Karbauskis konservatorių žinutes vadina propagandinėmis: tikslas aiškus – supriešinti visuomenę

Ankstų antradienio rytą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis savo „Facebook“ paskyroje pažėrė kritikos Gabrieliui Landsbergiui ir visai Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijai, vadindamas jų žinutes propagandinėmis. 

„Paskaitęs šias Gabrieliaus Landsbergio politinės realybės interpretacijas, negaliu nepasidalinti su Jumis mintimis apie prokonservatorišką propagandą ir naujausias šio politinio veikėjo skleidžiamas žinutes“, – rašo R. Karbauskis.

Toliau savo įraše jis citavo partijos skleidžiamas žinutes ir jas bandė paaiškinti. Jis kritikavo konservatorių ekonomikos gaivinimo planą, teisino sprendimą skirti pensininkams ir kitoms grupėms po 200 eurų, teigdamas, kad kvestionuodami šį reikalą G. Landsbergio partijos tikslas yra priešina visuomenę.

„Pirma propagandinė žinutė: „konservatoriai yra paruošę ekonomikos gaivinimo planą ir pasiruošę juo dalintis“.Tai konservatoriai nenuilstamai kartoja jau mėnuo. Seimas priiminėja sprendimus, o konservatoriai savo mistiniu planu vis nesidalina ir nesidalina. Jau dabar kažką siūlyti darosi vėlu, o ką jau bešnekėti apie „kažkokią neapibrėžtą ateitį“. Matomai planas toks „idealus“, kad konservatoriams jo net pristatyti nepavyksta.

Tokio elgesio logika paprasta – palaukti, kol pasimatys priimtų sprendimų rezultatai, o tada imti juos kritikuoti, teigiant, kad reikėjo daryti kitaip. Visi puikiai atsimena, ką konservatoriai darė 2008-2009 metais, todėl šita propagandinė žinutė neturi adresato, bet viešojoje erdvėje kažkurį laiką pabus.

Antra propagandinė žinutė: „Tai su tokia lengva ranka tą milijardą Vyriausybė patvirtino ir pensininkams ir kitoms nuskriaustųjų grupėms po 200 eurų kiekvienam“.Šia žinute sąmoningai priešinamos atskiros visuomenės grupės. Žmonėms bandoma pameluoti, neva Seimas ir Vyriausybė rūpinasi tik pensininkais. Sąmoningai nutylima, kad iš milijardo eurų socialinio-ekonominio paramos paketo senjorams ir neįgaliesiems skirta tik 180 milijonų eurų, kitos lėšos skirtos pagalbai kitoms visuomenės grupėms ir tai sudaro daugiau nei keturi penktadaliai visos pagalbos paketo sumos. Meluojama tyčia, visais įmanomais kanalais ir progomis.

REKLAMA

Šios propagandinės žinutės tikslas aiškus – supriešinti visuomenę, sukelti nepasitikėjimą valdžios sprendimais, taip provokuojant kuo gilesnę krizę su kuo skaudesnėmis pasekmėmis. Tai viena ciniškiausių, žemiausio lygio prokonservatoriškos propagandos žinučių, nes ja bandoma jaunesnę visuomenės dalį supriešinti su savo tėvais ir seneliais, kurie dėl koronaviruso patiria didžiausią riziką.

Primenu, jog prieš tai buvo propagandinės žinutes, apie nieko nesugebantį Aurelijų Verygą, būtinybę paskelbti nepaprastąją padėtį ir vadovavimą ekstremalių situacijų centrui perduoti kariškiams. Dabar konservatoriai stengiasi padaryti viską, kad visuomenė pamirštų apie tokius jų siūlymus“, – tikino R. Karbauskis.

„Dar vienas naujesnis konservatorių siūlymas – „pareikalauti Vyriausybės ateiti į Seimą su pataisytu biudžetu“.

Šio siūlymo tikslas – priversti Vyriausybę Seime įrodinėti ne atskirų sprendimų būtinybę, o visų sprendimų visumą, išreikštą konkrečiais skaičiais. Konservatoriai puikiai supranta, jog toks siūlymas atimtų galimybę Vyriausybei priiminėti sprendimus, atsižvelgiant į konkrečias aplinkybes, sumažintų sprendimų lankstumą ir efektyvumą. Jie sąmoningai nutyli faktą, kad bet kuriuo atveju visi sprendimai yra priimami Seime. Jie siekia, kad visuomenei susidarytų vaizdas, jog Vyriausybė daro neapgalvotus, neteisėtus sprendimus.

Tai tik kelios propagandinės žinutės paskelbtos viename Gabrieliaus Landsbergio tekste, bet jų visų tikslas bendras – daryti viską, kad būtų kuo blogiau Lietuvos žmonėms ir taip didinti konservatorių galimybes rinkimuose.Norėčiau tuo pabaigti, bet negaliu.

Grįžtu prie paskelbto straipsnio pavadinimo – „Gabrielius Landsbergis: mūsų nuomonė su Prezidentu sutapo – Vyriausybės planas beveik neveikiantis“. Suprasdamas, jog prokonservatoriška propaganda naudoja melagingas žinutes, paskambinau į Prezidentūrą ir paklausiau, ar iš tiesų taip buvo kalbėta Gabrieliaus Landsbergio pokalbyje su Prezidentu. Atsakymas nenustebino, jog tai tik Gabrieliaus Landsbergio interpretacija. Melu sukonstruota dar viena propagandinė žinutė. Tik šiuo atveju naudojamasi Prezidento autoritetu, kas verčia manyti, jog Gabrieliaus Landsbergio arogancija ir valdžios troškimas sveiku protu jau sunkiai suvokiama.

Viliuosi, kad žmonės nepasiduos prokonservatoriškai propagandai, o Prezidentūra, Vyriausybė, Seimo dauguma ir toliau nenuilstamai rūpinsis Lietuvos žmonių gerove“, – tęsė LVŽS pirmininkas.


Rašyti komentarą...
t
taigi
2020-05-12 10:14:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko naujo karbauskis papilti purvo ant kitaip mananciu neatsisako niekada bet zmones taip pat nepamirso jo melo santazo grasinimu jeigu nebus taip kaip jis nori tegu negalvoja kad korona uzbrauks viska anksciau i zmoniu prasymus jam spjauti buvo laimino verygos siautejima dangste savo ministru machinacijas dabar jau vaidina geradari
Atsakyti
-12

T
Tiesos sakytojui
2020-05-12 12:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo pats kvep, tuo kitą tep.
Atsakyti
-5

A
Airine
2020-05-12 10:07:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tu Ksrbauski nori supriesinti visuomene. Koks buvai patenkintas kaip igeleikonservatoriams del 200 euru pasalpos. Sypsena buvo ixydnaja
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų