Kaunas nusprendė: bandys „nukąsti“ dalį rajono teritorijų

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį nusprendė inicijuoti Kauno rajono seniūnijų prisijungimą. Tarybos nariai nusprendė kreiptis į Vyriausybę dėl mini referendumo organizavimo 13-oje rajono seniūnijų – jų gyventojai spręs, ar norėtų būti Kauno miesto, ar rajono dalimi. Apklausos datą turėtų skelbti Vidaus reikalų ministerija.

Taryba taip pat ketina paklausti Kauno rajono savivaldybės nuomonės dėl galimybės surengti apklausą. Paskutinis šio proceso etapas turėtų vykti Seime, kur būtų priimamas savivaldybių ribas koreguojantis įstatymas.

Siūlomos prijungti teritorijos užima 297,8 kvadratinio kilometro – beveik dukart daugiau nei dabartinis miestas.

31 tarybos narys balsavo už, 8 – prieš.

Mano, kad tai demokratijos pažeidimas

„Šiandieninis Kaunas yra daug didesnis nei jo administracinės ribos. Už ribos atsidūrę gyventojai yra tampriais socialiniais ir ekonominiais ryšiais susisieję su Kauno miestu“, – pristatydamas projektą sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Jo teigimu, apklausos rodo, kad daugiau nei 90 proc. gyventojų naudojasi Kaune taikomomis paslaugomis ir beveik 50 proc. gyventojų dirba Kaune.

P. Keras sakė, kad norimos prijungti teritorijos buvo parinktos pagal tai, kad ten gyvenantys gyventojai yra labiausiai susiję su Kauno miestu. Pasak administracijos direktoriaus, į Kauno rajono savivaldybę bus kreiptasi tada, jei taryba sutiks su projektu.

Tarybos narys Rytas Kupčinskas stebėjosi, kad šis klausimas nebuvo svarstytas komitetuose ir politikai apie šį projektą sužinojo iš žiniasklaidos. P. Keras teigė, kad komitetai nesvarstė klausimo dėl laiko stokos, o jei jis bus priimtas, tada bus laiko diskusijoms.

Administracijos direktorius negalėjo atsakyti nei kiek kainuotų mini referendumas, nei pats Kauno rajono teritorijų prijungimas.

REKLAMA

„Tiek socialinės-ekonominės naudos skaičiavimus, tiek kitas detales, procesas tik prasideda, inicijuojama tik apklausa. Kiek ji kainuos, priklausys. Ne mes priimsime sprendimą, kokia apimtimi ir kur ji bus vykdoma. Procesas prasideda. Jo metu bus galima diskutuoti, kelti klausimus ir gauti į juos atsakymus“, – iš tarybos tribūnos kalbėjo S. Keras.

Tarybos narė Edita Gudišauskienė sakė, kad tokie klausimai nėra svarstomi tokiu būdu.

„Tai mažų mažiausia yra demokratijos pažeidimas. Kauno miesto ir rajono gyventojai turi žinoti apie sprendimus, kuriuos priima miesto savivaldybė“, – sakė tarybos narė.

Politikė svarstė, ar tikrai Kauno mieste yra viskas sutvarkyta, kad būtų galima prijungti naujų teritorijų.


Rašyti komentarą...
J
Julija
2019-09-11 17:31:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad tik greičiau prijungtų rajoną prie Kauno miesto. Rajonas baigia visus mikriukus nuimti.
20 val. vakare nėra su kuo grįžti po darbo namo. Ar tai normalu?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų