Prezidentūra: NVSC duomenų problemas spręsti turi ministerija ir Vyriausybė

Problemas dėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenų turi spręsti ministerija ir Vyriausybė, sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Priimant tokius sprendimus, prašant atsakomybių, reikia išsiaiškinti, kas gi valdo konkrečius duomenis, konkrečius duomenų segmentus, kur įvyko tos problemos, kodėl neapskairyti ir, be abejo, čia turi būti atliktas tam tikras detalesnis tyrimas, detalesnė analizė ir paskui priimami sprendimai“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė S. Krėpšta.

Jis komentavo anksčiau šią savaitę Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtą informaciją apie vykdant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veiklos skaitmenizavimą rastas 804 neapskaitytas mirtis, susijusias su koronavirusu – 324 nuo koronaviruso ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių.

„Prezidentas pasitiki Vyriausybės, ministerijos veikla ir tikisi, kad šios institucijos, atlikusios papildomą analizę, išsiaiškinę problemas, jas šalins“, – sakė prezidento patarėjas.

Pasak S. Krėpštos, prezidentas Gitanas Nausėda neplanuoja susitikti su NVSC vadovu: „artimiausiomis dienomis tokio plano neturime“.

Jis akcentavo, kad patikimų duomenų klausimas yra ypatingai svarbus, nes tik remiantis tiksliais duomenimis galima priimti teisingus pandemijos valdymo sprendimus.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, paaiškėjus informacijai apie neapskaitytas mirtis, nurodė NVSC direktoriui Robertui Petraičiui pateikti išsamų situacijos vertinimą raštu.

Premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, jog NVSC vadovybė turi atsakyti už susidariusią situaciją.

NVSC teigimu, neatitikimas galėjo atsirasti, nes dėl didelių darbo krūvių gydymo įstaigos centrui informacijos apie mirtis neperdavė arba ji vėluoja, todėl tai įvyko ne dėl NVSC kaltės.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Lietuvoje registruotos 1422 mirtys nuo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios patvirtinti 138 tūkst. 219 COVID-19 atvejai, tebeserga 65 tūkst. 784, pasveiko – 66 tūkst. 485 užsikrėtusieji.


Rašyti komentarą...
P
PP
2020-12-31 09:37:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentūra pūčia pavėjui... Kodėl nekrenta apsileidusiems valdininkams kepurės ar alga? Ar gali tvarkyti vagį vagis?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų