Dėl sprendimo įteisinti medžioklę lankais ruošiasi kreiptis į teismą

Opozicinė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija sekmadienį pranešė parengusi kreipimąsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą prašant ištirti, ar teisėtas buvo aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymas dėl medžioklės lankais įteisinimo.

Frakcija taip pat teikia Medžioklės įstatymo pataisas, uždrausiančias medžioklę lankais.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė primena, jog dabartinis aplinkos ministras 2018 metais Seime keičiant Medžioklės įstatymą viešai Seimo posėdyje žadėjo, kad šis medžioklės įrankis nebus įteisintas.

„Tačiau šį penktadienį ministras K. Mažeika be jokios diskusijos, nepaskelbęs viešai, nepaisydamas visuomenės nuomonės, vienasmeniškai savo įsakymu įteisino tokį brutalų medžioklės būdą. Nebegalėdami daugiau pasitikėti visuomenei netikrus pažadus dalinusiu aplinkos ministru, ketiname tokį ministro sprendimą, o kartu ir brutalų bei barbarišką medžioklės būdą stabdyti teisinėmis priemonėmis“, – teigia parlamentarė.

Medžioklės įstatymo pataisas, nustatant, kad lankas yra draudžiamas medžioklės įrankis, teikia Seimo nariai A. Gedvilienė ir Mykolas Majauskas, pataisą bus kviečiami paremti ir kitų frakcijų Seimo nariai.

Apie ministro penktadienį pasirašytą įsakymą su juo pirmadienį kalbėtis žada ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Pirmadienį su aplinkos ministru kalbėsiuosi dėl pasirašyto įsakymo, kuriuo jis leido medžioklę lankais. Gal aš kažko nežinau ar nesuprantu, bet man tai atrodo nepriimtina“, – feisbuke šeštadienį rašo S. Skvernelis.

K. Mažeika penktadienį pasirašė įsakymą, kuriuo pakeičiamos medžioklės taisyklės, tarp leidžiamų naudoti įrankių ir priemonių įrašytas punktas apie medžioklinius lankus. Įsakyme nurodoma, jog papunktis dėl medžioklėje leidžiamų įrankių įsigalioja nuo 2022 metų balandžio.

K. Mažeika teigia, jog iki tol bus siekiama įvertinti kitų šalių praktiką, su visuomene bus išdiskutuotos taisyklės ir reikalavimai tokiai medžioklei.

Lanką medžioklėje naudoti buvo leidžiama iki 2004 metų, vėliau uždrausta.

Lankų naudojimo priešininkai teigia, jog tylus šūvio paleidimas palengvina galimybes brakonieriauti, tačiau šalininkai teigia, jog tyli medžioklė yra būdas apsaugoti aplinkinius gyventojus nuo šūvių triukšmo.


Rašyti komentarą...
!
!!!!!
2020-05-10 11:47:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai valstieciu elitas gales pasiteisinti lengviau......bego stumbras ir nusidure i saka...../siek tiek i strele panasia/
Atsakyti
0

A
Augis
2020-05-11 07:36:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Joks elitas negalės negalės medžioti su lanku nes tam reikia labai daug treniruotis, Lanka dar reikia įtempti, vienas tempimas virš 20 kilogramų, o dar reikia pataikyti miško sąlygom kur šakos trukdo. O be to ir brakonierius neis medžioti su lanku nes strėlės kainuoja labai nemažai, o prašovus miške surasti tiesiog nerealu, o pataikius dažnai sulaužomos. Tai nėra užsiėmimas bet kam.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų