„Tikslių duomenų neturime. Galimai sužalojimai atsirado iki sulaikymo ar sulaikymo metu. Iš sulaikyto asmens jokių nusiskundimų dėl sužalojimų negauta“, – nurodė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyrius.
Kalėjimų tarnyba dar pirmadienį pranešė, kad įtariamasis su mėlyne po akimi buvo pristatytas po sulaikymo, todėl negalėjo pakomentuoti, kas galėjo jam nutikti.
„G. Filipavičius tokios būklės į įkalinimo įstaigą pristatytas po sulaikymo. Lietuvos kalėjimų tarnybai nėra žinoma, iš kur hematoma atsirado“, – nurodė Kalėjimų tarnybos atstovė Virginija Vervečkaitė.
Kad G. Filipavičius po akimi turi mėlynę pasimatė pirmadienį, kai vyras iš Kauno kalėjimo buvo nuotoliu prijungtas į Kauno apylinkės teismo posėdį, kur buvo nagrinėjama administracinė byla dėl triukšmo kėlimo naktį, kurioje vyras yra apskundęs policijos jam skirtą baudą.
Advokatas Petras Ragauskas teigia, kad kai sveikatos sutrikdymas yra nežymus, paprastai ikiteisminis tyrimas pradedamas tik esant nukentėjusiojo skundui.
„Kai yra nežymus, nesunkus sveikatos sutrikdymas, ikiteisminis tyrimas pradedamas tik pagal nukentėjusiojo skundą įprastai. Tai jeigu nėra nusiskundimo, nėra ir tyrimo iš esmės. Viena vertus, ta mėlynė gali būti gauta bet kur. Kita vertus, jeigu pats žmogus, turintis sužalojimų, nieko nesako, tai iš kitur informaciją sudėtinga gauti. Būtų daug tuščių apsukų, kai darai tyrimą, o jis nelabai turi perspektyvos“, – sakė P. Ragauskas.
Mergaitės pagrobimu įtariamo G. Filipavičiaus brolis Mindaugas Filipavičius, save vadinantis šventuoju ir pranašu, socialiniame tinkle neseniai paskelbė, kad ieško advokato broliui. Pasak P. Ragausko, kai asmeniui pareiškiami įtarimai, paprastai yra paskiriamas valstybės gynėjas, jeigu asmuo neturi savo advokato.
„Žinote, jeigu buvo sulaikymas, specoperacija, guldė ant žemės, tai natūraliai gali atsirasti mėlynė labai lengvai. Reikėtų įrodinėti labai ypatingus netinkamus veiksmus. Pagal aplinkybes, kad mėlynės gali atsirasti, tai natūralu. Jeigu taip normaliai žmogų sulaiko, tai, be abejo, mėlynės atsirasti neturėtų, bet, kaip suprantu, jį ten guldė ant žemės, buvo rimta operacija“, – nurodė P. Ragauskas.
Įtariamas 9-erių metų mergaitės pagrobimu
Primenama, kad 42 metų amžiaus G. Filipavičius yra įtariamas 9-metės mergaitės pagrobimu sausio 7-ąją iš stotelės Chemijos gatvėje, Kaune. Mergaitė išėjo pirkti baterijų žaidimų konsolei, bet prekybos centro nepasiekė, nes, kaip įtariama, G. Filipavičius ją prievarta įsitempė į automobilį ir kurį laiką mėtė pėdas, vežiojo vaiką tai šen, tai ten.
Policija ir prokuratūra nėra oficialiai paskelbusios įtariamojo vardo ir pavardės, tačiau kad įtariamasis yra G. Filipavičius portalui tv3.lt patvirtino šaltiniai.
Mergaitė buvo rasta tik sausio 9-ąją labai vėlai vakare, kai Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai šturmavo garažą Technikos gatvėje, kur rado ir pagrobėją, ir mergaitę. Pagrobėjas buvo iškart sulaikytas, o mergaitė perduota medikams ir tėvams.
Šioje vietoje G. Filipavičius buvo įsigijęs du garažus. Tas, kurį šturmavo policija, buvo įrengtas kaip gyvenamasis pastatas su rūsiu, o jo aplinka policijos pareigūnams pasirodė labai keista ir pritaikyta tenkinti įtariamojo fantazijas. Bent jau taip po sulaikymo kalbėjo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
G. Filipavičius taip pat valdo bendrovę „Šiaurės garažas“, kuri užsiima autoservisų verslu. Ji įsikūrusi Speigo gatvėje. Šiame garažų masyve G. Filipavičiui anksčiau priklausė septyni garažai, bet juos vyras perleido 1943 metais gimusiam Gintautui Kastyčiui Filipavičiui.
Kauno apylinkės teismas, prokurorų prašymu, leido suimti G. Filipavičių 3 mėnesių terminui, bet prireikus terminas gali būti pratęsiamas. Prokurorai ketino prašyti ištirti įtariamojo psichinę būklę.
Aplinkiniai žmonės G. Filipavičių apibūdino kaip asmenį, kuris praeidamas nudelbia akis, tačiau kitose situacijose vyras nebuvo toks nedrąsus: pavyzdžiui, jam skirtos administracinės baudos už įžeidinėjimus, kelmų rovimą traktoriumi, ramybės trikdymą, triukšmo kėlimą prie daugiabučio namo dirbant su miniekskavaroriumi.
Kaip rodo Kauno apylinkės teismo turimi duomenys, G. Filipavičiui už šiuos pažeidimus policija skirdavo administracines baudas, bet šis asmuo vis nesutikdavo su jų paskyrimu ir skųsdavo sprendimus teismui.
Keikė žmones, rovė kelmus, nesutiko su baudomis
Iki šiol G. Filipavičius nebuvo teistas, bet buvo baustas administracine tvarka. Kauno apylinkės teismas nurodė, kad šiuo metu nagrinėjama su G. Filipavičiumi susijusi byla dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.
Remiantis pateiktais duomenimis, 2023 m. rugpjūčio 22 d. G. Filipavičius viešoje vietoje, girdint kitiems asmenims, galimai iškeikė nukentėjusiąją necenzūriniais žodžiais ir ją įžeidinėjo, dėl ko aplinkiniai asmenys galėjo patirti nepatogumus, jaustis nesaugiai ir galėjo būti sutrikdyta jų rimtis. Policija tuomet G. Filipavičiui skyrė 80 eurų baudą, bet kaunietis nusprendė ginčytis su policija teisme ir sprendimą apskundė.
Teisme nagrinėjama dar viena byla, kurioje G. Filipavičius taip pat nesutiko su policijos sprendimu paskirti jam kitą 80 eurų baudą už dar vieną nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą. Remiantis bylos duomenimis, tuomet G. Filipavičius su traktoriumi rovė kelmus ir tokiu būdu galimai sukėlė triukšmą, trikdė aplinkinių gyventojų poilsį ir ramybę.
Trečioji šiuo metu teisme nagrinėjama administracinė byla irgi susijusi su baudos skyrimu ir nedideliu viešosios rimties trikdymu. Pasirodo, 2023 m. rugpjūčio 27 d. prie pat gyvenamojo daugiabučio namo Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje, dirbdamas su miniekskavatoriumi, kėlė triukšmą ir vibraciją, kuriais galėjo būti trikdoma šalia gyvenančių asmenų ramybė bei poilsis. G. Filipavičiui ir vėl skirta 80 eurų bauda.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!