Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pirmadienį susitiks su premjeru Sauliumi Skverneliu bei kolegomis iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime bei aptars savo įsakymą, kuriuo, be kitų dalykų, įteisinta medžioklė su lankais.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pirmadienį susitiks su premjeru Sauliumi Skverneliu bei kolegomis iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime bei aptars savo įsakymą, kuriuo, be kitų dalykų, įteisinta medžioklė su lankais.

REKLAMA

„Tikėkina, po šių susitikimų bus peržvelgti sprendiniai jautriausiais gyvūnų gerovės klausimais“, – sekmadienį atsiųstame komentare teigia K. Mažeikos patarėjas Justas Jaskonis.

Penktadienį pasirašytas ministro įsakymas sulaukė daug kritikos, nepritarimą sprendimui įteisinti medžioklę lankais išreiškė ir S. Skvernelis, o opoziciniai konservatoriai pranešė dėl jo teisėtumo kreipsiąsi į teismą bei inicijuosiantys lankų uždraudimą įstatymu.

Kaip teigia ministro atstovas, minėtame įsakyme „yra nemažai saugiklių ir bei kitų galutinių sprendimų“.

Po susitikimų ministras žada pateikti ir komentarus žiniasklaidai.

K. Mažeikos įsakymu pakeičiamos medžioklės taisyklės ir tarp leidžiamų naudoti įrankių ir priemonių įrašytas punktas apie medžioklinius lankus. Įsakyme nurodoma, jog papunktis dėl medžioklėje leidžiamų įrankių įsigalioja nuo 2022 metų balandžio.

REKLAMA

Ministras teigia, jog iki tol bus siekiama įvertinti kitų šalių praktiką, su visuomene bus išdiskutuotos taisyklės ir reikalavimai tokiai medžioklei.

Lanką medžioklėje naudoti buvo leidžiama iki 2004 metų, vėliau uždrausta.

Lankų naudojimo priešininkai teigia, jog tylus šūvio paleidimas palengvina galimybes brakonieriauti, tačiau šalininkai teigia, jog tyli medžioklė yra būdas apsaugoti aplinkinius gyventojus nuo šūvių triukšmo.

Aplinkosaugininkai šokiruoti

Aplinkosaugos srityje dirbančių nevyriausybinių organizacijų atstovai įsitikinę, jog ruošiant šiandieninę Medžioklės taisyklių redakciją pažeistas teisėkūros procesas. Kyla klausimų, kokioms interesų grupėms ministras atstovauja, mėgindamas įteisinti pokytį, kuriam visuomenė aiškiai ir griežtai nepritaria, rašoma sekmadienį išplatintame pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Esame šokiruoti Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimo įteisinti kontraversiškai vertinamą medžioklę lankais be jokių diskusijų su visuomene bei derinimo proceso. Tai, kas įvyko, vertiname kaip sukčiavimą teisėkūroje ir visuomenės bei viešo intereso ignoravimą,“ – sako Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ tarybos narys Vaidas Balys. Jis primena, jog dar 2018-aisiais peticiją prieš medžioklę lankais pasirašė 60 000 žmonių, todėl lankų klausimas negali būti sprendžiamas atsiribojus nuo visuomenės.

Aplinkosaugos koalicijos pirmininkę Liną Paškevičiūtę labiausiai neramina aplinkos ministro išskirtinai ūkinis požiūris į aplinką. „Tipinis dabartinės Aplinkos ministerijos vadovybės požiūris: gamta – eksploatuojamas išteklius, o visuomenė ir nevyriausybinės organizacijos – tik trukdis įgyvendinti lobistinių grupių interesus,“ – sako L. Paškevičiūtė.

Aplinkosaugos atstovai pabrėžė, kad medžioklės taisyklės buvo keičiamos nesilaikant teisėkūros principų, pasirenkant atstovauti vienai suinteresuotai pusei, nederinant su kitomis pusėmis, todėl nevyriausybininkai sieks, kad šis pakeitimas būtų atšauktas ir Aplinkos ministerija, planuodama naujus keitimus, privalėtų vykdyti jų derinimo procesą pagal teisėkūros principus. 

„Svarbu, kad planuojant ir įgyvendinant aplinkos, taip pat ir medžioklės, politiką būtų atsisakyta vien ūkinio požiūrio, įtraukiami gamtosauginiai interesai ir siekiama aukštesnių etikos standartų. Medžioklė lankais yra nepriimtina kaip išskirtinai pramoginė komercinė veikla, pasižyminti žiauriu ir neetišku elgesiu su gyvūnais. Aplinkosaugos koalicija ragina Seimą ir Vyriausybę principingai įvertinti ministro elgesį ir tinkamumą toliau eiti pareigas“, – rašoma pranešime spaudai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų