Kaune – naujas protestas prieš vaikų testavimą: laidojo laisvę ir grasina emigracija

Kaune tėvai vėl išėjo į gatves prieš vaikų testavimą. Jie reikalauja vaikus į mokyklas grąžinti be testų ir kartoja, kad jų atžalos nėra rizikos grupėje.

8

Kaune mokinių tėvai vėl surengė protestą prieš vaikų testavimą prieš grąžinant juos į mokyklas.

Protesto dalyviai buvo nešini plakatais „Testuoti, o gal emigruoti?“, „Ligas nustato gydytojai, ne pagaliukai“, „Vaikai nėra rizikos grupėje!!!“ ir panašiais. Tėvai taip pat uždegė Lietuvos vėliavos spalvos žvakutes, taip „laidodami laisvę“.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune tėvai vėl protestuoja prieš vaikų testavimą: laidojo laisvę ir grasino emigracija

Tai jau antrasis Laikinojoje sostinėje surengtas tėvų protestas prieš testavimą. Praėjusią savaitę apie 200 tėvų su plakatais pirmadienį buvo susirinkę prie Kauno savivaldybės ir bandė įrodyti, kad vaikų testavimas yra prievarta ir net genocidas. Ir tai gali būti tik pradžia, nes ruošiami ieškiniai.

O mokinių interesams atstovaujanti organizacija Tėvų forumas skelbiasi surinkusi keliolika tūkstančių eurų aukų ir žada kreiptis į teismą. Pradinukų testavimą visuomenės veikėjai prilygina nacistų metodams.

Riksmai ir keiksmai iš pirmadienį pat ryto aidėjo prie Kauno miesto savivaldybės. Susirinkę maždaug 200 tėvų piktinosi, kad, norėdami pradinukus leisti į mokyklas, turi juos kartą per savaitę testuoti kaupinių metodu.

Susirinkusieji tuomet aiškino, kad nėra reikalo testuoti sveikų vaikų. Jau metus nuolat skambančių medikų ir mokslininkų aiškinimų, kad koronavirusu galima sirgti ir besimptome forma bei taip užkrėsti kitus, protestuotojai negirdi arba girdėti nenori:

„Bendrai nereikia testuoti, nes tai yra genocidas prieš žmoniją, Konstitucijos nesilaikymas.“

„Arba jūs testuojatės, arba neinat į mokyklą. Jeigu tai ne prievarta, nežinau, kaip kitaip tai pavadint.“

Visuomeninė organizacija Lietuvos tėvų forumas nusprendė eiti dar toliau – teismus. Vaikų interesams esą atstovaujanti organizacija, turinti penkis tarybos narius, skelbiasi iš tėvų jau sulaukusi 13 tūkstančių eurų paramos kreipimuisi į teismą. Nes vaikų testavimas dėl koronaviruso, Tėvų forumo tarybos pirmininko žodžiais, tolygus nacistų metodams.

REKLAMA

„Žydų pirmiausia nieks neuždarė į lagerį. Jiems pirmiausia neleido vaikščioti šaligatviais, o eiti kelkraščiais. Viskas prasidėjo po truputį. Neleido prekiauti vienom prekėm, po to kitom. Po to pasakė, kad į getus turit eit.  Jeigu nepasipriešinam neteisybei, kuri vyksta nuo mažų dalykų, tik laiko klausimas, kada ta neteisybė, teisių, laisvių suvaržymas ir žmonių pavergimas taps grandioziniu“, – teigė Tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pirmadienį pranešė, kad tik šešios savivaldybės apsisprendė nuo kitos savaitės grąžinti 5–11 klasių moksleivius į klases. Dar keturios savivaldybės kol kas atsisako tai daryti, likusios – neapsisprendė.

Nuo gegužės 10 dienos savivaldybėms leidžiama apsispręsti, ar leisti į mokyklas grįžti šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantiems 5–11 klasių moksleiviams. 


Rašyti komentarą...
P
Penktadienis13
2021-05-04 14:03:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai bobutė sako, važiuokit iš čia. Neverčia testuotis Baltarusijoje kiek žinau
Atsakyti
-11

M
Mam
2021-05-04 13:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išėjo 8 supermamytės į kovą....
Atsakyti
-14

b
bobute
2021-05-04 13:10:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai, vaziuokit is cia kuo greiciau, nieko gero cia nesisviecia...
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (56)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų