Nauji pakeitimai: didės šalių sąrašas, iš kurių grįžus reikės izoliuotis papildyta 13.02 val.

Nuo pirmadienio COVID-19 paveiktomis šalimis bus laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, penktadienį informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Taigi padidės sąrašas šalių, iš kurių atvykus tiek Lietuvos, tiek užsienio piliečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija. Sergamumo rodiklis mažinamas siekiant suderinti sienų atvėrimo politiką su kitomis Baltijos šalimis ir Europos Sąjunga“, – rašoma pranešime.

Iki šiol paveiktomis buvo laikomos tos šalys, kurių sergamumo COVID-19 liga rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų buvo didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, asmenims, atvykusiems iš paveiktų šalių, taikoma privaloma 14 dienų izoliacija.

Sąrašas taikomas į Lietuvą grįžtantiems mūsų šalies gyventojams ir tiems užsieniečiams, kurie turi leidimą atvykti į Lietuvą.

Numatyta, kad iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

Šiuo metu sąraše yra 64 valstybės, tarp kurių – Baltarusija, Bulgarija, Izraelis, JAV, Jungtiniai Arabų Emyratai, Juodkalnija, Kroatija, Švedija ir kitos šalys.

Ministerija primena, kad, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius, paveiktų šalių sąrašas atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja pirmadienį.


Rašyti komentarą...
I
Inga
2020-07-24 10:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai izoliuojasi tik tie kas grįžta lėktuvais, keltais. O mašinomis ir autobusais ne. Tad daug nuslėptų atvejų. Viskas praranda prasmę:vieni saugosi, kitiems nebūtina.
Atsakyti
-7

B
Bronius
2020-07-24 11:30:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl 16, o ne 5 ar 2. Visai jau baigiat išprotėti. Viską uždrauskit. Uždarykit miestus, žmones namuose ir per televizija suokit - reikia pakentėti. Nieko šalyje prevencijai nedaroma, tik leidžiami draudimai. Gėda... (bet jūs neturit nei gėdos, nei sąžinės).
Atsakyti
-4

k
keliauninkas nuo sienos iki sienos trobo
2020-07-24 12:57:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponia Inga, iš kur jūs ištraukėte tokią nesamonę? Vakar apskambinau NVSC, užsienio reikalų ministeriją, pasienio tarnybą. Užsienio reikakų min. tai išvis darželio lygio, nieko nežino, o pasienis ir NVSC tokio dalyko irgi nežino.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų