Anglijoje įsigaliojo naujas reikalavimas dėvėti kaukes: už taisyklių nesilaikymą gresia bauda

Anglijoje įsigaliojo reikalavimas dėvėti kaukę viešose vietose. Skelbiama, kad bus privaloma dėvėti kaukę ar kitaip dengti veidą (burną ir nosį) uždarose viešose erdvėse, įskaitant prekybos tinklus, uždarus prekybos centrus, transporto mazgus, bankus ir pašto skyrius. Taip pat privaloma dėvėti kaukę atėjus nusipirkti maisto išsinešti, tačiau kaukę ar kitokį veido dangalą bus galima nusiimti atsisėdus vietoje pavalgyti.

Nesilaikantiems naujos tvarkos grės bauda iki £100 (beveik 110 eurų).

Naujoji tvarka nebus taikoma vaikams iki 11 metų, asmenims su tam tikromis negaliomis ar tam tikromis sveikatos problemomis, kaip kvėpavimo ar protinės negalios, dėl kurių žmonėms yra sudėtinga dėvėti kaukę ar kitaip dengti veidą.

„Public Health England“ taip pat perspėjo tėvus nepirkti veido dangalų kūdikiams ir mažiems vaikams dėl rizikos uždusti ar užspringti.

Parduotuvių darbuotojams dengti veido neprivaloma, tačiau valdžia „primygtinai“ rekomenduoja darbdaviams apsvarstyti galimybę patiems imtis atitinkamų priemonių.

Vyriausybė nurodo, kad kiekvieno asmens pareiga yra dėvėti kaukę ar kitaip dengti veidą, tačiau įmonės yra raginamos taip pat imtis veiksmų ir skatinti klientus laikytis įstatymo, pavyzdžiui, specialiais ženklais.

Policijai bus suteikta galių priversti žmones laikytis naujos tvarkos, nors pabrėžiama, kad taip bus tik kraštutiniu atveju ir pareigūnai tikrai nepatruliuos prekybos vietose.

Vyriausybės gairėse nurodoma, kad veido dangalas turi dengti burną ir nosį. Tai gali būti ir paprasta skarelė ar šalikas, tačiau jie turi tvirtai laikytis šonuose, kad nereikėtų ranka prilaikyti tokio dangalo. Dangalus leidžiama nusiimti tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, norint patvirtinti asmens tapatybę banke, arba perkant prekes, kurių pardavimas ribojamas jauno amžiaus asmenims.

Veido dengti bus neprivaloma tam tikrose vietose, kur imamasi kitų priemonių apsaugoti darbuotojus: restoranuose ir aludėse, kur galima atsisėsti; kirpyklose ir panašiuose salonuose, sporto salėse ir laisvalaikio centruose, kino teatruose, koncertų salėse ir teatruose.

REKLAMA

Šaltinis: www.anglija.lt

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.


Rašyti komentarą...
R
Raisa
2020-07-24 11:24:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O paskui Angliją ir mes iš paskos kaip beždžionės.Kitaip nesugebame nieko.
Atsakyti
-1

M
Morta
2020-07-24 21:28:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie viens iš kitų ir mokosi, kad kuo daugiau pakenkti savo piliečiams. O šiaudinis borisas, tai toks ir yra.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų