• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiųjų kalbos apie krašto gynybos finansavimą naudojant Europos Sąjungos (ES) lėšas skamba nesolidžiai, teigia gynybos ir kosmoso eurokomisaras Andrius Kubilius. Anot jo, įprastai Aljanso šalys tą daro iš savo lėšų.

Valdančiųjų kalbos apie krašto gynybos finansavimą naudojant Europos Sąjungos (ES) lėšas skamba nesolidžiai, teigia gynybos ir kosmoso eurokomisaras Andrius Kubilius. Anot jo, įprastai Aljanso šalys tą daro iš savo lėšų.

REKLAMA

„NATO šalys, kai skelbia, kad jos skirs gynybai ar 3 ar 4 proc., 5 ar 6 proc., jos skelbia, kad tą darys iš savo lėšų. Tokia jau įprasta praktika“, – LRT televizijai sakė eurokomisaras.

„Tai, kad ir premjeras, ir finansų ministras dabar aiškina, kad jie galbūt nežinojo, kaip tą finansuot, arba sako „dalį tų lėšų finansuosime europinėmis lėšomis“, tai man atrodo šiek tiek ne taip solidžiai, kaip atrodė praeitos savaitės pabaigoje paskelbtas sprendimas. Todėl prezidento laikysena, kai jis ieško kokiais būdais iš vidaus lėšų finansuoti tokias išlaidas, jis atrodo žymiai solidžiau“, – pabrėžė A. Kubilius.

Jis taip pat pažymėjo, kad nors šiuo metu ES ir svarsto galimybę kurti specialų fondą, kol kas konkretaus priimto sprendimo dar nėra.

„Čia kelias tolimas, todėl dalinti tuos pinigus iš anksto ir sau priskirti prie gynybos išlaidų neatrodo labai solidu“, – pridūrė eurokomisaras.

ELTA primena, kad praėjusios savaitės penktadienį posėdžiavusi VGT 2026–2030 metų laikotarpiu sutarė šalies gynybai skirti 5–6 proc. nuo BVP kasmet. Šalies vadovo G. Nausėdos teigimu, per minėtą ketverių metų laikotarpį turėtų būti išlaikytas 5,5 proc. BVP finansavimo lygis.

Prezidentas nurodė, kad tokį finansavimą gynybai galima pasiekti perskirsčius šalies resursus, tačiau pažymėjo būtinybę vengti mokesčių didinimo.

Savo ruožtu premjeras G. Paluckas teigė, kad pasiekti ambicingą finansavimą bus galima pasitelkiant bendrus ES instrumentus kurie galėtų pradėti veikti jau nuo kitų metų.

REKLAMA
"susimeskim pinigėlių"
"susimeskim pinigėlių"
Kas pas mus ten dar turtingas? Galimai Gabrielius Landsbergis, o gal Vytautas SENASIS padėtų?
Pagarbiai, Egidijus, Šiauliai, Lietuva
Kai "susimesim pinigėlių" "ant" vieno tanko, tada ir kariausime su rusija..
Pagarbiai, Egidijus, Šiauliai, Lietuva
Europoje nuosmukis, o Lietuva anot politikų, dar niekada taip gerai negyveno. Iš kur imasi tas gėris? Lietuva kaip niekad priklausima nuo ES. Atsakymas ant lėkštutės, - Šimonytės Vyriausybė per paskutinius valdymo metus pasiskolino 5,7 milijardo eurų. Lietuvos skola 2024 m. pasiekė 30 milijardų. Konservatoriams atėjus į valdžią Lietuvos skola buvo 17,6 milijardo, o kai jie valdžią paliko, pasiekė beveik 30 milijardų. Skolos nėra blogis, svarbu kam buvo panaudoti pinigai. Į šį klausimą, manau gali atsakyti kiekvienas Lietuvos gyventojas. Ar pagerėjo kelių būklė, sveikatos apsauga, švietimas, ar verslas tapo konkurencingas? Greičiausiai į visus klausimus išgirsime atsakymą ne. Tai kur dingo pinigai? Pinigai buvo pravalgyti. Privilegiją valdyti skolintus pinigus turėjo toli gražu ne visi. Autorius kaltina biurokratiją, kad ši sušlamštė skolintus pinigus. Mano požiūriu, toks kaltinimas per daug abstraktu. Klausimas lieka atviras, - kas Lietuvoje dar taip negyveno kaip dabar, o kas gyvena kaip gyvenęs?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų