• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos orų ekspertai ir entuziastai, kurie susibūrę socialiniame tinkle „Facebook“ grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ skelbia, kad vakar audra aplenkė Lietuvą, bet pridarė labai daug žalos Lenkijoje. Pasak jų, kai kuriuose šalies regionuose iškrito dideli, spygliuoti krušos ledėkai. Lietuvos ekspertai ragina lietuvius džiaugtis, kad Lietuvoje nebuvo tokių vaizdų.

Lietuvos orų ekspertai ir entuziastai, kurie susibūrę socialiniame tinkle „Facebook“ grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ skelbia, kad vakar audra aplenkė Lietuvą, bet pridarė labai daug žalos Lenkijoje. Pasak jų, kai kuriuose šalies regionuose iškrito dideli, spygliuoti krušos ledėkai. Lietuvos ekspertai ragina lietuvius džiaugtis, kad Lietuvoje nebuvo tokių vaizdų.

REKLAMA

„Orai ir klimatas Lietuvoje“ įkėlė, kaip socialiniuose tinkluose žmonės dalijasi nuotraukomis iš vakarykštės audros. Nuotraukose matyti spygliuoti putpelės kiaušinio dydžio ledėkai. 

„Lenkams šiandien nepasisekė. Iš dangaus pažiro štai tokios spygliuotos dovanėlės. Norisi tik pasakyti mūsų tautiečiams: džiaukitės, kad nieko nebuvo, nes dabar būtumėm turėję liūdnų istorijų kaip kad buvo pas mus 2023 m. rugpjūčio 7 d. Žagarėje (ir ne tik)“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“. 

Lietuvos ekspertai dalijasi Lenkijos meteorologų žinia, kad audra daugiausiai nuostolių atnešė Silezijos vaivadijoje. Naktį audros židiniai formavosi Liublino ir Pakarpatės vaivadijose.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį, numatoma, audros aprims ir oro temperatūra atvės, bet penktadienio vakarą ir naktį iš penktadienio į šeštadienį vėl sugrįš pavojingos audros. Gali būti pavojinga pietiniuose ir pietvakariniuose Lenkijos regionuose. 

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose Lenkijos gyventojai dalijasi naujausia informacija ir reakcijomis apie praūžusią audrą.

„Tragedija. Štai kodėl aš baisiai bijau audrų....“ – rašo Monika.

„Kosminis, bauginantis dalykas. Be to, mačiau automobilį su šaka priekiniame stikle ant priekabos“, – pasakoja Arkadiuš.

„Nuoširdžiai užjaučiu nuo audros nukentėjusius Pstražnos gyventojus. Gamtos jėgos gali būti pražūtingos“, – rašo Marianna.

Kai kurie negailėjo pylos komentatoriams, kurie barė sinoptikus, esą jų prognozės nepasitvirtino ir audra vėl aplenkė jų regioną.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar klausiu, kur visi tie žmonės, kurie nuolat verkšlena, kad audra juos aplenkė, kad vėl nieko nebuvo, ir t. t. Tokios yra jūsų audros troškimų pasekmės. Vis dar šaunu?“ – tautiečius gėdija Kšyštofas.

Kokie laukia orai?

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

Nedidelis ciklonas, vardu Wibke, atnešęs mažesnes ar didesnes negandas greitai „sprunka“ į šiaurės rytus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien iš vakarų, pietvakarių stiprės sausesnis ir ramesnis anticiklonas, vardu Aviv, kuris mus pasieks savo šiaurine dalimi. Šiek tiek vėsesnis oras iš šiaurės plūstels, bet labiau tik naktis atvėsins.

Šeštadienio dieną vėl sulauksime naujo ciklono su atmosferos frontų debesimis ir lietumi, kadangi vėl bus labai šilta, tai ir perkūnijos su lietumi dundės. Kiek aprimęs ciklonas vis dar „užsibus“ ir per šventinį sekmadienį ir pirmadienį. Tad lietučio, nors ir mažiau, vis dar sulauksim. O kaipgi lietuviškos šventės be lietaus? Nuo antradienio vėl sausas ir ramus anticiklonas iš vakarų stiprės, lietūs, lyg burtų lazdele mostelėjus, baigsis.

REKLAMA

Karštis gali sugrįžti ateinančios savaitės antroje pusėje

Nors savaitės vidurys bus maloniai šiltas, tikra šiluma, net karštis gali sugrįžti ateinančios savaitės antroje pusėje.

Ketvirtadienį, birželio 20-osios naktį vietomis gausiau palis, nakties pradžioje su perkūnija, daugiausia vidurio Lietuvoje, pietiniuose, pietrytiniuose rajonuose, be ženklesnio lietaus turėtų likti vakarinis, šiaurės vakarinis pakraštys. Dieną protarpiais lietus, daugiausia dienos pradžioje. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 7-12 m/s, gūsiai 15 m/s, pajūryje gūsiai 17 m/s.Naktį 9-14°C, pajūryje apie 16°C, dieną 19-24°C, vėsiausia pajūryje.

REKLAMA

Penktadienį, birželio 21 d. be lietaus. Vėjas vakarinių krypčių naktį 5-10 m/s, dieną 6-11 m/s. Naktį 8-13°C, pajūryje 14-16°C, dieną 21-25°C, pajūryje 18-20°C.

Šeštadienį, birželio 22-osios naktį be lietaus, dienos pradžioje nedidelis lietus, popietę gausokas lietus su perkūnija nulis, daugiausia vakariniuose ir pietiniuose rajonuose. Vėjas naktį nepastovus 4-8 m/s, dieną rytinių krypčių 6-11m/s. Naktį 9-14°C, dieną 23-28°C, pajūryje 18-2°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienį, birželio 23 d. protarpiais palis, gausiau naktį, dieną galima perkūnija. Vėjas vakarų naktį 4-8m/s, dieną 7-12 m/s. Naktį 12-17°C, dieną 19-24°C, vėsiausia pajūryje.

Pirmadienį, birželio 24 d. nedidelis lietus, daugiausia šiaurės rytiniuose, rytiniuose rajonuose. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų naktį 4-8 m/s, dieną 5-10m/s. Naktį 12-16°C, dieną 20-25°C, vėsiausia pajūryje.

Antradienį, birželio 25 d. be lietaus. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų naktį 4-8 m/s, dieną 6-11 m/s. Naktį 11-15°C, dieną 21-26°C, vėsiausia pajūryje.

REKLAMA

Trečiadienį, birželio 26 d. be lietaus. Vėjas naktį nepastovus 4-8m/s, dieną šiaurės vakarų 6-11 m/s. Naktį 10-13°C, dieną 21-26°C, vėsiausia pajūryje.

Ketvirtadienį, birželio 27 d. be lietaus. Vėjas šiaurės vakarų 4-8 m/s. Naktį 11-15°C, dieną 23-28°C, pajūryje 19-22°C

vargas dėl proto- džiaukitės kad audros nebuvo, o čia gi mat neatspėjo sinoptikai.Užuojauta lenkams
Kadangi kaip gąsdino spauda, Lietuvoje audra neįvyko, tai pridėjo vaizdų iš Lenkijos... kad visi bijotų...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų