Kompensacijomis vietoje socialinio būsto dar nepasinaudojo nė vienas asmuo

Nuo sausio 1-sios įsigaliojusia naujove, leidusia vietoje socialinio būsto rinktis piniginę kompensaciją paprastai ar išperkamąjai būsto nuomai, dar nepasinaudojo nė vienas socialiai remtinas asmuo, tvirtina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

Iš viso šiai naujai kompensavimo rūšiai šiemet valstybės biudžete numatyta 4,75 mln. eurų.

„Pagal savivaldybių administracijų pateiktus duomenis iki liepos 1 dienos nei vienas asmuo ar šeima nepateikė prašymo dėl būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos mokėjimo“, - pateikiama SADM atsakyme BNS.

Anot ministerijos, tai, jog per pusmetį negauta nė vienos paraiškos dėl kompensacijos, galėjo nulemti kelios priežastys - arba būsto nuomotojai atsisakė oficialiai registruoti nuomos sutartis nekilnojamojo turto registre, arba asmenims tiesiog nepavyko išsinuomoti būsto.

Pusė visoms savivaldybėms numatytų kompensacijų sumos - 2,4 mln. eurų numatyta Vilniui. Kaunui planuota skirti 0,47 mln. eurų, Klaipėdai – 0,45 mln. eurų, Alytui. – 0,36 mln. eurų, Šiauliams – 0,14 mln. eurų, Panevėžiui - 0,11 mln. eurų.

REKLAMA

Kaip BNS sakė Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, lėšų įsisavinimas stringa, nes savivaldybės įsigaliojus įstatymui dėl kompensacijų dar turėjo priimti vidaus teisės aktus. Vilniaus taryba teisės aktų paketą, kuriame numatyta kompensacijas pradėti skirti nuo rugsėjo 1-osios, ketina priimti kitą savaitę. Jis taip pat abejojo, ar tvarka pasiteisins ir dėl to, jog būstų nuomotojai nenorės oficialiai įteisinti savo verslo.

„Formaliai pas mus įsigalios tik nuo rugsėjo pirmosios, galėsime kompensacijas siūlyti. Bet mes nuogąstavome lygiai taip pat, kaip ir daugelis aplinkui šneka: ta būsto rinka yra iš principo šešėlinė, todėl nežinau, kokia motyvacija bus nuomotojams atskleisti tą šešėlinį verslą, kai jie iš principo didelės problemos išnuomoti būstą neturi“, - paaiškino G. Paluckas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų