• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki 2017 metų bus uždarytos keturios įkalinimo įstaigos ir pastatytos penkios naujos. Pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, kalinimo įstaigų reorganizacija leis vieno kalinio išlaikymo išlaidas sumažinti nuo 55 iki 40 litų per dieną.

REKLAMA
REKLAMA

"Taupymas bus visų pirma per ūkinius ir buitinius klausimus. Tai yra didesnis energetinis efektyvumas, patogiau ir geriau išplanuotos patalpos, taip pat mažesnis prižiūrėtojų poreikis.

REKLAMA

Būtent per šituos aspektus bus pasiektas didesnis efektyvumas. Ir dar papildomas efektas dėl konvojavimo išlaidų sumažinimo, nes šiandien Lietuvoje sumokama apie 10 mln. litų per metus tam, kad nuteistieji būtų vežiojami iš vienos įstaigos į kitą. Numatoma, kad po reformos beveik 1 milijonu litų šitų išlaidų bus mažiau. Tai bus pasiekta pastatant tardymo izoliatorių ir pataisos namus Klaipėdoje", - po pirmadienį vykusio Vyriausybės pasitarimo sakė R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Numatoma, kad po reformos bus uždaryti Marijampolės pataisos namai. Jie bus perkelti į naujuosius pataisos namus Klaipėdoje. Į naujas patalpas planuojama perkelti Šiaulių tardymo izoliatorių ir pataisos namus bei Panevėžio moterų pataisos namus.

Vilniuje statyti naujos kalinimo įstaigos, kuri pakeistų Lukiškių kalėjimą, nebeplanuojama. Kalėjimas iš Lukiškių turėtų būti perkeltas į Pravieniškių pataisos namus, o tardymo izoliatorius - į Rasų gatvėje esančius Vilniaus 2-uosius pataisos namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Naujas kalėjimas Vilniuje geografine prasme neatsiras", - sakė R. Šimašius.

Pasak teisingumo ministro, Lukiškių kalėjimo patalpos tuščios turėtų likti apie 2015 metus. Planuojama, kad valstybė kalėjimo patalpas parduos, o gautas lėšas panaudos kalėjimų reformos finansavimui. Parduoti planuojama ir atsilaisvinusias senąsias Panevėžio pataisos namų ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus patalpas.

REKLAMA

Tiesa, R. Šimašius pripažino, kad gautų lėšų visai planuojamai pertvarkai finansuoti neužteks.

"Jokiu būdu visos išlaidos nepasidengs, bet pagrindinė ekonomija yra ne iš išparduoto turto, o iš to, kad bus efektyviau organizuojamas pataisos namų ir tardymo izoliatorių darbas.

Aš tikrai nestatau ir nesiūlau Vyriausybei statyti ant tos kortos, kad bus pelningas pardavimas", - aiškino R. Šimašius.

REKLAMA

Pasak jo, už nereikalingas kalinimo įstaigų patalpas valstybė gali gauti ir dešimtis, ir šimtus milijonų litų.

Ministro teigimu, planuojama kalinimo įstaigų pertvarka labiausiai palies Lukiškėse ilgam laikui kalinčius asmenis, nes jie bus perkelti į Pravieniškes, tačiau pokyčius pajus daug daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jau vien tai, kad šiandien kalėjimuose daugeliu atvejus asmenys atlieka laisvės atėmimo bausmes bendrabučio tipo patalpose. Šiandien kamerų tipo patalpose kali tik keli procentai asmenų. Numatoma, kad po pertvarkos, kamerose kalinimo bausmes atliks apie pusę asmenų.

Tai reiškia, kad bent pusei nuteistųjų iš esmės pasikeis režimas ir sąlygos. Jie turės ramesnį ir individualesnį gyvenimą tenai", - aiškino R. Šimašius.

Nors planuojama, kad pertvarkant kalėjimus bus įdiegta daugiau technologinių naujovių ir reikės mažiau prižiūrėtojų, ministras teigia, kad drastiškų darbuotojų atleidimų nereikės. Mažinti prižiūrėtojų skaičių numatoma palaipsniui nebepriimant naujų darbuotojų vietoj išeinančių iš darbo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų