REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso židiniu tapusiam Klaipėdos hospisui pavyko surinkti pakankamai darbuotojų, kad užtikrintų slaugomų pacientų priežiūrą. Ar įstaiga įgyvendino reikalavimus ir gali tęsti veiklą, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) vertins ketvirtadienį.

Koronaviruso židiniu tapusiam Klaipėdos hospisui pavyko surinkti pakankamai darbuotojų, kad užtikrintų slaugomų pacientų priežiūrą. Ar įstaiga įgyvendino reikalavimus ir gali tęsti veiklą, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) vertins ketvirtadienį.

REKLAMA

„Nauji darbuotojai nesiorientuoja situacijoje, mes turime naujų 12 darbuotojų susiradę ir yra šeši seni darbuotojai. Tai seni po du darbuotojus pasilieka, kad apmokyti naują brigadą, susipažinti su situacija ir darbo pobūdžiu“, – Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė Klaipėdos hospiso direktorė Rasa Dagienė.

Trečioji brigada bus apmokyta trečiadienį, todėl nuo ketvirtadienio, pasak vadovės, apmokyti darbuotojai jau galėtų dirbti patys.

REKLAMA
REKLAMA

NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas pastebėjo, jog direktorė, leisdama kontaktą su užsikrėtusiais turėjusiems darbuotojams dirbti su naujai pasamdytais, smarkiai rizikuoja žmonių sveikata.

REKLAMA

„Jūs tų žmonių sveikatą labai statote ant rizikingo laiptelio. Tai – netoleruotina“, – sakė jis.

Į tai direktorė atsakė, kad jai dabar svarbiausia pasirūpinti pacientais.

„Aš tą suvokiu. Bet aš suvokiu ir tai, kad aš turiu 35 sunkios būklės pacientus, kuriais reikia labai kokybiškai pasirūpinti ir šiai dienai man tai yra aktualiausia problema“, – teigė ji.

NVSC hospisui yra pateikęs aštuonis punktus nurodymų, kuriuos įstaiga turi įgyvendinti iki trečiadienio vakaro.

Pasak R. Grigaliūno, esminis trūkumas yra tai, jog per trisdešimt pacientų slauganti įstaiga higienos pasą turi vos vienai palatai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu taip labai formaliai pasakyti, tai turėtų vykdyti veiklą tik tose patalpose, kurioms yra išduotas leidimas, higienos pasas, tai yra vienai palatai“, – sakė jis.

R. Dagienė teigia, kad susitvarkyti dokumentų šiuo metu jai niekaip nepavyktų, todėl į šį reikalavimą žiūrint formaliai, įstaigą uždaryti galima jau dabar.

„Aš manau, kad šitas klausimas nėra esminis. Popierių klausimus mes tvarkysimės po to. Dabar yra svarbiausias dalykas, kurį sutvarkyti reikia, tai pacientų būklė. Gerai, aš galiu palikti vieną palatą ir liktų pas mus vienas pacientas šioje krizinėje situacijoje, kadangi aš turiu valdyti savo ekstremalią situaciją. Tada kur dedame kitus pacientus klausimas? Spręskite, kur dedame kitus pacientus“, – kalbėjo hospiso vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Grigaliūnas sakė suprantantis, jog leidimų taip greitai gauti nepavyks ir teigė, kad NVSC vertins visumą bei lauks išsamių paaiškinimų, kaip įstaiga ateityje planuoja organizuoti savo veiklą.

„Įvertinsime bendrą situaciją. Tačiau turime atsižvelgti ir į protingumo kriterijų, nes tikrai per dieną, per dvi, nei dokumentų, nei paraiškos apskritai tas, kas turi būti tokiai veiklai, dokumentus sutvarkyti – nei teoriškai, nei praktiškai neįmanoma“, – kalbėjo NVSC Klaipėdos departamento vadovas.

Jis pabrėžė kad NVSC iki šiol jokių dokumentų ar prašymų dėl higienos paso nebuvo gavę, įstaiga veikė su leidimu slaugyti vieną žmogų.

REKLAMA

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis prašė vadovę užtikrinti, kad jos darbuotojai neitų nešti šiukšlių ar parūkyti į gatvę su apsauginiais drabužiais, skirtais bendrauti su COVID-19 pacientais, nes taip kelia riziką aplinkiniams žmonėms.

„Nors savo žmones sukontroliuokite, kad jie su apsaugos priemonėmis po aplinką nevaikščiotų“, – sakė G. Neniškis.

„Nėra normali situacija, kad turi policija sėdėti ir saugoti žmones“, – pridūrė jis.

Savivaldybė hospisui suorganizavo medicininių atliekų konteinerį: juo pasirūpinti turėjo pati įstaiga, tačiau pasirodė, kad jo neturi, o darbuotojai, nenusivilkę apsauginių drabužių, šiukšles neša į bendrą konteinerį.

REKLAMA

Taip pat įstaigai savivaldybė ir Sveikatos apsaugos ministerija skiria asmens apsaugos priemones, nes šių įstaiga taip pat neturi pakankamai.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas antradienį pranešė, jog dėl situacijos Klaipėdos hospise kreipėsi į prokuratūrą.

Apie tai, kad planuoja kreiptis į teisėsaugą dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo anksčiau pranešė ir NVSC.

Užsikrėtę yra 33 hospiso pacientai ir 11 darbuotojų. Du užsikrėtę hospiso globotiniai mirė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų