Tarp susirinkusių politikų Laisvės partijos štabe, žinoma netrūksta ir pačios partijos kandidatų į Seimą sąrašo viršūnėje besirikiuojančių politikų. Štabe yra – Tomas Vytautas Raskevičius, Vytautas Mitalas, Ieva Pakarklytė, Morgana Danielė, Monika Ošmianskienė, Rasa Račienė, Donalda Meiželytė, Daniel Ilkevič ir Nerijus Vitkauskas. Štabe apsilankė ir buvęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Laisvės partija Seimo rinkimų rezultatų nuo 21 val. laukia pačiame Vilniaus centre – bare „:BELIKE taproom“. Čia, šviesų sukurtoje, tarsi žvakių šviesoje atrodančioje atmosferoje atvykę svečiai atrodo laimingi ir patenkinti, o vienu metu Laisvės partijos atstovai netgi spėjo atšvęsti ir su rinkimais sutapusiu Ievos Dirmaitės gimtadieniu, kuriai buvo įteiktas tortas, o susirinkę žmonės kartu sudainavo „Su gimimo diena“.
Susirinkusiųjų Laisvės partijos štabe tiek, jog žmonės vos praeina vienas pro kitą nešini savo gėrimai ir vaišėmis – netrūksta užkandžių, pavyzdžiui, keptos duonos, svečiai taip pat gali pasivaišinti ir įvairiausiais gėrimais – tiek alkoholiniais, tiek ne, svečiai vaišinasi vynu, alumi, šaudomas ir šampanas.
Opozicija švenčia per anksti
3-iasis Laisvės partijos sąraše, Seimo pirmininkas V. Mitalas žurnalistams komentavo pastebėjęs, jog dar prieš rinkimus partijos intensyviai braižė „raudonas linijas“. Jis taip pat kirto ir socialdemokratų partijos lyderei Vilijai Blinkevičiūtei ir teigė, kad rezultatai gali parodyti visai ne tai, ko tikisi dabartinė opozicija Seime.
„Labai matėme intensyviai partijas užsiiminėjant savo linijų braižymais, raudonų linijų daug pribraižyta, daug visokių kitokių linijų pribraižyta. Ir mačiau, kad net ir patyrę politikai dalinosi postais (įrašais – aut. past.) iki šių rinkimų. Dabartinė opozicija, jų šventė per ankstyva ir, man atrodo, kad gali būti gerokai kitaip negu, kad ponia Vilija prižadėjo visiems“, – komentavo V. Mitalas
Paklaustas ar Laisvės partija nesudarinėtų koalicijos su prieš partnerystės įstatymą pasisakančiomis partijomis, Seimo vicepirmininkas tvirtino, kad aptarti partnerystės įstatymo klausimą būtų galima iki pasirašant koalicinę sutartį.
„Mes esame diskutavę, kadangi liko tik tai vienas balsavimas dėl civilinės sąjungos, jį būtų galima padaryti iki pasirašant va tokią koalicinę sutartį ir tada tartis dėl dalykų, jau dėl kitų dalykų tartis, o tą balsavimą padaryti pačiu pačiu pirmu“, – teigė V. Mitalas.
Į Seimo rinkimus kandidatuoja 1740 politikų
Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 ir baigėsi 20 valandą.
Lietuvoje renkamas 141 parlamentaras – 71 vienmandatėse apygardose ir 70 daugiamandatėje.
Iš viso į Seimo rinkimus kandidatuoja 1740 politikų.
Aktyvumas didžiausias per 20 metų
Balsavimas 2024 m. Seimo rinkimuose baigėsi. Savo balsą už kandidatus atidavė 52,06 proc. rinkėjų – tai daugiau nei 2004, 2008, 2016 bei 2020 metų Seimo rinkimų metu. Pagrindinę balsavimo dieną netrūko ir įvairių pažeidimų – jų fiksuota daugiau nei puššimtis. Nušalinta ir neblaivi komisijos narė.
Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), pagrindinę rinkimų dieną 1895-iose rinkimų apylinkėse nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro prie balsadėžių sulaukta 40,31 proc. rinkėjų. Dar 11,75 proc. gyventojų rinkimuose balsavo iš anksto.
Sekmadienį Lietuvoje balsavo mažiau nei milijonas rinkėjų – virš 939 tūkst. Vis dėlto, pastebima, kad dienos pradžioje rinkėjai buvo ne tokie aktyvūs kaip prieš ketverius metus.
„Praėjusių Seimo rinkimų aktyvumas buvo pasiektas 18 val. Paminėtina, kad iki 11 val. šiandien rinkėjai buvo mažiau aktyvūs nei prieš 4 metus. Vėliau aktyvumas buvo didesnis, ir bendras dienos aktyvumas viršija Seimo rinkimų aktyvumą, bet yra mažesnis nei per Prezidento rinkimus. Šiemet rinkėjai balsavo nei 2004 m., 2008 m., 2016 m. ir 2020 m.“, – pažymėjo VRK pirmininkė Lina Petronienė. Nėra nė vienos apygardos, kurioje nebūtų balsavę mažiau nei 40 proc. rinkėjų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!