingsniui, nes turime šią reformą, ji tada ves į visuotinį privalomą vyrų ir savanorišką moterų šaukimą ir ilgainiui, kai ruošimės visuotiniam privalomam vyrų šaukimui per 5 metus, galime eiti ir į diskusijas, kurios galbūt gali vainikuotis kokias nors sprendimais.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, šiek tiek suabejočiau istorine galimybe. Suprantu, kad panašiai matome, jog čia yra istorinė galimybė, bet jaučiu nuotaikas Seime. Šią savaitę buvo tokia situacija, kad tvirtinome Krašto apsaugos plėtros programą <...> ir kažkas neteisingai suprato visuotinio šaukimo terminą, išstojo iš opozicijos sakydami, kad esame prieš, nes niekada nekalbėjome apie visuotinį šaukimą. Teko paaiškinti, kad šaukimas jau yra įvestas Lietuvos Konstitucijoje 1992 m.

Jeigu kalbame apie visuotinį privalomą šaukimą, tada būtų galima diskutuoti. Bet matosi, kad jau yra, ypač opozicijoje, nenoro apie tai kalbėti arba prieštaravimo tam – jau ir kalbant apie vyrus, apie jaunuolius. Šia prasme noriu pasakyti, kad tai bus sudėtinga, nes visi žiūrės sociologines apklausas, kuriose turbūt nėra daugumos, remiančios šią (šaukimo – aut. past.) idėją. Todėl sakyčiau, kad gali būti sudėtinga ieškant balsų šiame Seime, bet gal kitame Seime bus lengviau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūs, kalbėdamas apie moteris, pasakėte „šaunioji lytis“. Yra kažkoks santykis jūsų supratime, kad moterys nebūtinai turėtų turėti tuos pačius įsipareigojimus valstybei kaip vyrai?

Ne, aš manau, kad visi įsipareigojimai gali būti tie patys. Tik mąstau realistiškai, žingsnis po žingsnio, ką galima realiai padaryti. Aš moku skaičiuoti balsus Seime, moku juos telkti, bet žinau ribas. Šiandien iššūkis būtų dėl visuotinio privalomo šaukimo vyrams. Mūsų politinė jėgą tą palaikytų, visos kitos, matyt, turėtų abejonių.

Gal abiejų lyčių visuotinis šaukimas būtų tas auksinis raktelis nuo daugelio Lietuvos problemų?

Pritarčiau. Manau, kad strategiškai jis turėtų būti. Jeigu manęs paklaustumėte dabar balsuoti už ar prieš, aš būčiau už. Tik, aišku, šį klausimą reikia paruošti.

Visą pokalbį išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše – E. Jakilaičio laidoje „Dėmesio centre +“.

Naujoje naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ Edmundas Jakilaitis aktualiomis temomis kalbins politikus, ekspertus, visuomenės veikėjus.

tv3.lt

Visiems gėjams raskevičiams - ostapenkoms -visoms lezbietėms ir visiems - visiems negali būti jokių išimčių ir privaloma į kariuomenę - baigtųsi rujojimai - bujojimai po Gedimino prospektą ir aikštes .
Kasčiunai padaryk taip kad visi LGBT- ašnikai eitų į kariuomenę!
Na , pamastykime, kas dabr būtų Lietuvoje , jei nebutu pastatyta pasienyje tvora? ir kam turėtume būti dėkingi?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų