Kaimyną dėl 50 eurų skolos užmušęs marijampolietis: užsukau tik pasisveikinti

Marijampolės gyventojui Virginijui Kunigoniui nepavyko įrodyti, kad kaimynui gyvybę atėmė per neatsargumą. Dėl nužudymo nuteistas 39-erių vyras už grotų praleis 12 metų.

Kauno apygardos teismo priimtą verdiktą patvirtino ir Lietuvos apeliacinis teismas, kuris atmetė švelnesnės bausmės siekusio žudiko skundą.

Tai ne tik reiškia, kad žudikas nuo visuomenės bus izoliuotas 12 metų, bet taip pat jis privalės nukentėjusiajai sumokėti 3 tūkst. eurų neturtinę ir 1125 eurų turtinę žalą.

Pavojingu recidyvistu pripažintas V. Kunigonis dar privalės padengti 8,2 tūkst. eurų sąskaitą Kauno teritorinei ligonių kasai. Tiek kainavo į komą po smūgių panirusio vyro priežiūra ir gydymas.

Sumušto marijampoliečio gyvybė užgeso po beveik trijų be sąmonės ligoninėje praleistų mėnesių. Teisme paaiškėjo, kad į kaimyno butą V. Kunigonis įsiveržė siekdamas priminti apie 50 eurų skolą.

Paniro į komą

Bylos duomenimis, kruvinas konfliktas įvyko 2019 m. lapkričio 9-ąją, apie 17.30 val., nužudyto Zenono V. bute.

Jo koridoriuje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, tarpusavio konflikto metu, V. Kunigonis tyčia sudavė ranka du smūgius nukentėjusiajam Zenonui V. į galvą.

Kai vyras pargriuvo, kaimynas jam mažiausiai du kartus įspyrė į įvairias kūno sritis. Taip nukentėjusiajam buvo padaryta sunki galvos trauma. Jam į smegenis išsiliejo kraujas.

Netrukus vyrą ištiko komą. Jis buvo skubiai išvežtas į ligoninę, kur atlikta operacija. Vis dėlto, medikams vyro gyvybės išgelbėti nepavyko. Prabėgus beveik 3 mėnesiams, 2020 m. vasario 7-ąją, nukentėjusysis ligoninėje mirė.

Užsuko pasisveikinti

V. Kunigonis teisme kaltu prisipažino ir patvirtino, kad būdamas neblaivus atėjo į nukentėjusiojo butą, nes pamatė lange šviesą. Jam tik įėjus į butą pro neužrakintas duris, nukentėjusysis esą papriekaištavęs, kodėl šis įsibrovė į butą.

REKLAMA

Anot žudiko, kaimynas bandė jam suduoti ranka, tačiau nepataikė. Tada jis alkūne smogė jam į antakį, po to kumščiu į veidą, o kai nukentėjusysis nuo šio smūgio nugriuvo, du kartus įspyrė į šoną.

Kodėl spardė kaimyną, žudikas paaiškinti negalėjo. Jis su kaimynu į šio butą esą užėjo tik pasisveikinti, tačiau buvo išprovokuotas panaudoti fizinį smurtą.

Kadangi tą dieną iki nusikaltimo padarymo jis daug gėrė, todėl abejoja, kad spardė nukentėjusįjį, tačiau, kad rankomis sudavė du smūgius į veidą, atsimena labai gerai.

V. Kunigonis neneigė, kad smurto panaudojimo momentu jis priminė nukentėjusiajam, kad šis yra skolininkas ir todėl bijo išeiti į gatvę. Anksčiau nukentėjusysis taip pat buvo jam skolingas, bet tas skolas gražino. Atėjęs į butą vyras pasakė: „grąžink žmonėms skolas, kokių prisiskolinęs“.

Grasino net mafija

Plačiau apie šį įvykį teisme papasakojo bute smurto akimirką buvusi Zenono V. draugė. Moters V. Kugonis nemušė.

Moteris pasakojo, kad nužudytasis buvo jos draugas. Grįžusi į Lietuvą, ji apsigyveno pas jį namuose. Tą lemtingą vakarą į butą įsiveržė du nepažįstami vyriškiai ir pribėgo prie Zenono V., kuris sėdėjo virtuvėje ant lovos.

Vienas iš jų, tai yra, V. Kunigonis sudavė kumščiu ne mažiau 3 smūgius sėdinčiam ant lovos vyrui. Ji matė, kad užpuolikas dešinėje rankoje laikė peilį ar „kastetą“.

Tuo daiktu sudavė smūgius nukentėjusiajam, nuo ko pastarojo veide liko žaizda, pradėjo bėgti kraujas. Mušdamas V. Kunigonis sakė „aferiste tu, atiduok 50 eurų“.

Po suduotų smūgių užpuolikas pastvėrė Zenoną V. už marškinėlių ir ištempė į koridorių, kur pradėjo savo auką spardyti.

Anot moters, vyras buvo spardomas labai žiauriai, stipriai. Spardydamas V. Kunigonis vis kartojo „užmušiu tave, neliksi gyvas, jei nepribaigsiu, tai atvažiuos Kauno mafija ir tave pribaigs“.

Ji bandė ginti Zenoną V., priėjo prie smurtautojo ir bandė jį nustumti. Tada V. Kunigonis atsisuko į ją, buvo labai agresyviai nusiteikęs. Matydama, kad trenks smūgį ir jai, nuo jo atsitraukė.

Kitas į butą atėjęs vyriškis taip pat liepė jai pasitraukti, sakydamas „pasitrauk, nes ir tu gausi“. Ji pasitraukė į virtuvę. Jos telefonas buvo kambaryje, tad paskambinti į policiją ji negalėjo, o ir bijojo. Tada abu vyriškiai kartu išėjo iš namų. Viso jie bute buvo apie 15 minučių. Prieš Zenoną V., anot liudininkės, smurtavo tik V. Kunigonis.


Rašyti komentarą...
J
Juozas
2021-03-06 18:35:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
KUNIGONI SODINTI 20 METU UZTENKA SU TOKIAIS TERLIOTIS
Atsakyti
0

J
Jonas
2021-03-06 20:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau niekada nesiskolinti ir neskolint. Bet jei paimei skola tai grazink. O jei paskolinai, tai pamirsk!
Atsakyti
0

J
Juozas
2021-03-06 18:36:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
KUNIGONI SODINTI 20 METU UZTENKA SU TOKIAIS TERLIOTIS
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų