Karbauskis: medžioklė su lankais Lietuvoje neturi perspektyvų

Valdančiųjų valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad medžioklė su lankais Lietuvoje neturi perspektyvų. Jis taip pat teigia, kad Seime neturėtų kilti ginčų, jog tokie medžioklės pakeitimai būtų galimi tik nusprendus parlamentui.

„Kad nekiltų abejonių, kad nebūtų galima to dalyko padaryti apeinant Seimą, kiek žinau, jau įregistruotas įstatymo projektas, kad tai gali būti įteisinama tik Seimo sprendimu. (...) Dauguma mūsų to medžioklės būdo nepalaiko. Aš šiandien sakau labai aiškiai – kol Valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra valdžioje, tai to sprendimo tikrai nebus“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Opozicija taip pat aktyviai pasisako prieš, kiek girdėjau. (...) Galiu aiškiai nuraminti visuomenę, kuri dabar yra įaudrinta“, – pridūrė jis.

Parlamentaras teigia negalintis pakomentuoti, kodėl aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pasirašė įsakymą, pakeičiantį medžioklės taisykles.

„Negaliu pakomentuoti. Jis puikiai žino mūsų partijos ir frakcijos nuomonę. Tie klausimai buvo svarstomi Seime – ne posėdžių salėje, bet mūsų frakcijoje“, – kalbėjo valdančiųjų lyderis.

Penktadienį pasirašytu ministro įsakymu keičiamos medžioklės taisyklės ir tarp leidžiamų naudoti įrankių ir priemonių įrašytas punktas apie medžioklinius lankus. Įsakyme nurodoma, jog papunktis dėl medžioklėje leidžiamų įrankių įsigalioja nuo 2022 metų balandžio.

Šis sprendimas sulaukė kritikos tiek iš visuomenininkų, tiek iš opozicijos bei valdančiųjų Seimo narių. Premjeras Saulius Skvernelis savaitgalį taip pat teigė, kad tokia medžioklė jam atrodo nepriimtina.

Kritikos dėl įteisintos medžioklės lankais sulaukęs aplinkos ministras K. Mažeika sako, kad sprendimą priėmė Medžioklės taryba, tačiau žada, kad dėl to bus plačiau diskutuojama.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovė valstietė Agnė Širinskienė bei jos frakcijos kolega Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius pirmadienį pasiūlė išbraukti prieštaringai vertinamą leidimą medžioti lankais bei įregistravo Medžioklės įstatymo pataisą, kuri iš viso neleistų ministrui, tvirtinant medžioklės taisykles, spręsti dėl leidžiamų ir draudžiamų medžioklės įrankių.

REKLAMA

Opozicinės konservatorių frakcijos atstovai Mykolas Majauskas ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė savaitgalį taip pat pranešė teiksiantys Medžioklės įstatymo pataisas, nustatant, kad lankas yra draudžiamas medžioklės įrankis.

Pirmadienį aplinkosaugos aktyvistai, priešindamiesi aplinkos ministro K. Mažeikos sprendimui įteisinti medžioklę lankais, įteikė jam Jono Biliūno apsakymą „Kliudžiau“.

Protestuotojai nedideliu būreliu susirinko prie Aplinkos ministerijos laikydamiesi karantino reikalavimų.

Internete paskelbtą peticiją prieš medžioklę su lankais pasirašė daugiau kaip 76,7 tūkst. žmonių.

Pasak protesto dalyvių, medžioklė neturėtų būti liberalizuojama, tuo metu įteisinti pakeitimai apima ir medžioklę su prožektoriais bei naktį su šunimis.

Aplinkosaugos koalicija, kaip teigė nevyriausybinės organizacijos atstovė Karolina Gurjazkaitė, kreipėsi į Prezidentūra, Seimą ir Vyriausybę, ragindama persvarstyti ministro ir viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės tinkamumą eiti pareigas.


Rašyti komentarą...
t
tikrai
2020-05-11 13:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
rinkimai artinas karbauskis visada laimino savo ministru kad ir nesamoningus isakymus istatymus dabar ivyko stebuklas
Atsakyti
0

N
N.V.
2020-05-12 13:12:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jam geriausia dirbt žemės darbus,o nepriiminėt kvailų,žiaurių sprendimų.Dirbdamas žemę gal duotų naudos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų