Pagalvoti apie savo indėlį į valstybės stiprinimą ir kelio korupcijai užkirtimą trečiadienį Kauno miesto savivaldybėje vykusioje konferencijoje, skirtoje Tarptautinei kovos su korupcija dienai, kauniečius ragino Antikorupcijos komisijos pirmininkas doc. dr. Raimundas Kaminskas.

"Tarptautinė antikorupcijos diena skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją. Mūsų konferencijos tikslas - dar kartą paskatinti visuomenę nesitaikstyti su korupcija Lietuvoje", - sakė Antikorupcijos komisijos pirmininkas.

Prof. habil. dr. Gediminas Merkys konferencijos metu skatino padiskutuoti apie oligarchiją, korupciją ir universitetą. "Pasak apibrėžimo, korupcija - tai asmens naudojimasis oficialia padėtimi, siekiant neteisėtų asmeninių tikslų. Tačiau matome: kol kas mūsų valstybėje didesnis dėmesys yra nukreipiamas į smulkius korupcijos pasireiškimus, tuo tarpu aukščiausio lygio susitarimai tarp politikų, verslininkų ir žiniasklaidos lieka nuošalyje. Oligarchai tarsi nuperka valdžios struktūras, ir visuomenės interesas joms neberūpi", - mintimis dalinosi G. Merkys.

Profesorius ryškias korupcijos apraiškas įžvelgė žemės grąžinimo procesuose, pieno kainodaroje, LEO LT, VST veikloje, farmacijos sektoriuje, medicinoje, teisėtvarkoje.

Kas naujo kovoje su korupcija, konferencijos dalyviams priminė prof. dr. Jolanta Palidauskaitė. "Visame pasaulyje diskutuojama korupcijos tema. Korupcijos buvimas sukelia pasekmes šalies ekonomikai, politikai, valstybės valdymui, socialinei ir teisinei sferai, visuomenės savimonei ir mikroklimatui, tarptautiniam prestižui", - sakė profesorė.

REKLAMA

Ji įvardino pagrindines korupcijos priežastis, tarp kurių yra žmogaus egoizmas ir valdžios troškimas, sovietinis palikimas, naujos ekonomikos diktuojamos taisyklės. Profesorės manymu, korupcijai įveikti naudinga būtų politinė atsakomybė, pilietinės visuomenės dalyvavimas, konkuruojantis privatus sektorius, instituciniai valdžios apribojimai ir viešojo sektoriaus vadybos tobulinimas.

Kaune surengtoje konferencijoje dalyvavo nemažai studentų, aukštesniųjų klasių moksleivių, universitetų, miesto savivaldybės darbuotojų ir politikų.

Tarptautinę kovos su korupcija dieną 2003 metais inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos, pakvietusios šalis pasirašyti konvenciją prieš korupciją.

Politinis stabilumas, interesų konflikto reguliavimas, tinkamai veikiančios viešosios institucijos ir mentalitetas bei tvirtos pilietiškumo tradicijos - veiksniai, lemiantys šalių nekorumpuotumą.

Mažiausiai korumpuotomis valstybėmis šiemet pripažintos Naujoji Zelandija, Danija, Švedija ir Singapūras. Labiausiai korumpuotos - Mianmaras, Afganistanas, Somalis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų