Ministro teigimu, uždrausdama organizaciją prezidento rinkimų išvakarėse Maskva pademonstravo nenorinti bešališko balsavimo vertinimo.
„Belieka tik apgailestauti. Tai organizacija, kuri užsiėmė rinkimų stebėjimu visame regione – ne tik Rusijoje, bet ir Gruzijoje, Moldovoje ir kitur“, – BNS antradienio vakarą sakė L. Linkevičius.
„Užsienio agentų sąrašas išplėstas kaip tik Rusijos rinkimų išvakarėse. Belieka daryti prielaidas, kad tarptautinio bešališko vertinimo ir analizės ta valstybė nepageidauja“, – pridūrė ministras.
Rusijos Teisingumo ministerija Tarptautinį rinkimų tyrimų centrą (angliškai International Elections Study Center, IESC) ir Vokietijos organizaciją Europos demokratinių rinkimų platforma (angliškai European Platform for Democratic Elections, EPDE) antradienį paskelbė nepageidaujamomis šioje šalyje.
Toks sprendimas priimtas remiantis Rusijos generalinio prokuroro pavaduotojo kovo 12 dienos sprendimu, teigiama ministerijos interneto tinklapyje.
IESC yra ne pelno siekianti organizacija, įsteigta 2013 metais Švedų tarptautinio liberalų centro (Silc) ir Rytų Europos studijų centro (RESC).
Organizacijos interneto tinklapyje skelbiama, kad jos misija – skatinti nešališką rinkiminių procesų vertinimą, vykdyti geriausių rinkimų administravimo ir teisinio reguliavimo praktikų analizę ir sklaidą, vadovaujantis tarptautiniais standartais.
IESC skelbia bendradarbiaujanti su pilietinio rinkimų stebėjimo organizacijomis ES Rytų partnerystės šalyse ir Rusijoje, siekiant pagerinti pilietinį rinkimų stebėjimą Europoje ir didinti jo rezultatų matomumą vietiniu ir tarptautiniu lygmeniu.
Organizacijos ekspertai dalyvavo rinkimų stebėjimo misijose Armėnijoje, Gruzijoje, Ukrainoje, Estijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje, Vokietijoje ir kitose Europos valstybėse.
Rusijos prezidento rinkimai vyks šį sekmadienį. Stebėtojai neabejoja, kad juos bus perrinktas Vladimiras Putinas, bet išlieka intriga dėl rinkėjų aktyvumo.