• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

“Klaipėdos galerijoje” rugpjūčio  30 d – rugsėjo 20 d.  viešoji įsaiga “Actus magnus” pristato VI-ąją Tarptautinę miniatiūrų parodą “mažoji m”.  Kasmetinė Tarptautinė miniatiūrų paroda „mažoji m“ organizuojama nuo 2001 metų. Iš pradžių paroda buvo rengiama tik Vilniuje, prieš porą metų buvo sumanyta „mažąją m“ paversti keliaujančia paroda per Lietuvos miestus. Šiemetinė miniatiūrų paroda pavasarį jau buvo pristatyta Alytaus Kraštotyros muziejuje, kur sulaukė itin didelio žiūrovų susidomėjimo, vėliau bus eksponuojama Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso parodai darbus buvo pateikę apie 240 autorių iš 40 šalių. Po atrankos žiūrovų dėmesiui bus pristatyta miniatiūros, kurias sukūrė 71 autorius net iš 27 šalių – Airijos, Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Brazilijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Izraelio, Japonijos, JAV, Juodkalnijos, Kanados, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Rumunijos, Serbijos, Slovėnijos, Suomijos, Šveicarijos, Urugvajaus ir Vokietijos.

REKLAMA

Kiekvienas apsilankęs parodoje kviečiamas dalyvauti  renkant šio miesto žiūrovų simpatijas labiausiai pelniusią miniatiūrą.

„mažoji m“ skiriasi nuo kitų Lietuvoje organizuojamų miniatiūrų parodų, kad kviečiami ne tik grafikai, kaip įprasta, bet ir fotografai, skulptoriai, tekstilės bei kitų meno šakų kūrėjai. Parodoje gali dalyvauti ir jauni, ir pripažinti autoriai.

REKLAMA
REKLAMA

„mažoji m“ – unikali proga pamatyti, kuo gyvena šiuolaikiniai kūrėjai iš viso pasaulio. Žodis „miniatiūra“ kilo iš lotyniško „minium“ reiškiančio švino suriką – pigmentą, kuriuo senovėje ar viduramžiais dekoruodavo rankraštinių knygų titulines raides, apibrėždavo jų kontūrą ar knygų piešinius. Tokie piešiniai paprastai būdavo mažo dydžio, tai lėmė, kad žmonės „miniatiūromis“ pradėjo vadinti nedidelius, preciziškai atliktus darbus. Šiuolaikinės miniatiūros samprata daug platesnė. Pasaulyje rengiamose parodose „miniatiūroms“ taikomi skirtingi dydžio apribojimai, dažniausiai tai neturi viršyti A4 formato popieriaus lapo. Tokius parodai teikiamų darbų dydžio apribojimus taiko ir „mažoji m“. Parodos organizatorius – viešoji įstaiga „Actus magnus“, o ją parėmė  Vilniaus miesto savivaldybė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų