Koronaviruso šuolis – patvirtinti 26 nauji atvejai su protrūkiu transporto įmonėje siejami 34 atvejai

Pusė iš 26 patvirtintų naujų koronaviruso atvejų susiję su protrūkiu transporto bendrovėje „Hegelmann Transporte“ Kaune, du atvejai yra įvežtiniai, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Bendrovėje Kaune COVID-19 patvirtinta dvylikai užsieniečių, turėjusių kontaktą gyvenamojoje vietoje su užsikrėtusiaisiais. Šie asmenys buvo izoliacijoje.

Taip pat koronavirusas nustatytas vienam vairuotojui lietuviui, kontaktavusiam su šiais asmenimis.

Iš viso šiuo metu su protrūkiu transporto bendrovėje siejami 34 patvirtinti atvejai.

Devyni nauji atvejai siejami su dviem šventėmis Vilniaus apskrityje.

Vienas iš jų nustatytas asmeniui, kuris kontaktavo su liepos 4 dieną šeimos šventėje Salininkuose dalyvavusiu žmogumi. Iš viso su šia šeimos švente Salininkuose siejamų atvejų dabar jau yra vienuolika, įskaitant šį naują atvejį. 

Dar aštuoni nauji atvejai yra siejami su kita šeimos švente, vykusia liepos 11 dieną. Šioje šventėje dalyvavo asmenys, liepos 2 dieną grįžę iš Kroatijos, kuriems pirmiesiems patvirtintas koronavirusas. Iki šiol jau yra nustatyta keturiolika su šia šeimos švente siejamų COVID-19 atvejų.  

Dvidešimt trečiasis atvejis registruotas Panevėžio apskrityje asmeniui, turėjusiam kontaktą su sergančiuoju. Asmuo koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų nejautė. Nustatyti trys kontaktiniai asmenys, kurie izoliavosi. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

Dar vienas atvejis patvirtintas Vilniuje, tyrimą atlikus dėl jaučiamų simptomų. Nustatyta, kad žmogus nuo birželio 30 dienos atostogavo, todėl darbe kontaktų neturėjo. Kokiomis aplinkybėmis asmuo galėjo užsikrėsti, šiuo metu aiškinamasi. 

Taip pat nustatyti du įvežtiniai atvejai: vienas asmuo per Daniją į Palangos oro uostą atvyko iš Švedijos. Atvejis nustatytas profilaktinio patikrinimo metu.

Kitas asmuo liepos 20 dieną į Lietuvą per Vilniaus oro uostą grįžo iš Ispanijos. Turimais duomenimis, žmogus izoliavosi, sąlyčio su kitais žmonėmis neturėjo. Tyrimas atliktas profilaktiškai po kelionės. 

REKLAMA

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 1986 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 277 asmenys, 1616 – pasveiko, 99 žmonės yra izoliacijoje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Taip pat įtraukti papildomi simptomai, tai staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas. Mažiau specifiški simptomai – galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ar viduriavimas.

Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.


Rašyti komentarą...
Z
Zmogus
2020-07-24 12:27:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naujas suolis bus ateinancia savaite.Klaipedoj juros svente?!. Ar reikejo sio surmulio ? Nejaugi jau taip svarbu jog nebuvo galima sias metais nesvesti ? Turbut mazai serga......
Atsakyti
0

Voldemarėlis.
2020-07-24 10:41:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ruoškimės galingam karantinui.
Atsakyti
-2

V
Viska
2020-07-24 10:55:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
raso,tik gal tu skaityt nemoki.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų