Koronavirusas glemžiasi vis jaunesnius: per parą mirusiųjų amžius – nuo 40-ties viso 36 mirtys ir 2360 užsikrėtimai, papildyta 10:08 val.

Per praėjusią parą nustatyta 2360 naujų COVID-19 atvejų, mirė 36 sirgusieji, ketvirtadienį praneš Statistikos departamentas.

COVID-19 iš viso užsikrėtė 140 tūkst. 579 žmonių, mirė 1458 užsikrėtusieji, dar 749 sirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo COVID-19 pasveiko 71 028 sirgusieji, 67 344 – tebeserga.

Per praėjusią parą ištirta 12 045 ėminiai dėl koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų ištirta 1 626 256.

Nuo COVID-19 mirė 40-99 metų žmonės

Nuo COVID-19 per parą mirė 36 žmonės, kuriems buvo tarp 40 ir 99-erių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Tarp mirusiųjų – 16 moterų ir 20 vyrų. Vienas miręs asmuo buvo per 40 metų, penkiems buvo per 50, aštuoniems – daugiau kaip 60, po devynis mirusiuosius priklausė amžiaus grupėms per 70 ir per 80, keturiems buvo daugiau kaip 90 metų.

Daugiausia, 11 žmonių, mirė Šiaulių apskrityje, Vilniaus apskrityje registruotos devynios mirtys, Marijampolės apskrityje – penkios, Panevėžio – keturios. Po du žmones mirė Klaipėdos ir Utenos apskrityse, Telšių, Kauno ir Tauragės apskrityse – po vieną.

Statistikos departamentas taip pat atkreipia dėmesį, jog dėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro techninių nesklandumų atsirado neatitikimų tarp ketvirtadienio ir trečiadienio skelbtų statistinių duomenų.

„29 d. NVSC negavo duomenų, dėl techninių dalykų kažkokių, jų tiesiog neturėjo, todėl tie duomenys suplaukė į 30 d. Dabar tai, ką mes skelbiame šiandien yra teisinga, tačiau duomenyse apie savivaldybes, mūsų portale, ten gali būti pagal amžių neatitikimai, pagal savivaldybes irgi, neaišku, kada tai bus sutvarkyta“, – situaciją komentuoja Statistikos departamento specialistė Birutė Stolytė.

Pasak Statistikos departamento, vidutinis praėjusios savaitės dienos atvejų skaičius yra 2372.

Ligoninėse gydoma per 2,4 tūkst. COVID-19 pacientų, 216 – reanimacijoje

Ligoninėse šiuo metu gydomi 2429 COVID-19 pacientai, 216 iš jų – reanimacijoje, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

REKLAMA

Deguonies reikia 1499 sergantiesiems COVID-19, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 145 pacientams.

Iš daugiau kaip 16,6 tūkst. Lietuvos ligoninių lovų šiuo metu užimta per 8 tūkst., iš 683 reanimacijos lovų – 419. Iš 635 lovų, kur gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 251, taip pat užimtos 2350 iš 6386 lovų su deguonies tiekimu.

Naujo COVID-19 atvejai – senelių namuose, audinių fermoje

Vilnius, gruodžio 31 d. (BNS). Nauji koronaviruso atvejai registruoti senelių namuose, audinių ūkyje, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

36 koronavirusinės infekcijos atvejai registruoti Kėdainių rajone veikiančiuose Senelių globos namuose „Smiltelė“, užsikrėtė gyventojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 44 COVID-19 atvejai. 

15 infekcijos atvejų siejama su Pakruojo rajone veikiančiais Linkuvos socialinės globos namais, čia taip pat užsikrėtė gyventojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejamas 261 COVID-19 atvejis.

Taip pat registruoti keturi atvejai, kai infekcija patvirtinta Radviliškio rajone audines auginančioje bendrovėje dirbantiems asmenims. Šiuo metu epidemiologinis tyrimas tęsiamas, kol kas nėra nustatyta sąsajų tarp šių asmenų susirgimų. Trečiadienį skelbta, kad koronavirusu užsikrėtė ir fermoje laikomi žvėreliai.

Nauji atvejai susiję su protrūkiais Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre, Kauno klinikose, LSMU Kauno ligoninėje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, VUL Santaros klinikose, Rokiškio, Pasvalio, Kupiškio, Anykščių, Visagino, Elektrėnų ligoninėse, Kupiškio Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre. 

Dalis susirgimų taip pat siejami su protrūkiais Kauno rajono senjorų globos namuose „Šatijų rezidencija“, Kalvarijos socialinės globos namuose, Biržų parapijos Šv. Vincento Pauliečio globos namuose, Panevėžio rajone įsikūrusiuose Jotainių socialinės globos namuose, Šilalės rajono Kvėdarnos senelių globos namuose, Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namuose, Šakių rajono Ilguvos socialinės globos namuose, Prienų globos namuose, Jonavos rajone veikiančiuose Ruklos globos namuose,  Kelmės rajono Liolių socialinės globos namų Užvenčio filiale, Pakruojo rajono Linkuvos socialinių paslaugų centro padalinyje „Atokvėpis“. 

REKLAMA

Be to, registruoti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais Pravieniškių atvirojoje kolonijoje, Rokiškio policijos komisariate, Šiaulių Ringuvos mokykloje, Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje, Vilniaus Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Taip pat patvirtinti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Kauno maisto pramonės, vandens priežiūros, projektavimo, pieno perdirbimo, elektronikos prekių, durų gamybos įmonėse, pramonės įmonėse Jonavoje, pieno perdirbimo įmonėje Rokiškyje, baldų gamybos įmonėje Radviliškyje.

Ukmergėje registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais biuro baldų, minkštų baldų, durų gamybos, metalo apdirbimo įmonėse, taip pat plastiko gaminių įmonėje Vievyje, žuvies perdirbimo įmonėje Raseiniuose, Raseinių vartotojų kooperatyve. 

Nauji atvejai siejami su Vilniaus rajone veikiančia automobilių remonto įmone, baldų gamybos, siuvimo, inžinerinių sistemų projektavimo įmonėmis Vilniuje, medikamentais ir medicinine įranga prekiaujančiose įmonėse. 

Vilkaviškyje židinys registruotas siuvimo įmonėje, Kazlų Rūdoje – medienos perdirbimo įmonėje, nauji atvejai siejami ir su Kudirkos Naumiestyje, Marijampolėje, Kalvarijoje, taip pat Šakių rajone veikiančiose maisto pramonės ir Marijampolės tekstilės įmonėmis.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2020-12-31 09:54:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasidžiaukime, kad jau trečią parą pasveikusiųjų asmenų yra daugiau negu sergančiųjų!
Atsakyti
-2

V
Virginija
2020-12-31 09:57:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
MALONĖKITE PRANEŠTI, KIEK IŠ VISO MIRĖ ŽMONIŲ. YRA IR KITOS MIRTYS,IR KITOS LIGOS
Atsakyti
-6

K
Klausimas
2020-12-31 10:27:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man nepatinka statistika apie sergančius. Ypač apie mirtis. Išvada, gąsdinimas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų