„Bet jūs man paaiškinkit, ar tai ne kenkimas Lietuvos interesams, kai valstybės vadovas, užuot padėjęs, pats pripažįsta, kad jis stovi ant kelio kaip užvirtęs medis ir neleidžia Lietuvai judėti pirmyn. Juk EPP laimėjus EP rinkimus, mes turime visus šansus gauti mūsų strateginius interesus atitinkančią poziciją?
Lietuva jau seniai būtų apsisprendusi pasiūlyti kandidatą į mums reikalingą poziciją, jei ne Gitano Nausėdos pagaliai. Jis gi tikėjosi, kad bus kitokia EP sudėtis, nepavyks balsuot dėl Ursulos liepą ir viskas nusikels į rudenį. Tada bus Seimo rinkimai, gal pavyks mus apskritai eliminuot.
Dabar gi jis pats pripažįsta, kad yra blokavimo priežastis – sako, nepavyks manęs apeit! Bet tai kodėl tu stovi vidury svarbaus kelio išsikėtojęs ir neleidi Lietuvai pasinaudoti puikia galimybe atstovauti ten, kur svarbiausia!
Paprastai tie, kurie atstovauja šalims Vadovų Tarybai, intensyviai dirba dėl kandidatų, dėl svarbių pozicijų. Paklauskit, ar Nausėda bent žodį ištarė savo pokalbiuose su Ursula dėl to, kokios pozicijos norėtų Lietuva? Ne. Ir tai yra tiesiog nusikalstamas aplaidumas. Kenkimas, sakyčiau. Ir čia ne apie Landsbergio pavardę kalba, o apie poziciją. Ne visi komisarų postai yra vienodai aktualūs Lietuvos prioritetams ir interesams“, – piktinosi Rasa Juknevičienė.
Nausėda sako, kad jo nepavyks apeiti derybose dėl eurokomisaro iš Lietuvos
Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad jo nepavyks apeiti derybose dėl to, ką Lietuva turėtų deleguoti dirbti Europos Komisijoje.
Šalies vadovas tvirtino dar neapsisprendęs, kokį kandidatą remti, tačiau perspėjo, jog niekas Lietuvoje neturi jaustis „iš anksto garantuotas“.
„Kai ateis laikas kalbėtis apie portfelius, kalbėsime apie portfelius, bet niekas neturi būti Lietuvoje iš anksto garantuotas, kad bus pasiūlytas ir prezidentas pritars jo kandidatūrai“, – Briuselyje žurnalistams antradienio naktį sakė G. Nausėda.
„Šito sprendimo aš dar nesu priėmęs, ir jeigu kažkas galvoja, kad tą padarys, apeidamas mane, labai klysta, – tvirtino jis.
Pasak prezidento, klausimas dėl Lietuvos deleguojamo Europos Komisijos nario yra ankstyvas, nes dar nėra sutarta, kas po birželį vykusių Europos Parlamento rinkimų taps Europos Komisijos pirmininku.
Europos Sąjungoje (ES) šiuo metu tariamasi, kas turėtų užimti svarbiausius Bendrijos postus – Europos Vadovų Tarybos pirmininko, Komisijos pirmininko, įgaliotinio užsienio reikalams ir Europos Parlamento pirmininko.
Anot prezidento patarėjos Astos Skaisgirytės, pirmadienio vakarą įvykusiame ES lyderių susitikime „beveik nebuvo ateita iki tos stadijos, kai svarstomos pavardės“.
„Tos partijos, šeimos politinės, kurios norėtų sudaryti daugumą, daug diskutavo tarpusavyje, derėjosi dėl mandatų skaičiaus, dėl to, kaip ta dauguma atrodys“, – antradienį Žinių radijui kalbėjo A. Skaisgirytė.
Pasak G. Nausėdos, tai, kad kitos šalys jau įvardijo kandidatus į eurokomisarus, nereiškia, jog taip turėtų elgtis ir Lietuva.
„Kaip žmogus, kuris jau pakankamai matęs šių Briuselio koridorių, sakau, kad yra politinis procesas, turi būti pasiūlytas kandidatas į komisarus, kuris su prezidentu turi būti suderintas. Ir jau prezidentas, o ne premjeras, pataisysiu ministrą, teikia šitą kandidatą Lietuvos Respublikos Seimui“, – sakė šalies vadovas.
A. Skaisgirytės teigimu, kol kas pokalbiai tarp premjerės Ingridos Šimonytės ir prezidento dėl to, kas galėtų tapti Lietuvos deleguotu eurokomisaru, neįvyko.
Prezidento patarėja taip pat sakė mananti, kad Lietuvai būtų naudingas ne tik užsienio politikos, bet ir ekonominiai portfeliai Europos Komisijoje.
„Vidaus rinka, transportas, energetika, ten, kur Lietuva yra stipri, ten, kur Lietuva turi ką pasiūlyti“, – sakė ji.
„Nemanyčiau, kad galėtume kalbėti vien apie užsienio politikos sritį, lyg bandydami pritaikyti tą postą konkrečiam žmogui“, – tvirtino A. Skaisgirytė.
G. Nausėda pirmadienį Briuselyje dalyvavo ES šalių lyderių susitikime, kur neformaliai tartasi dėl svarbiausių Bendrijos postų. Dar kartą šį klausimą vadovai ketina aptarti kitą savaitę.
Žiniasklaida ir partiečiai mini valdančiųjų konservatorių lyderį Gabrielį Landsbergį kaip kandidatą tapti eurokomisaru, nors jis pats atsisako tai komentuoti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Konservai, už ką jūs taip nekenčiate Lietuvos?