Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis savo „Facebook“ paskyroje pratrūko. Pasak jo, kuo Lietuvoje blogiau – tuo geriau konservatoriams. Politikas kaltino opozicijos atstovus neadekvačia kritika, garsiu rėkimu ir oponavimu ten, kur nereikia. Todėl, pasak A. Karbauskio, ketvirtadienį valdantieji nedalyvaus Seimo posėdyje, kurio reikalavo opozicija. 

Valdančiosios partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis savo „Facebook“ paskyroje pratrūko. Pasak jo, kuo Lietuvoje blogiau – tuo geriau konservatoriams. Politikas kaltino opozicijos atstovus neadekvačia kritika, garsiu rėkimu ir oponavimu ten, kur nereikia. Todėl, pasak A. Karbauskio, ketvirtadienį valdantieji nedalyvaus Seimo posėdyje, kurio reikalavo opozicija. 

REKLAMA

Politikas karščiavosi, kad opozicijos reikalavimas posėdžiauti ne kartą, o du per savaitę, yra tik dėmesio troškimas, nes vieno posėdžio, kuris yra ilgesnis ir intensyvesnis nei įprastai – užtenka. 

„Rytoj visa opozicijos propagandos struktūra mėgausis eteriu – puls ir kaltins valdančiąją daugumą ir Vyriausybę. Sakys, kokia bloga valdžia ir neteisingi jos sprendimai, nors grėsminga situacija valdoma, tendencijos dėl COVID-19 grėsmių tikrai geros, švelninami karantino apribojimai, kompensuojami dėl to atsiradę nuostoliai.

Tik tokiu, destruktyvaus oponavimo, būdu opozicija gauna taip trokštamą dėmesį. Kuo Lietuvoje blogiau – tuo geriau konservatoriams. Tai jau tapo politinės realybės dalimi, apie kurią nesinori kalbėti, bet tenka, kad visuomenė nemanytų, jog visi politikai tokie, kaip jie“, – rašė politikas. 

REKLAMA

Jis aiškino, kad Seimo dauguma priėmė sprendimą parlamento posėdžius rengti ne du kartus per savaitę, bet kartą, daryti juos intensyvius ir ilgus. Tai, pasak R. Karbauskio, rodo gerėjančią situaciją, nes karantino pradžioje Seimas rinkosi kartą per dvi savaites. 

„Seimo dauguma, įvertindama galimas grėsmes dėl COVID-19, besitęsiantį karantiną, bet kartu ir akivaizdžiai gerėjančią situaciją, priėmė sprendimą, jog Seimo posėdžiai vyks nebe kartą į dvi savaites, kaip buvo vos tik paskelbus karantiną, o kartą į savaitę ir dvigubai didesniu krūviu, nei būna įprastomis Seimo plenarinių posėdžių dienomis.

Daryti vieną intensyvią posėdžių dieną kartą per savaitę nuspręsta dėl to, kad į Seimą atvažiuoja Seimo nariai ir jų padėjėjai iš visos Lietuvos, tad susirgus vienam iš jų, kiltų grėsmė daugybei žmonių, jų šeimos nariams ir dar – klastingas virusas pasiektų daugybę miestų ir miestelių. 

REKLAMA
REKLAMA

Žinant, jog koronaviruso inkubacinis laikotarpis žmogaus organizme užima apie savaitę, pasirinktas vieno posėdžio per savaitę variantas leidžia sumažinti riziką į Seimo posėdį ateiti žmonėms sergantiems COVID-19. Seimo salėje darbo sąlygos neleidžia laikytis nei atstumo, nei žmonių skaičiaus reikalavimų, todėl rizika tapti dar vienu koronaviruso užkrėtimo židiniu yra ne maža.

Atrodo, kad visi dėl to sutarėme, ypač matydami, jog Vyriausybė bei Seimas ir tokiomis sąlygomis gali užtikrinti kokybišką darbą ir paramą medikams, pagalbą žmonėms ir verslui“, – rašė R. Kabauskis. 

Visgi, pasak politiko, šio susitarimo neužteko opoziciniams konservatoriams. 

„Tačiau konservatoriai nebūtų konservatoriais, jei nebandytų vykdyti absoliučios destrukcijos. Antradienio rytą vykusioje Seimo seniūnų sueigoje opozicija, vadovaujama Gabrieliaus Landsbergio, jau matydama, kad darbas Seime vyks vieną dieną savaitėje, paprašė opozicijos teikiamus klausimus įkelti į darbotvarkę, kas bendru sutarimu ir buvo padaryta. 

REKLAMA
REKLAMA

Po valandos, prasidėjus antradienio Seimo plenariniam posėdžiui, jie pranešė, jog savo klausimų jie nepateikinės, nors jie, jų pačių prašymu jau buvo įtraukti į darbotvarkę. Taigi, Seimas antradienį baigė posėdį jų neapsvarstęs, o konservatoriai pasinaudoję Seimo statute numatyta galimybe surinko reikiamą Seimo narių parašų skaičių, kad ketvirtadienį, t.y. rytoj, vyktų posėdis, skirtas specialiai jų klausimams, kurių didelė dalis yra populistiniai, gražiai skambantys, bet praktiškai neįgyvendinami.

Be to, jų netenkina ir Vyriausybės išsamios informacijos apie darbus ir planus pateikimo būdas – jie nori Ministrą Pirmininką ir ministrus rytoj matyti gyvai Seime ir juos „apklausti“, tiksliau, atimti iš jų ir taip brangų laiką bei kelti grėsmę jų sveikatai ir galėtų pasipuikuoti eilinėms patyčiomis bei žeminimu.

Tokiu savo elgesiu opozicija, kuriai dabar vadovauja Gabrielius Landsbergis, dar sykį pademonstravo, kad ne Seimo posėdžių kokybė ir konstruktyvumas jiems svarbiausia, kad ji visiškai neatsakinga, destruktyvi, netgi kelianti grėsmę Lietuvos žmonių saugumui.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas, kaip ir kitos institucijos, kuriose dirba daug žmonių, turi organizuoti darbą laikantis saugumo reikalavimų. Nesame mes kažkuo išskirtiniai. Palaipsniui grįšime prie normalaus gyvenimo ir darbo ritmo, jeigu visi vieningai ir atsakingai laikysimės specialistų rekomendacijų, taisyklių, susijusių su apsaugos priemonėmis, saugiu atstumu, kontaktų ir susibūrimų vengimu. 

Suprantu, jog konservatoriai tikėjosi, kad Lietuvoje COVID-19 plitimas nebus suvaldytas ir vystysis blogasis scenarijus. To patvirtinimu gali būti reikalavimas Lietuvoje įvesti nepaprastąją padėtį. Kada, tokios viltys neišsipildė, konservatoriai puolė vaidinti didžiuosiu ekonomikos gelbėtojus.

Gelbėtojai, kurių „gebėjimus“ valdyti krizę jau žinome iš istorijos: skolinimasis už milžiniškas palūkanas, nurėžtos pensijos ir sumažinti atlyginimai, kai ekonominė logika būtų sakiusi didinti vartojimą, siekiant užtikrinti verslo sąlygas ir mokesčių surinkimą į biudžetą“, – aiškino valdančiosios partijos lyderis. 

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, Gabrieliui Landsbergiui rūpi tik rinkimai ir jis pasiruošęs rizikuoti viskuo, kad tik gautų papildomą dėmesį. 

„Dėl jo opozicijos lyderis yra pasiruošę paaukoti bet ką, net ir savo frakcijos kolegų, kitų Seimo narių, jų padėjėjų, Seimo darbuotojų, jų visų šeimų narių, o galų gale ir visų Lietuvos žmonių sveikatą.

Matydami šį opozicijos veidmainiškumą ir manipuliacijas, kurias kurti deja jie turi daugiau laiko, nei ruoštis konstruktyviems posėdžiams, valdančioji dauguma rytoj Seimo posėdyje nedalyvaus. Galiu užtikrinti, jog Seimo dauguma, Vyriausybė deramai atlieka savo pareigas ir toliau nenuilstamai rūpinsis Lietuvos žmonių saugumu ir gerove“, – sakė R. Karbauskis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų