„Aš pasakysiu taip, kad bendro darbo neįtakoja niekaip. Aš neturiu spaudimo arba netgi polemikos tose srityse, kur viena ar kita teisinė struktūra nagrinėja šios partijos lyderio pasisakymus“, – BNS sakė A. Vaitkus.
„Aš atskiriu vieną arba kitą personaliją nuo politinės jėgos, nes politinė jėga tai yra daug žmonių, tai nėra vienas žmogus. Mano žiniomis, šioj naujoj politinėj jėgoj, kuri pasivadino jūsų įvardintu vardu („Nemuno aušra“ – BNS), ten yra apie 3000 žmonių“, – kalbėjo meras.
Su „Laisvės ir teisingumu“ į tarybą išrinkti septyni politikai šią savaitę paskelbė, jog frakcija pervadinama į „Nemuno aušrą“ – šią partiją įsteigė Remigijus Žemaitaitis, kurio pasisakymus dėl antisemitinio turinio šiuo metu vertina teisėsauga, jam Seime pradėta apkalta. „Nemuno aušros“ frakcijos atstovai BNS nurodė, kad dauguma jos narių įstojo į naująją partiją.
Meras teigė dar pernai gegužę išgirdęs R. Žemaitaičio antisemitinius pasisakymus iškart reagavęs ir viešai pasakęs, kad niekam pasaulyje nėra suteikta teisė kritikuoti vieną ar kitą tautą.
„Galime kalbėt apie politinius lyderius, poelgius politinių lyderių, bet smerkti tautą yra nevalia. Tą patį pasakiau ir ponui Remigijui Žemaitaičiui susitikimo metu, kad aš turiu kitokį požiūrį, bet tai jokiu būdu nekenkia ir neatsiliepia Klaipėdos miesto valdymui“, – kalbėjo meras.
Anot A. Vaitkaus, šiandien darbas tęsiamas taip pat, kaip nuo pirmos kadencijos dienos.
„Jei bus pokyčių – ne dėl to, kad mes keistume nuomonę. Juos išrinko Klaipėdos žmonės, galime tuo pasitenkinti arba nepasitenkinti. Man keistokai skamba replikos, kodėl su jais dirbam. Visada turiu atsakymą – juos parinko Klaipėdos žmonės, kodėl neparinko kitų – klausimas tiems kitiems“, – teigė Klaipėdos vadovas.
Teisingumo ministerija sausio viduryje leido registruoti parlamentaro R. Žemaitaičio partiją „Nemuno aušra“.
R. Žemaitaitis lapkritį paskelbė su daugiau nei 3 tūkst. steigėjų įkūręs partiją „Nemuno aušra“, jis išrinktas partijos pirmininku. Politinei partijai įsteigti būtina, kad ji turėtų ne mažiau kaip 2 tūkst. steigėjų.
R. Žemaitaičiui yra pradėtas apkaltos procesas. Seimas lapkričio pabaigoje kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) prašydamas pateikti išvadą, ar socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtais antisemitiniais pasisakymais R. Žemaitaitis nesulaužė priesaikos.
Seimo nuomone, parlamentaras praėjusių metų gegužės 8, gegužės 9, birželio 13 ir birželio 14 dienomis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse ir tokiais savo veiksmais galimai sulaužė Seimo nario priesaiką bei šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Dėl vieno iš minėtų pasisakymų partija „Laisvė ir teisingumas“, kuriai R. Žemaitaitis anksčiau priklausė, sustabdė jo narystę partijoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!