Kauno rajono savivaldybės taryba kreipėsi į Seimą, Vyriausybę ir teisingumo ministrą, prašydama nejungti dviejų teismų - Kauno rajono ir Kauno miesto - į vieną Kauno apylinkės teismą, kaip numatyta teismų reorganizavimo plane.
"Mūsų nuomone, planuojama reforma yra skubota, numatomas lėšų sutaupymas duos tik trumpalaikę finansinę naudą valstybės biudžetui ir padarys keleriopai didesnę socialinę ir ekonominę žalą Kauno rajono savivaldybės gyventojams. Kauno rajone pablogės teisingumo vykdymo efektyvumas, teismai negalės įgyvendinti pareigos operatyviai ir teisingai spręsti bylas", - teigiama ketvirtadienį Kauno rajono tarybos posėdyje priimtame kreipimesi.
Kauno rajono savivaldybė - viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybių, kurioje kasmet vienu tūkstančiu padidėja gyventojų skaičius. Tai daro įtaką ir nusikalstamumo augimui Kauno rajone, rezonansinių bylų daugėjimui.
Rajono tarybos nariai neabejoja, jog, sujungus teismus, spręstinų bylų padaugės, pailgės jų nagrinėjimo terminai. Tai sukels žmonių nepasitenkinimą bei dar labiau menkins gyventojų pasitikėjimą teisingumu ir teismais.
Nors Kauno miesto apylinkės teismas ir Kauno rajono apylinkės teismas įsikūrę Kauno mieste, tačiau jie yra skirtingose gatvėse. Nė vieno iš teismų užimamos patalpos nėra pakankamai didelės, kad būtų galima perkelti abu teismus į kurį nors vieną pastatą. Peršasi išvada, kad jei būtų vienas teismas, posėdžiai turėtų vykti skirtinguose pastatuose. Be to, iš Kauno rajono atvykęs pilietis procesinius dokumentus priduoti ir sprendimą atsiimti galbūt turėtų skirtingose vietose. Toks darbo organizavimas sukels nemažai sumaišties ir nepatogumų Kauno rajono gyventojams.
"Būtent dėl šių motyvų ir prašome minėtas institucijas atsižvelgti į mūsų prašymą ir nejungti Kauno rajono apylinkės ir Kauno miesto apylinkės teismų", - sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.