• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiomis dienomis Lietuvą spirgina karščiai, tačiau nuo kitos savaitės sinoptikai prognozuoja vos apie 20 laipsnių šilumos. Kiek laikysis vėsus oras ir kokia laukia liepa – „Dienos komentare“ pokalbis su klimatologu Arūnu Bukančiu.

Šiomis dienomis Lietuvą spirgina karščiai, tačiau nuo kitos savaitės sinoptikai prognozuoja vos apie 20 laipsnių šilumos. Kiek laikysis vėsus oras ir kokia laukia liepa – „Dienos komentare“ pokalbis su klimatologu Arūnu Bukančiu.

REKLAMA

Vilniuje šiandien apie 32 laipsnius šilumos, kituose miestuose gali būti ir 34 laipsniai. Kiek toks karštis laikysis?

Šiandien yra karščiausia diena. Šiomis dienomis visose meteorologijos stotyse temperatūra yra aukštesnė nei 30 laipsnių. Klaipėdoje, Nidoje ir Šilutėje jau buvo užfiksuota ir tropinė naktis. Praėjusią naktį žemiausia temperatūra buvo virš 21 laipsnio. Tai yra tipiška karščio banga, pirmoji šią vasarą. 

Šį savaitgalį orai turėjo atvėsti, dabar matome, kad sekmadienį vėl prognozuojama 28 laipsniai karščio. Tai dar užsiliks šiluma pas mus?

REKLAMA
REKLAMA

Vyksta toks cirkuliacijos proceso persitvarkymas. Šiomis dienomis mums įtaką darė anticiklonas, vakarinis pakraštys lėmė orus. O šeštadienio naktį praslinks šaltasis atmosferos frontas, trumpam atvės, bus stiprių liūčių, perkūnijos, krušos, škvalinio vėjo. Po šio fronto praslinkimo vėl grįš šiluma, sekmadienį turėsime aukštą temperatūrą. 

REKLAMA

O kaip kitą savaitę?

Kitą savaitę atslinks vėsesnių orų banga. Nuo pirmadienio temperatūra pradės kristi, įsivyraus vakarinė pernaša, kokiom 6 dienom pateksime į Atlanto ciklonų įtaką. Padvelks vakariniai oro srautai ir temperatūra numatoma tarp 18–24 laipsnių. Jeigu visoje Lietuvoje per šias dienas buvo galima sakyti vienoda temperatūra, tai kitą savaitę Vakarų Lietuvoje, pajūryje ji bus žemesnė, apie 18–19 laipsnių, o kitur gali būti 21–23 laipsniai šilumos. Aišku, naktys bus vėsesnės, su lietumi, ateina drėgnesnė oro masė. 

REKLAMA
REKLAMA

Kiek to lietaus bus kitą savaitę?

Lietaus ateinančią savaitę bus 2–3 dienas tai tikrai. Ne ištisai, tai bus vietinio pobūdžio liūtiniai krituliai. Jie vietomis numatomi stiprūs, su perkūnija. Turėsime vidutinį kritulių kiekį, kuris yra būdingas liepos mėnesiui. Liepa beveik visoje Lietuvoje, išskyrus pajūrį, būna lietingiausias mėnuo, iškrinta 70–80 mm kritulių. 

Neseniai girdėjome sinoptikų pranešimus apie audrą, bet ji į Lietuvą neatėjo, ar artimiausiu metu panašios audros gali atslinkti į Lietuvą? 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gali atslinkti, nes toks audrų sezonas tęsiasi iki rugsėjo pabaigos. Tai reiškia, kad tokių reiškinių tikimybė yra labai didelė. Praėjusiais metais stipriausias audras turėjome pirmoje rugpjūčio pusėje. Jos buvo su perkūnijomis, stipriais vėjais ir lietumis. Todėl dabar nusiraminti, kad šita audra praėjo, nereikėtų, jų tikimybė išlieka. Tokių konvekcinių reiškinių su stipriais vėjais, kruša, dar sulauksime šią vasarą tikrai. 

Kokios galime tikėtis liepos?

Liepos mėnesio temperatūra, pagal ilgalaikes prognozes, yra numatoma 1–2 laipsniais šiltesnė už vidutinę daugiametę temperatūrą. Tai reiškia, kad turėsime temperatūrą artimą 20-čiai laipsnių. Tačiau nereikia įsivaizduoti, kad visas mėnesis bus vienodas, pirmoji savaitė bus šiek tiek vėsesnė. O nuo liepos 7–8 dienos vėl turėtų grįžti šiluma, Rytų Europoje netgi numatoma gana stipri karščio banga. Išlieka klausimas, ar ji palies rytinį Lietuvos pakraštį, reikia laukti tikslesnių prognozių. 

Visą pokalbį rasite aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų