• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitais metais bus konfiskuojami ne tik neblaivių vairuotojų automobiliai, bet ir nevažiuojančios transporto priemonės, kurios stovi bendro naudojimo vietose, pirmadienį pranešė Policijos departamentas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai numato įsigaliosiantis Administracinių teisės pažeidimų kodekso atitinkamų straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas. Už šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus eismo dalyviams gali būti ne tik skiriama bauda, teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, administracinis areštas, bet ir konfiskuojama transporto priemonė.

REKLAMA

„Transporto priemonės konfiskavimas gali būti taikomas už neeksploatuojamos transporto priemonės laikymą bendro naudojimo vietose, pavojingą ir chuliganišką vairavimą, nepaklusimą reikalavimui sustabdyti transporto priemonę arba pasitraukimą iš eismo įvykio vietos, pakartotinį transporto priemonių vairavimą esant vairuotojams neblaiviems arba apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų bei kai kuriais kitais atvejais“, - sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol policija ir daugiabučių gyventojai su kiemus užstačiusiais senais automobiliais kovojo tik akcijomis ir reidais - žmonės buvo raginami pranešti apie pastebėtus kieme stovinčius nevažiuojančius automobilius. Gavę pranešimus, policininkai ieškodavo savininko, o suradę dažniausiai galėdavo tik įspėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybės įmonė „Regitra“ ir Policijos departamentas ragina transporto priemonių savininkus išregistruoti baigtas eksploatuoti, į užsienį parduotas transporto priemones bei laiku atlikti kitas teisės aktuose transporto priemonių savininkams nustatytas pareigas.

REKLAMA

Nedrausmingiesiems primenama, kad Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra nustatyta atsakomybė už transporto priemonės savininko (valdytojo) pareigų neatlikimą.

Pareigūnai teigia daugiau dėmesio skirsiantys kelių eisme dalyvaujančioms transporto priemonėms tikrinti, taip pat toms transporto priemonėms, kurios paliktos be priežiūros bendro naudojimo vietose (pavyzdžiui, kiemuose). Jų savininkai iš pradžių bus tik įspėti. Po raštiško perspėjimo, nepasirūpinęs nenaudojama transporto priemone, jos savininkas bus patrauktas administracinėn atsakomybėn.

REKLAMA

Valstybės įmonės „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Leonardas Kęstutis Jasūdis sako, kad transporto priemonė yra padidinto pavojaus šaltinis, galintis padaryti didelę žalą asmens sveikatai ir turtui.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatyta, kad savininkai ar valdytojai rūpinasi ir atsako už jiems nuosavybės ar kita teise priklausančią transporto priemonę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalyvauti viešajame eisme leidžiama nustatyta tvarka įregistruotoms transporto priemonėms, kurioms atlikta ir galioja privaloma techninė apžiūra ir kurių valdytojai yra apsidraudę transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu ir sumokėję valstybės nustatytus su transporto priemone ar su dalyvavimu viešajame eisme susijusius mokesčius.

REKLAMA

Transporto priemonių savininkai turėtų atminti, kad Administracinių teisės pažeidimų kodekso 123 straipsnyje numatyta atsakomybė už neįregistruotų (neperregistruotų) nustatyta tvarka transporto priemonių vairavimą, o šio kodekso 133 straipsnyje - atsakomybė už transporto priemonės savininko (valdytojo) pareigų, nustatytų Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme, neatlikimą.

REKLAMA

Transporto priemonių savininkai atlikti savo pareigas turėtų teisės aktuose nustatytu laiku.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintose Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklėse nustatyta, kad, pardavus (padovanojus) Lietuvoje jau registruotą transporto priemonę Lietuvos gyventojui ar įmonei, būtina per 30 dienų perregistruoti anksčiau įregistruotus duomenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baigtą eksploatuoti ar parduotą į užsienį transporto priemonę būtina per 30 dienų išregistruoti. Parduodant registruotą transporto priemonę kitam asmeniui, būtina surašyti tokį sandorį patvirtinantį dokumentą (pirkimo-pardavimo sutartį).

„Tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai, nepasirašęs pirkimo-pardavimo sutarties, savininkas perduoda savo transporto priemonę tikėdamasis, kad ji bus išardyta dalimis, tačiau įsigijęs asmuo toliau ją eksploatuoja, daro Kelių eismo taisyklių pažeidimus, o kartais ir sukelia eismo įvykius. Kai transporto priemonė konfiskuojama už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, skolų už jos saugojimą išieškojimo įmonės kreipiasi būtent į transporto priemonės savininką“, - pastebi Leonardas Kęstutis Jasūdis.

REKLAMA

Nemažai eismo įvykių Lietuvoje registruotais automobiliais sukeliama užsienyje. Iš Europos Sąjungos valstybių valstybės įmonė „Regitra“ nuolat gauna prašymus pateikti informaciją apie transporto priemonės savininką.

Gruodžio pradžioje 1 milijono 87 tūkstančių 192 fizinių ir 51 tūkstančio 963 juridinių asmenų vardu buvo įregistruotos 2 milijonai 103 tūkstančiai 928 motorinės transporto priemonės.

REKLAMA

Juridinių asmenų vardu buvo įregistruota 349 tūkstančiai 410 transporto priemonių (iš jų 171 593 buvo lengvieji (M1 klasės) automobiliai).

Fizinių asmenų vardu buvo įregistruoti 83 proc. (1 milijonas 754 tūkstančiai 518) visų registruotų motorinių transporto priemonių (iš jų 1 milijonas 531 tūkstantis 187 buvo lengvieji (M1 klasės) automobiliai).

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia - 304 - transporto priemonių savo vardu buvo įregistravęs Marijampolės apskrities gyventojas (40 m.), 201 - Vilniaus gyventojas (26 m.), 172 - Kauno gyventoja (28 m.).

Nemaža dalis registruotų transporto priemonių viešajame eisme Lietuvoje neeksploatuojamos (parduotos į užsienį, išardytos), tačiau savininkai iki šiol nepasirūpino jų išregistravimu, todėl jie ir toliau lieka atsakingi už pasekmes, kurias sukels jų vardu registruotas transporto priemonėmis eksploatuojantys asmenys.

Siekdami transporto priemonių savininkams suteikti daugiau informacijos apie teisės aktuose jiems nustatytas pareigas, valstybės įmonė „Regitra“ ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos parengė specialią skrajutę „Transporto priemonių savininko atmintinė“.

Ji platinama valstybės įmonės „Regitra“ klientų aptarnavimo padaliniuose ir publikuojama įmonės „Regitra“ (www.regitra.lt) bei Policijos departamento prie VRM (www.policija.lt) tinklalapiuose. Pareigūnai skrajutę taip pat dalins vairuotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų