• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

REKLAMA

Nedidelis ciklonas, vardu Wibke, atnešęs mažesnes ar didesnes negandas greitai „sprunka“ į šiaurės rytus.

Šiandien iš vakarų, pietvakarių stiprės sausesnis ir ramesnis anticiklonas, vardu Aviv, kuris mus pasieks savo šiaurine dalimi. Šiek tiek vėsesnis oras iš šiaurės plūstels, bet labiau tik naktis atvėsins.

Šeštadienio dieną vėl sulauksime naujo ciklono su atmosferos frontų debesimis ir lietumi, kadangi vėl bus labai šilta, tai ir perkūnijos su lietumi dundės. Kiek aprimęs ciklonas vis dar „užsibus“ ir per šventinį sekmadienį ir pirmadienį. Tad lietučio, nors ir mažiau, vis dar sulauksim. O kaipgi lietuviškos šventės be lietaus? Nuo antradienio vėl sausas ir ramus anticiklonas iš vakarų stiprės, lietūs, lyg burtų lazdele mostelėjus, baigsis.

Karštis gali sugrįžti ateinančios savaitės antroje pusėje

Nors savaitės vidurys bus maloniai šiltas, tikra šiluma, net karštis gali sugrįžti ateinančios savaitės antroje pusėje.

REKLAMA
REKLAMA

O kas tas viesulas yra ir kaip nuo jo apsisaugoti, mūsų senoliai turi įdomių patarimų.„Vėsulas tai pikta dvasia: verčia trobas, medžius ir žmones laužo. Kuomet pamatai vėsulą lekiant, tai, norint jį sustabdyti, reikia spjaudyti į jį ir šaukti: „Vištašūdis! Meškašūdis! Kiaulašūdis!"—ir teip per tris kartus. Bet jeigu pirma vėsulas supyksta, tai ir suplėšo tokį žmogų:iškelia jį pirm į orą, o paskui trenkia į žemę ir susuka žmogų“. „Viesulą seniau žmonės vadino derliaus tekiu. Jei per metus jis dažniau pasirodo, pasikelia - būna derlingesni metai. Tada žmonės sakydavo: - Šiemet bus geras derlius! Jei staiga pakyla viesulas - velnias eina pietauti“.

REKLAMA

„Kartą vienas senis su sene išėjo šienauti. Bešienaudami labai pavargo ir atsigulė poilsio ant šieno

kupetos. Tuo tarpu mato senis, kad kas žirnius čiužina, lyg kas su kaušu žirniauna. Tada senis sako

senei:

– Pažiūrėk, bobut, kas ten žirnius čiužena?

O senė pažiūrėjo, pažiūrėjo ir sako:

– Vaje vaje! Tai vištalakis žirnius raško!

Vištalakiu yra vadinamas viesuliukas, kuris stulpu ant kelio smėlį susuka“.

Kokie orai laukia?

Ketvirtadienį, birželio 20-osios naktį vietomis gausiau palis, nakties pradžioje su perkūnija, daugiausia vidurio Lietuvoje, pietiniuose, pietrytiniuose rajonuose, be ženklesnio lietaus turėtų likti vakarinis, šiaurės vakarinis pakraštys. Dieną protarpiais lietus, daugiausia dienos pradžioje. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 7-12 m/s, gūsiai 15 m/s, pajūryje gūsiai 17 m/s.Naktį 9-14°C, pajūryje apie 16°C, dieną 19-24°C, vėsiausia pajūryje.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį, birželio 21 d. be lietaus. Vėjas vakarinių krypčių naktį 5-10 m/s, dieną 6-11 m/s. Naktį 8-13°C, pajūryje 14-16°C, dieną 21-25°C, pajūryje 18-20°C.

Šeštadienį, birželio 22-osios naktį be lietaus, dienos pradžioje nedidelis lietus, popietę gausokas lietus su perkūnija nulis, daugiausia vakariniuose ir pietiniuose rajonuose. Vėjas naktį nepastovus 4-8 m/s, dieną rytinių krypčių 6-11m/s. Naktį 9-14°C, dieną 23-28°C, pajūryje 18-2°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienį, birželio 23 d. protarpiais palis, gausiau naktį, dieną galima perkūnija. Vėjas vakarų naktį 4-8m/s, dieną 7-12 m/s. Naktį 12-17°C, dieną 19-24°C, vėsiausia pajūryje.

Kokia bus kita savaitė?

Pirmadienį, birželio 24 d. nedidelis lietus, daugiausia šiaurės rytiniuose, rytiniuose rajonuose. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų naktį 4-8 m/s, dieną 5-10m/s. Naktį 12-16°C, dieną 20-25°C, vėsiausia pajūryje.

Antradienį, birželio 25 d. be lietaus. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų naktį 4-8 m/s, dieną 6-11 m/s. Naktį 11-15°C, dieną 21-26°C, vėsiausia pajūryje.

REKLAMA

Trečiadienį, birželio 26 d. be lietaus. Vėjas naktį nepastovus 4-8m/s, dieną šiaurės vakarų 6-11 m/s. Naktį 10-13°C, dieną 21-26°C, vėsiausia pajūryje.

Ketvirtadienį, birželio 27 d. be lietaus. Vėjas šiaurės vakarų 4-8 m/s. Naktį 11-15°C, dieną 23-28°C, pajūryje 19-22°C

Elvyra, jūsų kontora nežino kokie orai bus už 3-ijų valandų o jus savaitėm jau varote o vėliau raudonuoti reikia man
Pone Elvyra sakykite ar jau audra praėjo ir jau galiu iš rusio listi ?
Sinoptikus reiktų prilyginti astrologams ir ekstrasensams.
Čia kalbu žiūrėdamas į jų veiklos rezultatus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų