Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Po Kauno valdžios langais – būrio tėvų šaršalas prieš mokinių testavimą (nuotr. stop kadras)

Dalis prieš vaikų testavimą nuo koronaviruso nusiteikusių tėvų bando kilti į žygius prieš valstybę. Apie 200 tėvų su plakatais pirmadienį buvo susirinkę prie Kauno savivaldybės ir bandė įrodyti, kad vaikų testavimas yra prievarta ir net genocidas. Ir tai gali būti tik pradžia, nes ruošiami ieškiniai.

15

Dalis prieš vaikų testavimą nuo koronaviruso nusiteikusių tėvų bando kilti į žygius prieš valstybę. Apie 200 tėvų su plakatais pirmadienį buvo susirinkę prie Kauno savivaldybės ir bandė įrodyti, kad vaikų testavimas yra prievarta ir net genocidas. Ir tai gali būti tik pradžia, nes ruošiami ieškiniai.

REKLAMA

O mokinių interesams atstovaujanti organizacija Tėvų forumas skelbiasi surinkusi keliolika tūkstančių eurų aukų ir žada kreiptis į teismą. Pradinukų testavimą visuomenės veikėjai prilygina nacistų metodams. Sveikatos ekspertai ragina tėvus nepamesti sveiko proto.

Riksmai ir keiksmai iš pirmadienį pat ryto aidėjo prie Kauno miesto savivaldybės. Susirinkę maždaug 200 tėvų piktinosi, kad, norėdami pradinukus leisti į mokyklas, turi juos kartą per savaitę testuoti kaupinių metodu. Nepasitenkinimą žmonės lieja kaip kas išmano: „Sveiką vaiką testuoti – tai atsiprašau.“

REKLAMA

Proteste – ir jau girdėta antivakserių retorika: „Tik trumpam užsidėkim kaukes, tik trumpam. Dabar sako – tik truputėlį pasitestuokim. O nuo rugsėjo ką sakys? Skiepykitės, visi iš eilės – vaikai, suaugusieji.“

Jeigu mokyklos tam pasirengusios, kai kuriose savivaldybėse pradinukai jau gali grįžti į mokyklos suolus – su sąlyga, kad vaikai testuojasi kaupinių metodu. Jeigu tėvai tam prieštarauja – vaikai turi likti namie ir toliau mokytis nuotoliu. Protestuotojai žodžių nesirenka:

„Eksperimentinis savanoriškas. Bet va tau savanoriškas. Jeigu ne – tau keliu į šikną ir nešdinkis namo.“

„Tas kas kelias dienas pagaliukų kaišiojimas į nosį – aš nematau tikslo.“

Susirinkusieji aiškina, kad nėra reikalo testuoti sveikų vaikų. Jau metus nuolat skambančių medikų ir mokslininkų aiškinimų, kad koronavirusu galima sirgti ir besimptome forma bei taip užkrėsti kitus, protestuotojai negirdi arba girdėti nenori:

REKLAMA
REKLAMA

„Bendrai nereikia testuoti, nes tai yra genocidas prieš žmoniją, Konstitucijos nesilaikymas.“

„Arba jūs testuojatės, arba neinat į mokyklą. Jeigu tai ne prievarta, nežinau, kaip kitaip tai pavadint.“

Kauno savivaldybė atkerta, kad didžiajai daugumai tėvų vaikų testavimas, kurį mažamečiai jau pasidaro ir patys, nepanašus nei į prievartą, nei genocidą.

„Per 70 proc. tėvų sutiko, kad jų vaikai būtų testuojami kaupinių metodu, skaičiai tikrai neblogi. Gerbiam visokias nuomones, pabrėžiam, kad testavimas kaupinių metodu yra profilaktinis, jis nėra privalomas. Tai kurie nesutinka to daryti, gali ir toliau ugdytis nuotoliu“, – sakė administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Sveikatos ekspertų tarybos narys profesorius Mindaugas Stankūnas aiškina, kad vaikai išties rečiau užsikrečia koronavirusu, Lietuvoje nuo jo, laimė, nemirė nė vienas mažametis. Tačiau leidus vaikams į mokyklas grįžti be testų, kyla didelė rizika naujiems užkrato židiniams, o virusą vaikai galėtų parnešti ir tėvams bei seneliams.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš pats esu tėtis, turiu pradinukę, ji trečioj klasėj, ir pasirašiau, kad testą būtų galima daryti. Tai tikrai nėra žalingas, nei pavojingas, nei stresą keliantis dalykas. Vaikai tą virusą platina ir svarbu kaip galima daugiau priemonių taikyti, kurios sumažintų viruso plitimą“, – pasakojo Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas.

O visuomeninė organizacija Lietuvos tėvų forumas nusprendė eiti dar toliau – teismus. Vaikų interesams esą atstovaujanti organizacija, turinti penkis tarybos narius, skelbiasi iš tėvų jau sulaukusi 13 tūkstančių eurų paramos kreipimuisi į teismą. Nes vaikų testavimas dėl koronaviruso, Tėvų forumo tarybos pirmininko žodžiais, tolygus nacistų metodams.

„Žydų pirmiausia nieks neuždarė į lagerį. Jiems pirmiausia neleido vaikščioti šaligatviais, o eiti kelkraščiais. Viskas prasidėjo po truputį. Neleido prekiauti vienom prekėm, po to kitom. Po to pasakė, kad į getus turit eit.  Jeigu nepasipriešinam neteisybei, kuri vyksta nuo mažų dalykų, tik laiko klausimas, kada ta neteisybė, teisių, laisvių suvaržymas ir žmonių pavergimas taps grandioziniu“, – teigė Tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kad nacių metodai, net neįsivaizduoju, kaip pakomentuoti. Tai nieko bendra neturi. Tai, ką siūlome tėveliams daryti, yra mokslu patikrinta, yra studijos“, – kalbėjo M. Stankūnas.

Sveikatos ekspertų tarybos narys Stankūnas ragina tėvus mąstyti racionaliai ir remtis mokslu.

„Visada kviečiu ir prašau žmonių sąmoningumo ir įsiklausymo. Visi mes šitos kovos dalyviai ir labai svarbu ją laimėti“, – sakė M. Stankūnas.

Tuo metu ar šiais mokslo metais į suolus grįš ir vyresni moksleiviai, spręs ne Vyriausybė, o pačios savivaldybės. Tiesa, bent didžiųjų miestų vadovai didelių vilčių atverti mokyklų duris neturi. Esą neužtektų pajėgų testuoti ne tik pradinukus, bet ir penktų-vienuoliktų klasių mokinius. Tiesa, Vilniaus meras Remigijus Šimašius pareiškė, kad kitą mėnesį pamokos galėtų vykti lauke.

„Gegužės mėnuo statistiškai pats saulėčiausias mėnuo Lietuvoje, tai tikrai galima planuoti, kad kas antrą savaitę moksleiviai galėtų grįžti, bet ne į mokyklos patalpas, bet lauke“, – pasakojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Klausimą dėl kontaktinių pamokų atnaujinimo Vyriausybė dar svarstys trečiadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų