Atmintinų dieną sąrašą siūloma papildyti SSRS agresijos prieš Europą diena

Du Seimo konservatoriai siūlo papildyti atmintinų dienų sąrašą – rugsėjo 17-ąją paskelbti SSRS agresijos prieš Europą diena.

Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis parengė atitinkamą įstatymo pataisą.

„Rugsėjo 17 dieną Sovietų Sąjunga pagal Molotovo ir Ribentropo paktą suokalbyje su nacių Vokietija užpuolė Lenkiją. Tai buvo puolimas prieš Europą. Ta diena primins, kad tuo metu komunizmas ir naciai buvo vienoje pusėje“, – BNS sakė L. Kasčiūnas.

„Reikia suvokti, kad Europoje nėra vietos švęsti Pergalės dieną. Kai kas nors bando tai paversti savo nacionaline švente, turi labai aiškiai prisiminti, kad tai buvo puolimas prieš Europą ir buvo sudarytos sąlygos naciams pradėti šeimininkauti Europoje“, – tvirtino Seimo narys.

Konservatoriai teigia taip pat norintys atkreipti Lietuvos, Europos, pasaulio tautų ir Rusijos visuomenės dėmesį į Rusijos valdančiųjų kuriamą bei pasaulyje skleidžiamą prieštaringą istorinį pasakojimą apie išskirtinai pozityvų SSRS vaidmenį bei pergalę Antrajame pasauliniame kare.

„Analizuojant šiuolaikinį SSRS vaidmens Antrajame pasauliniame kare vertinimą, atkreiptinas dėmesys į Vladimiro Putino režimo vykdomą Ribentropo-Molotovo pakto reabilitacijos kampaniją. Pabrėžtina, jog būtent šio pakto pasirašymas faktiškai leido Adolfui Hitleriui pradėti karą“, – teigiama projekto aiškinamajame rašte.

1939 metų rugpjūčio 23 dieną naciai ir sovietai slaptu paktu pasidalijo Rytų Europą. Šis susitarimas nulėmė Baltijos šalių okupaciją.


Rašyti komentarą...
?
???
2020-05-08 07:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie libkonservai geriau ziuretu viruso, o ne fantazuotu. tokiu metu.
Gal sarasa reiktu papildyt ir Lietuviu tremimo data, tai yra genocido diena. Juk tiek, kiek zmoniu neteko dabar Lietuva, nesulyginsi su tuo laikmeciu.
Kadangi konservai atstovauja didziajam kapitalui, tai, kuria visokias samokslo teorijas, irodydami, kad jie dirba. Ir dar juokina pasauli.
Gerai Trampas pasake, kad tik kvailiai gali nebendradarbiaut su Rusija. Per tuos konservu kaprizus - nukenciame visi.
Atsakyti
-6

A
Arunas
2020-05-08 10:08:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koncervatoriai labai priešinasi KGB agentų paviešinimo, ar nekyla klausimas kodėl???!!! Užsidarę 75 metams ir dabar drumsčia vandenį, tai prašau, liustruojames ir.pamatysime kas yra cccp ir kgb
Atsakyti
-2

P
Putler
2020-05-08 16:42:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rolka, žmonės paprašė kad juos okupuotu? Ką rūkai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų