"Ratus ruošk žiemą, roges - vasarą" - regis, tokia patarle ėmė vadovautis verslininkai, lietuvius jau raginantys galvoti apie Kalėdas, rašo "15 min.".
"Praėjusios savaitės pabaigoje su drauge užėjau į "Akropolį" ir ties viena iš čia esančių parduotuvių žagtelėjau - nors dar net nebuvo įpusėjęs spalis, vitrinoje jau stovėjo lemputėmis išpuošta dirbtinė eglutė", - stebėjosi kaunietė Raminta.
Mergina prisipažino, kad iki šiol apie žiemos šventes dar negalvojusi, tačiau po apsilankymo šventėms išpuoštoje parduotuvėje, nejučia ėmė dairytis dovanų draugams ir artimiesiems.
Kalėdinėmis dekoracijomis jau prekiaujančių "Dorado" parduotuvių tinklo direktorė Ingrida Fedaravičienė įsitikinusi, kad žiemos šventėms ruoštis nėra per anksti. "Mes nesipuošiame Kalėdoms, o tik pristatome artėjančių švenčių tendencijas. Juk ir žieminių drabužių kolekcijos pristatomos rugsėjį", - sakė I. Fedaravičienė. Anot jos, šiemet buvo paskubėta tik dėl to, kad žmonės turėtų daugiau laiko pasiruošti šventėms.
Psichoteraputas Olegas Lapinas įsitikinęs, kad ateityje panašių reiškinių - kai vasarą mums bus siūloma pradėti galvoti apie Naujųjų metų šventimą, o žiemą - apie vasaros atostogas - tik daugės. "Gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kur prekybininkai bet kokia kaina siekia parduoti savo prekę. Tam ir kuriami pseudo įvykiai. Šiuo atveju prekybininkai mus bando įtikinti, kad Kalėdos jau visai čia pat. Reklamos dabar pilna visur, todėl nuo jos įtakos apsisaugoti vis sunkiau", - sakė specialistas.
Etnologė Gražina Kadžytė tikino mieste dar nepastebėjusi kalėdinės prekybos. Tačiau priminė, kad šios tradicijos – ne mūsiškos. "Lietuviai didžiosioms žiemos šventėms pradėdavo ruoštis per adventą, dažniausiai gruodį. Tuo metu būdavo skaičiuojamos metinės pajamos, iš kurių atidedama dalis svarbiems ir šventiniams pirkiniams. Vykdavo net specialūs advento prekymečiai, kuriuose žmonės įsigydavo rūbų, apavo ir puošmenų Kalėdoms", - pasakojo senųjų tradicijų žinovė.