Kazimieros Prunskienės vadovaujama Lietuvos liaudies sąjunga (LLS), šeštadienį rengiamame suvažiavime planavusi pakeisti partijos įstatus pagal Teisingumo ministerijos pastabas, greičiausiai turės keisti ir partijos pavadinimą.
Kaip Eltai sakė K. Prunskienė, ruošiantis partijos steigiamojo suvažiavimo antrajam posėdžiui paaiškėjo netikėta aplinkybė - kol vyko registracijos procesas, "politiniai konkurentai savo vardu vasario pabaigoje perėmė Lietuvos liaudies sąjungos (LLS) pavadinimą".
Partijos lyderės teigimu, iš neoficialių šaltinių sužinota, kad tokiu būdu naujos politinės jėgos atsiradimui bando sukliudyti Gedimino Vagnoriaus įsteigta partija.
"Net negalėjome įsivaizduoti, kad vykstant registracijos procesui yra galimybė perimti partijos pavadinimą. Nuolat bendravome su Teisingumo ministerija, kuri patikino, kad ministerijai pateikti pakoreguoti LLS steigiamieji dokumentai (įstatai) atitinka reikalavimus. Tačiau tuo pačiu metu TM sistemoje veikiantis Juridinių asmenų registras kitiems asmenims atidavė, t. y. pusei metų rezervavo pavadinimą Lietuvos liaudies sąjunga". Įdomu - ką su tuo pavadinimu veiks Krikščionių partija", - stebėjosi prof. K. Prunskienė.
Jos teigimu, konkurentų bandymai trukdyti partijos registravimui, steigėjų ryžto nesustabdys. Politikės duomenimis, bendražygių tik daugėja, vien Vilniuje yra 500 apsisprendusių steigėjų, "o kai yra žmonių valia, jokie biurokratiniai kliuviniai jų valios palaužti negali".
"Rezervavome Lietuvos liaudies partijos pavadinimą, steigėjams šeštadienį patvirtinus partijos pavadinimo ir įstatų patikslinimą, jokių problemų registruoti nekils. Žinoma, kai kam mūsų atsiradimas atrodo grėsmingai, kadangi keliame valdančiųjų atžvilgiu daug nepatogių klausimų, o svarbiausia - sugebame rezultatyviai dirbti. Todėl metamos didelės jėgos biurokratiniais barjerais vilkinti naujos politinės jėgos įsijungimą į aktyvią veiklą. Kad procesas ne tik techninio pobūdžio, bet ir stipriai įtakojamas politikų, įrodo G. Vagnoriaus ar jo aplinkos įsipainiojimas į šią istoriją. Vis dėlto, tikiuosi, kad rytoj išspręsime procedūrinius klausimus, ir bus žengtas paskutinis žingsnis dėl partijos registracijos ", - teigė prof. K. Prunskienė.
Politikės teigimu, nors politizuotas registracijos procesas atima daug laiko ir energijos, kita vertus, tai įrodymas, kad "esame vertinami kaip rimti politiniai konkurentai".
Tuo tarpu Krikščionių partijos atstovai teigia, kad dar iki jos steigiamojo suvažiavimo Juridinių asmenų registre buvo rezervuota apie 10 galimų partijos pavadinimų, tarp jų - ir Lietuvos liaudies sąjunga (LLS).
"Šie pavadinimai buvo rezervuoti dėl to, kad buvo norima su partijos nariais, su Prezidiumo nariais diskusijų metu pasirinkti geriausią, partijai priimtiniausią, pavadinimą", - Eltai sakė Krikščionių partijos atstovas spaudai Albinas Pilipauskas.
Pasak jo, rezervuodama pavadinimą Krikščionių partija neketino trukdyti demokratiniams procesams bei naujų partijų steigimuisi Lietuvoje.
Kaip ELTA skelbė šių metų vasario 4 d., Teisingumo ministerija atsisakė įregistruoti LLS dėl to, kad jos įstatai neatitiko reikalavimų. Anot ministerijos atstovų, kliūtys yra formalios: įstatuose neapibrėžta valdymo organų rinkimo tvarka, neatitinka tam tikros sąvokos ir pan. Ministerija, atsisakydama registruoti, kartu pateikė ir pastabas bei pasiūlymus, ką reikėtų taisyti. Pašalinus kliūtis LLS vėl galės kreiptis į Teisingumo ministeriją dėl partijos registravimo.
Nauja partija - Lietuvos liaudies sąjunga (LLS) įsteigta pernai gruodžio 5 d. Jos pirmininke tapo Nepriklausomybės Akto signatarė, pirmoji nepriklausomos Lietuvos Premjerė, prof., habil. dr. Kazimiera Prunskienė.
Steigiamajame suvažiavime buvo patvirtinti LLS įstatai, programa, išrinkta partijos vadovybė.