Karbauskio kirtis: 3 šaliai vadovaujančios moterys gadina žmonių nuotaiką

Vyriausybė dar visai neseniai nutarė priimti karantino atlaisvinimus. Nuo kitos savaitės su griežtais ribojimais savo darbą galės pradėti lauko kavinės, parduotuvės, kino teatrai. Toks sprendimas visuomenę padalijo į dvi stovyklas. Vieni teigia, kad tokie sprendimai – sveikintini, o kiti kritikuoja.

Kritikos strėlėmis į dabartinę valdžią nusitaikė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis. Penktadienį kalbėdamas Žinių radijo laidoje politikas teigė, kad tarp Vyriausybės ministrų nėra susikalbėjimo.

„Viskas padaryta 2-3 mėnesiais per vėlai. Atlaisvinimai padaryti, nes jų nedaryti nebeįmanoma. Atlaisvinimai daromi tada, kada mes jau turime trečiąją bangą. Tai yra prasta situacija. Prisišnekėjo, prisiprieštaravo vienas kitam. Sprendimai patys – labai keisti. Pavyzdžiui, 50 žmonių sporto rūmuose. Kodėl 50 žmonių? Kodėl arenoje negali būti daugiau žmonių, kurie pasiskiepiję arba persirgę?“

Anot politiko, 3 šalį valdančios moterys blogina visuomenės nuotaikas:

„Daug keistų dalykų. Moterys, kurios vadovauja Lietuvai prieštarauja viena kitai. Pastoviai, be perstojo kalba skirtingus dalykus ir tai daro žmonių nuotaikas labai prastas. <...> Aš konstatuoju faktą. Trys moterys, kurios vadovauja partijoms, kurios yra koalicijoje. Nenorėjau įžeisti moterų. Vyrų ir moterų neskirstau, tiesiog, taip yra. Toks yra faktas.“

R. Karbauskis teigė, kad Vyriausybės lyderės kalbose jaučiama ir tam tikra desperacija.

„Viena partijos pirmininkė, galvodama apie savo įvaizdį, šneka apie tai, kad reikia viską atidaryti. Kita, vadovaudama Vyriausybei, šneka, kad nereikia nieko atidarinėti. Trečia, vadovaudama Seimui, vėl kažką šneka. <...> Desperacija sklinda iš premjerės. Galbūt susinervavusi, pavargusi moteris, bet šneka niekus“, – penktadienį sakė R. Karbauskis.

Karantinas pratęstas iki vasaros, kitą savaitę atsidaro parduotuvės, kavinės, kino teatrai

Karantinas pratęsiamas dar mėnesiui. Tačiau Vyriausybė pritarė, kad jau nuo kitos savaitės karantino režimas reikšmingai švelnės. Pirmiausiai bus leidžiama veikti prekybos centrams, kino teatrams, rengti nedidelius renginius.

REKLAMA

Ministrų kabinetas ketvirtadienį pratęsė karantino režimą iki gegužės 31 dienos 24 val.

Karantiną pratęsti siūloma atsižvelgiant į pastaruoju metu pablogėjusią epidemiologinę situaciją šalyje.

„Sutarėme, kad siūloma pratęsti karantino režimo trukmę visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje dar vienam mėnesiui“, – posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Švelnėjimas turintiems imunitetą

Nuo balandžio 22 dienos asmenys, turintys imunitetą nuo COVID-19, galės susitikti grupėse iki 10 asmenų. 

Imunitetą turinčiais asmenimis laikomi tie, kurie persirgo COVID-19 ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenys, paskiepyti nuo COVID-19.

Jiems bus leista lankyti gyventojus stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Bus leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, ribojant asmenų skaičių.

Taip pat jie galės dalyvauti ekskursijose, būti transporte ir viešose vietose, palaikyti artimus kontaktus ir rengti asmenines šventes.

Taip pat asmenines šventes bus leidžiama rengti viešose ir privačiose uždarose erdvėse, tačiau jose galės dalyvauti tik viena šeima ar vienas namų ūkis, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų. Atvirose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau nei dvi šeimos ar du namų ūkiai, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų.

Prekyba – išskyrus savaitgaliais

Nuo balandžio 19 dienos leidžiama veikti parduotuvėms ir prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose bei visoms kitoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, išskyrus esančias turgavietėse.

Tiesa, parduotuvės prekybos centruose galės veikti tik darbo dienomis. Savaitgaliais veiks tik maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.

REKLAMA

Prekybos vietose turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. 

Prekybos centruose vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius turės būti apskaičiuojamas pagal bendrą plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kvadratinių metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. 

Nuo gegužės 3 dienos galės veikti visos parduotuvėms, įskaitant ir esančios prekybos centruose, išskyrus tas, kurios įsikūrusios turgavietėse.

Daugiau apie karantino atlaisvinimus skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
V
Vaiva
2021-04-16 20:11:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesą pasakė. Nepykite užingridiniai: ne politikė Šimonytė o paprasta buhalterė
Atsakyti
-1

T
Tikra tiesa
2021-04-16 17:27:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokio stabilumo jausmo žmonėse neliko.
Atsakyti
-5

P
Pensininkas
2021-04-16 18:02:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jaunimas ( vyrai) jums geda prisipazinti kad jus valdo moterys.Musu laikais to nebuvo.Vyrai buvo vyrai.Dabar valdzia pereme moterys.Vyrai darykite isvadas.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų